News Portal

 • किसान संघद्वारा नगरपालिकालाई ज्ञापनपत्र

   रबिन्द्र बराल
  १०१ पटक

  रंगेली -नेपाल किसान संघ रंगेली नगरपालिका कार्या समितिले रंगेली नगरपालिकालाई ज्ञापनपत्र बुझाएका छन। कार्तिक २ गते आएकाे अविरल वर्षाका कारण रंगेली नगरपालिका भित्रका किसानहरूको धान बाली क्षेती भएको भन्दै उनीहरुले रंगेली नगरपालिका भित्रका किसानहरूको बाली नालीमा क्षेतीबाट किसानहरु मर्माहित भएकाले सो क्षतिको मुआब्जाको व्यवस्था गरिदिने  कृषकहरुलाई आवश्यक पर्ने मलखाद बिउबिजन सहुलियत दरमा चाहिएको समयमा व्यवस्था गरे दिने ।

  कृषकहरुलाई कृषि कार्यको लागि लाग्ने राजस्वमा छुट गर्नुपर्ने।साे कार्यक्रममा संघका पुर्वाअञ्चल किसान सन्जालका अध्यक्ष गाेपाल भण्डारी पुर्वाअञ्चलका सचिव हरि खनाल किसान संघका रंगेली सभापति जगर्नाथ मंण्डल मचिन्द्र कटुवाल लगायतले नगरपालिकाका मेयर दिलिप बगडियालाई ज्ञापनपत्र बुझाएका हुन।

  पत्रमा कृषि प्राविधिकको वाड‌ पिच्छे बाँडे विच्छेद व्यवस्था गरी दिने । कृषि याेग्य उर्वरा भूमि विभिन्न नदीनालाले कटान गरेको ठाउँमा अभिलम्व तटबन्ध व्यवस्था गर्नुपर्ने। सिचाइका लागि चाहिने आवश्यक विद्युतीय बोरिङकाे अविलम्ब व्यवस्था गर्नुपर्ने।

  कृषि उवजाकाे खरिद विक्रीको लागि बजार व्यवस्था गर्नुपर्ने। नगर भित्रका किसानहरूको लागि किसान क्रेडिट कार्डको व्यवस्था गर्नुपर्ने। रंगले नगरपालिकाले कृषिमा दिने अनुदान सबै किसान समक्ष पुर्याउने । मत्सय तथा पशुपंक्षीकाे व्यवसायिक रुपमा पालन गर्नको लागि उचित व्यवस्था गरिदिन आग्रह गर्दे ज्ञापनपत्र उल्लेख गरेको छ।

  _______

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा.लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://himalisanchar.com/

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हङकङका पूर्वसांसदलाई ४ महिनाको जेल सजाय

  हङकङ। हङकङको विपक्षी पार्टीका पूर्वसांसद लाम चेउक टिङलाई ४ महिनाको जेल सजाय सुनाइएको छ। एक...

  दुर्गम गाउँमा गाडी पुग्दा स्थानीयवासी हर्षित

  नृपेन्द्रबहादुर मल्ल, मुगु। छायाँनाथ रारा नगरपालिकाको एक विकट गाउँमा पहिलोपटक गाडी पुग्दा यहाँका स्थानीयवासी हर्षित...

  लोसपामा शक्ति संघर्ष: ठाकुर-महतोबीच बोलचालै बन्द

  काठमाडौँ। लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा)भित्र चर्किँदै गएको विवाद पार्टी बैठकसमेत बस्न नसक्ने अवस्थासम्म पुगेको छ।...

  तपाईको राशिफल: आज वि.सं २०७८ साल माघ १० गते साेमवार, सन् २०२२ जनवरी २४ तारिख

  उपप्रा.लक्ष्मीप्रसाद बराल (फलितज्योतिषाचार्य) ९८४१३५२१६४ मेष – ARIES चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  जोखिम मोलेरै अवैध बाटोबाट वैदेशिक रोजगारीमा जाँदै महिला कामदार

  दिल्ली हुँदै उनी कुबेत गइन्। कुबेतमा उनले भोगेका दुःख कहालीलाग्दा छन्। ‘घरेलु श्रमिकका रूपमा काम...