News Portal

निर्मला पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालको माग

२५६ पटक

हरकसिंह धामी,
कञ्चनपुर – कञ्चनपुर जिल्लाको भीमदत्त नगरपालीका वडा नं. २ की १३ वर्षीया निर्मला पन्तको हत्या भएको २ हप्ता बिती सक्दा पनि हत्यारा पत्ता नलागेको भन्दै महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालले पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन माग गरेको छ ।

जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरको सभाहलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारीले महिलाको सरीर प्रति पुरुषबादि चिन्तनका कारण महिला बलात्कृत हुने गरेको यस्ता घटना हुन नदिन व्यापक जनचेतना र कडा कनुनको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । नेपालमा बलात्कारको पक्षका कानुन बलियो भए अनुसन्धानको निती कमजोर र प्रहरी प्रशासनको अनुसन्धान कमजोर भएको उहाले बताउनुभयो ।

जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरकी उप प्रमुख सानुकुमारी बुढाथापामहरा जिल्ला समन्वयले कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरुले गृह मन्त्रीसंग बसेर घटनाको बारेका जाकारी गराएको र नेपालमा बलात्कारीलाई फासिँको सजाय हुनु पर्ने माग समेत गरेको बताउनुभयो । बलात्कार भएको महिलाको सम्पुण जिम्मा सरकारले लिनुपर्ने बताउनु्भयो । भिमदत्त नगरपालीकाकी उप प्रमुख सुशिला चन्द सिहले दोषिलाई कारवाई गराउनको लागी आफ्नो तर्फबाट सम्पुर्ण सहयोग गर्ने तयार रहको बताउनुभयो ।

छलफलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी, कञ्चनपुर र कैलालीका महिला मानव अधिकार कर्मी, कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरु र स्थानिय महिलाहरुको सहभागीता रहेको थियो । छलफल पछि महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी लगायतले बजार परीसरमा बलात्कारीलाई फासी दे , दोषिलाई कारवाई गर भन्ने नारा लगाउदै जिल्ला प्रहरी कार्यालय कञ्चनपुरमा पुगे ।

प्रहरीले केन्द्रबाट सिआईबिको टोली खटाएकोभए पनि हत्यारा पत्ता लगाउन सकेको छैन । साउन १० गते विहिबार बिहान ११ बजे साथीको घर साथी सँगै पढन हिडेकी वर्ष १३ की निर्मला पन्तको शब ११ गते शुत्रबार विहान ८ बजे भीमदत्त नगरपालीका १८ स्थित पत्थरपुरको उखू बारीमा फेला परेको थियो । नेस

हिमाली संचार | हिमाली संसार अनलाइन मिडिया प्रा.लि.

फेसबुक, ट्विटर युटुब  www.himalisanchar.com

प्रतिकृया दिनुहोस्

मेयर चढेको गाडीमा आक्रमण गर्ने अभियुक्त पक्राउ

जनकपुर– सिरहास्थित कर्जन्हा नगरपालिकाका मेयर गंगा पासवान चढेको गाडी फुटाएको आरोपमा प्रहरीले एकजना अभियुक्तलाई सोमबार...

मकाउमा बडा दशै कार्यक्रम भब्यताको साथ सम्पन्न

कर्ण बहादुर अधिकारी मकाउ : बिजया दशमी अर्थात टिकाको दिन आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले आयोजना गरेको...

नेकपा सचिवालय बैठक : प्रवक्ता श्रेष्ठको राजीनामा अस्वीकृत

काठमाडौँ– नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले पार्टी प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठले दिएको राजीनामा अस्वीकृत गरेको छ...

माल्दिभ्सका राष्ट्रपति निर्वाचन परिणाम रद्द गर्न असफल

एजेन्सी–आइतबार माल्दिभ्सको सर्वोच्च अदालतले अघिल्लो महिना भएको राष्ट्रपतीय निर्वाचनको परिणामलाई अनुमोदन गरिदिएको छ । राष्ट्रपति...

ऐतिहासिक रसुवागढीमा आजदेखि नेपालको राष्ट्रिय झण्डा

ज्ञानेन्द्र न्यौपाने  रसुवा– नेपाल–चीनबीच सिमानास्थित ऐतिहासिक रसुवागढीमा आजदेखि नेपालको राष्ट्रिय झण्डा फहराइएको छ । लाङ्टाङ...