News Portal

 • भारतीय विमानस्थलका सुरक्षाकर्मीलाई हाँस्न निषेध !

  ८१ पटक

  दिल्ली : भारतीय विमानस्थल सुरक्षाको जिम्मा लिएको केन्द्रीय सुरक्षा बलले त्यहाँ खटाइएका पुलिसहरुलाई यात्रुहरुका सामु नहाँस्न निर्देशन दिएको छ । सुरक्षाकर्मीहरु मुस्कुराउने गर्दा यसले लापरबााही र आतङ्की हमलालाई सहज बनाउने गरेको भन्दै यस्तो निर्णय लिइएको विभागले बताएको बीबीसीले जनाएको छ ।

  यस्तोमा हँसिलो देखिने पुलिसहरु अब भने विमानस्थलमा सुरक्षा दिइरहेका बेला गम्भीर देखिने भएका हुन् । यता नेपाली पुलिसहरुलाई भने सबैसँग हँसिलो र मित्रवत् व्यवहार अपनाउन सिकाउनकै लागि २०१४ मा ६०० प्रशिक्षक राखिएको थियो ।

  संगठनका निर्देशक जर्नेल राजेश रन्जनका अनुसार यसअघि २००१ मा अमेरिकामा भएको भयानक आतङ्की हमलामा सुरक्षाकर्मीहरु यात्रुको मिजासिलो व्यवहारमा निर्भर रहेकै कारण अपराधीहरुलाई सहज भएको थियो । यसकारण पनि पुलिसहरुलाई मित्रवत् भन्दा सतर्क रहनमा जोड दिँदै यस्तो फैसला लिइएको उनले बताए ।

  पछिल्लो समय भारतीय विमान कम्पनीहरुमा देखिएको अधिक प्रतिस्पर्धाका कारण भाडादर सस्तो हुन पुग्दा यात्रुहरुको सङ्ख्या ६ गुनाले बढेको बताइएको छ । तर सुरक्षाकर्मी र विमानस्थलको क्षमतामा भने कुनै सुधार नहुँदा नागरिकको सुरक्षा सुनिश्चित गर्नकै लागि सरकारले अरबौँ डलर खर्च गर्ने योजना बनाइरहेको बताइएको छ ।

  यसरी भारतीय पुलिसलाई आफ्नो व्यवहार परिवर्तन गर्न लगाइएको यो पहिलो पटक भने होइन । गत जुलाइमा पनि कर्नाटकले आफ्ना पुलिसहरुलाई तौल घटाउन निर्देशन दिँदै आदेश पालन नगर्नेलाई निलम्बित गरिदिने चेतावनी दिएको थियो । त्यसैगरी २००४ मा भने मध्यप्रदेशका पुलिसलाई जुँगा पालेपछि मात्र सम्मान पाइने भन्दै यसलाई अनिवार्य गरिएको थियो ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इंग्लिस प्रिमियर लिग फुटबलमा टोटनह्यामले बर्नेलीलाई १–० गोल अन्तरले पराजित

  १ पुस, काठमाडौं : टोटनह्यामले इंग्लिस प्रिमियर लिग फुटबलमा कठिन जित हात पारेको छ ।...

  वर्तमान सरकार सनातन धर्म तहसनहस पार्ने दिशामा : महामन्त्री खड्का (भिडियो सहित)

  दीपक रेग्मी काठमाण्डौं : नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री पूर्णबहादुर खड्काले वर्तमान सरकारनै नेपालको धर्मलाई तहसनहस पार्ने...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल पुस १ गते आइतबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १६ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो, अ...

  अब के गर्छ नेकपा ? यस्ता छन् ओली–प्रचण्डका ११ योजना

  काठमाडौं– नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले पार्टी इतिहासकै...

  धनी बन्न विदेश जानै पर्दैन, घुस खानै पर्दैन’

  काठमाडौँ – नेपाल राष्ट्र बैंकका गभर्नर डा. चिरञ्जीवी नेपालले धनी बन्न विदेश जानु नपर्ने र...