News Portal

 • निर्मला पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालको माग

  २१७ पटक

  हरकसिंह धामी,
  कञ्चनपुर – कञ्चनपुर जिल्लाको भीमदत्त नगरपालीका वडा नं. २ की १३ वर्षीया निर्मला पन्तको हत्या भएको २ हप्ता बिती सक्दा पनि हत्यारा पत्ता नलागेको भन्दै महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालले पन्तको हत्यारा पत्ता लगाउन माग गरेको छ ।

  जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरको सभाहलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारीले महिलाको सरीर प्रति पुरुषबादि चिन्तनका कारण महिला बलात्कृत हुने गरेको यस्ता घटना हुन नदिन व्यापक जनचेतना र कडा कनुनको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । नेपालमा बलात्कारको पक्षका कानुन बलियो भए अनुसन्धानको निती कमजोर र प्रहरी प्रशासनको अनुसन्धान कमजोर भएको उहाले बताउनुभयो ।

  जिल्ला समन्वय समिति कञ्चनपुरकी उप प्रमुख सानुकुमारी बुढाथापामहरा जिल्ला समन्वयले कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरुले गृह मन्त्रीसंग बसेर घटनाको बारेका जाकारी गराएको र नेपालमा बलात्कारीलाई फासिँको सजाय हुनु पर्ने माग समेत गरेको बताउनुभयो । बलात्कार भएको महिलाको सम्पुण जिम्मा सरकारले लिनुपर्ने बताउनु्भयो । भिमदत्त नगरपालीकाकी उप प्रमुख सुशिला चन्द सिहले दोषिलाई कारवाई गराउनको लागी आफ्नो तर्फबाट सम्पुर्ण सहयोग गर्ने तयार रहको बताउनुभयो ।

  छलफलमा महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी, कञ्चनपुर र कैलालीका महिला मानव अधिकार कर्मी, कञ्चनपुरका स्थानीय तहका उप प्रमुखहरु र स्थानिय महिलाहरुको सहभागीता रहेको थियो । छलफल पछि महिला मानव अधिकार रक्षक सञ्जालकी केन्द्ररीय अध्यक्ष रेणु अधिकारी लगायतले बजार परीसरमा बलात्कारीलाई फासी दे , दोषिलाई कारवाई गर भन्ने नारा लगाउदै जिल्ला प्रहरी कार्यालय कञ्चनपुरमा पुगे ।

  प्रहरीले केन्द्रबाट सिआईबिको टोली खटाएकोभए पनि हत्यारा पत्ता लगाउन सकेको छैन । साउन १० गते विहिबार बिहान ११ बजे साथीको घर साथी सँगै पढन हिडेकी वर्ष १३ की निर्मला पन्तको शब ११ गते शुत्रबार विहान ८ बजे भीमदत्त नगरपालीका १८ स्थित पत्थरपुरको उखू बारीमा फेला परेको थियो । नेस

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  — गजल —

  – प्रवीण नेपाल आफ्नो प्यारो आँगनीमा,नटेकेको धेरै भयो कस्ती भईन जन्मभूमि,नदेखेको धेरै भयो डाँडा काँडा...

  मुख्यमन्त्रीले मधेश विरोधी प्रधानमन्त्रीलाई बोलाएर सम्मान गर्नुको कुनै तुक  थिएन : महासचिव सुमन

  सप्तरी – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली गत शनिबार प्रदेश २ को संसदलाई सम्बोधन गर्न आउँदा...

  बन्द कोठाभित्र कसले हान्यो पूर्वराजदूतलाई छुरी ?

  गौरव पोखरेल/काठमाडौं – झण्डै एक वर्षपछि राजधानीमा फेरि एकपटक सर्वसाधारणलाई त्रसित बनाउने गरी ‘हाइप्रोफाइल मर्डर’...

  निर्मला पन्त बलात्कार प्रकरण : यसरी पक्राउ परे उभियुक्त विष्ट 

  कञ्चनपुर – कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि हत्या गर्ने कार्यमा संलग्न मुख्य अभियुक्तलाई...

  बुबाअामाकाे मृत्युुपछि अवाेध बालकहरु बिचल्लीमा

  रबिन्द्र बराल – माेरङकाे सुनवर्सि नगरपालिका ७ स्थित कुडेलिमा बसाेवास गर्दे अाएका फागुलाल राजबंशीकाे तीन...