News Portal

 • इराकमा सरकारविरुद्ध प्रदर्शन, ६० जनाको मृत्यु

  हिमाली संचार संवाददाता
  २२० पटक

  इराक : इराकको राजधानी बगदादमा जारी सरकार विरोधी प्रदर्शनको क्रममा चार दिनको अवधिमा ६० जनाको मृत्यु भएको छ। करिब २ सय जना घाइते छन्। इराकमा बढ्दो बेरोजगारी, खराब सार्वजनिक सेवा र भ्रष्टाचारबाट आक्रोशित युवा सरकारविरुद्ध प्रदर्शनमा उत्रिएका छन्।

  सरकारविरोधी प्रदर्शन हिंसात्मक बनेको छ। मृत्यु हुनेको संख्या शुक्रबार दोब्बरले बढेको बीबीसीले जनाएको छ। सेनाका अनुसार अज्ञात बन्दुकधारीले बगदादमा चार जनालाई गोली हानेर मारेको र मारिनेमा दुई जना प्रहरी अधिकारी पनि रहेको जनाएको छ।

  यसैबीच प्रधानमन्त्री अदेल अब्देल महदीले भने शान्तिको अपिल गरेका छन्। उनले गरिब परिवारलाई सहयोग गर्न हरसम्भव कोसिस गरिरहेको जनाएका छन्। कुनै पनि समस्याको समाधान जादूको छडीजस्तो हुँदैन भन्दै उनले जनतालाई संयमित हुन र शान्ति कायम राख्न अपिल गरेका छन्।

  प्रधानमन्त्रीले संयमित हुन भने पनि इराकमा विरोध प्रदर्शन रोकिएको छैन। प्रदर्शन झन् चर्किंदै गएपछि राजधानी बगदादसहित धेरै स्थानमा अनिश्चितकालीन कर्फ्यू लगाइएको छ। इन्टरनेट सेवा पनि बन्द गरिएको छ। शुक्रबार बगदादको तहरीर चोकसम्म पुग्ने कोसिस गरिरहेका प्रदर्शनकारीहरुमाथि सुरक्षाकर्मीले गोली चलाएका थिए।

  यसैबीच इराकका एक वरिष्ठ शिया नेता अयातोल्लाह अली अल सिस्तानीले विरोध प्रदर्शनप्रति दुःख व्यक्त गरेका छन्। उनका प्रवक्ता अहमद अल सेफीले भनेका छन्- सरकार जनताका आशा अपेक्षा पूरा गर्न असफल भएको छ। प्रशासनले परिवर्तन अति आवश्यक छ भन्ने बुझ्नुपर्छ। यदि जनताले परिवर्तन चाहन्छ भने सरकारले त्यसलाई सुन्नुपर्छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरको जन्मोत्सवमा मकाउका सांसददेखि चर्चित वकिल सम्म

  मकाउ । मकाउमा विगत धेरै लामो समयदेखि व्यावसाय गरिरहेका समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरले मकाउमा उनले...

  मुगु पुगेर निःशुल्क स्वास्थ्य सेवा दिदै डा.केसी

  मुगु – डा.गोविन्द केसी मुगु जिल्ला अस्पताल ठिनी पुगेर बिहीबारदेखि बिरामीको निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच गरिरहेका...

  नौबिसे–मुग्लिन सडक सञ्चालन

  धादिङ – पहिराका कारण अवरुद्ध नौबिसे–मुग्लिन सडक एकतर्फी सञ्चालनमा आएको छ । सडक खण्डअन्तर्गत धादिङको...

  रंगेली बसाेवास गर्नेलाई बिराटनगरले दियो हाेटलमा बस्न सिफारिस, रंगेलीमा काेराेना त्रास

  २०७७ साउन २३, शुक्रबार रबिन्द्र बराल/मोरङ – रंगेली निवासी एक महिलालाई विराटनगर महानगरपालिकाकाे १० नम्बर...

  प्रेम कटवालको शब्द सिर्जनाको कमेडी तीज गीत ‘यसपालीको तीज स्वाह’ सार्वजनिक (भिडियो सहित)

  २०७७ साउन २३, शुक्रबार कुवेत – गायक तथा सर्जक प्रेम कटवालको शब्द सिर्जनामा रहेको ‘यसपालीको...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।