News Portal

 • तत्कालीन माओवादी केन्द्रबाट निर्वाचित अध्यक्ष सरकारी रकम दुरुपयोग गर्दै, श्रीमतीकै नाममा गाँउपालिकाको नामाकरण !

  हिमाली संचार संवाददाता
  ११८३ पटक

  रोल्पा – सरकारी खर्चमा रमाउदै बुटवल, पोखरा हुदै राजधानी पुगे, रोल्पाका गाउँपालिका अध्यक्ष बीरबहादुर केसी, स्थानीय तह बनेपछि गाउँ, गाउँमा बिकास भन्दापनि भ्रष्टचार मौलाएको धेरै तथ्यहरु छन् ।

  स्थानीय तहका प्रमुख, उपप्रमुखले आफु खुसि बजेट बिनियोजन गर्दै कार्यक्रता पाल्ने थलो समेत बनाएको प्रष्टै छ । यतिबेला अन्य गाउँपालिका अध्यक्षहरु सरकारी बजेट जोगाउने र गाउँको बिकास गर्ने सोचिरहेका छन् । उनीहरुले सकेसम्म अनाबश्यक बजेट बाँडेका छैनन् । तर रोल्पाको सुकिदह गाउँपालिका अध्यक्ष बीर बहादुर केसीका समाचार सुनेर आजकाल पाठक तथा गाउँबासी नै आजित बनेका छन् । उनी निकै बिबादित गाउँपालिका अध्यक्ष हुन् ।

  श्रीमतीको नाममा गाउँपालिको नाम राख्ने सायद उनी नेपालकै नमुना जनप्रतिनिधि होलान् रु रक्सी खाएर उपप्रमुखसंग झगडा गर्दा कार्यालयका सामान तोडफोड् गर्ने पनि यीनै गाउँपालिका अध्यक्ष हुन् । अध्यक्ष भएपछि बीरबहादुरले डोजर समेत किने ।

  अध्यक्ष बीर बहादुर यतिबेला उपप्रमुख रिता घर्ती सहित उनी निकटका वडाध्यक्ष बोकेर घुमघाम गर्न मस्त छन् । बीर बहादुर गाउँबाट घुमघाम गदै पोखरा ४ दिनमा पुगे । उनी पोखरा घुमेको फोटो उनका समाचार सहयोगी असोक ओलीले सामाजिक सञ्जालमा सार्बजनिक गरेको छन।

  गाउँपालिकाकै खर्चमा बुटवल, पोखरा हुदै ६ दिनका काठमाण्डौ पुगेको स्रोतको दाबी छ । उनी सहित उपाध्यक्ष पनि घुम्न निस्कीएपछि, सेवाग्राही भने मर्कामा छन् । काम काठमाण्डौ थियो भने किन, पोखरा जानुपर्यो गाउँपालिकाका एक कर्मचारीले बताए । के गर्ने खर्च गरेको भनेपछि पैसा दिनैपर्यो उनी भन्छन् ।

  गाउँपालिका अध्यक्षले पिए राख्ने ब्यबस्था छैन । तरपनि बीर बहादुरले २ जना पिए राखेको चर्चा यतिबेला सुकिदहमा सुरु भएको छ । उनि तत्कालीन माओवादी केन्द्रबाट निर्वाचित अध्यक्ष हुन। भिजनखबरले समाचार लेखेको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  — गजल —

  – प्रवीण नेपाल आफ्नो प्यारो आँगनीमा,नटेकेको धेरै भयो कस्ती भईन जन्मभूमि,नदेखेको धेरै भयो डाँडा काँडा...

  मुख्यमन्त्रीले मधेश विरोधी प्रधानमन्त्रीलाई बोलाएर सम्मान गर्नुको कुनै तुक  थिएन : महासचिव सुमन

  सप्तरी – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली गत शनिबार प्रदेश २ को संसदलाई सम्बोधन गर्न आउँदा...

  बन्द कोठाभित्र कसले हान्यो पूर्वराजदूतलाई छुरी ?

  गौरव पोखरेल/काठमाडौं – झण्डै एक वर्षपछि राजधानीमा फेरि एकपटक सर्वसाधारणलाई त्रसित बनाउने गरी ‘हाइप्रोफाइल मर्डर’...

  निर्मला पन्त बलात्कार प्रकरण : यसरी पक्राउ परे उभियुक्त विष्ट 

  कञ्चनपुर – कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि हत्या गर्ने कार्यमा संलग्न मुख्य अभियुक्तलाई...

  बुबाअामाकाे मृत्युुपछि अवाेध बालकहरु बिचल्लीमा

  रबिन्द्र बराल – माेरङकाे सुनवर्सि नगरपालिका ७ स्थित कुडेलिमा बसाेवास गर्दे अाएका फागुलाल राजबंशीकाे तीन...