News Portal

 • एकजना प्रहरीको गलत क्रियाकलापले संगठनकै छवी ध्वस्त : महानिरिक्षक खनाल

  हिमाली संचार संवाददाता
  १०४ पटक

  हरिहरसिंह राठौर
  गजुरी,धादिङ : विगत २० वर्ष देखि भाडामा वस्दै आएको गजुरी स्थित जिल्ला ट्राफिक प्रहरी आफनै नयाँ भवनमा सरेको छ । विसं २०५४ मा आफु कार्यरत रहंदा भाडामा लिएर वसेको संझदै नवनिर्मित भवन उद्घाटन गर्न आएका प्रहरी महानिरिक्षक सर्वेन्द्र खनालले ‘‘नेपालमा अत्यधिक दुर्घटना भैरहने यस राजमार्गमा रहेको ट्राफिक प्रहरीलाई साधन सम्पन्न वनाएर दुर्घटना न्युनीकरण गरिनेमा’ जोड दिए ।

  ’एकजना प्रहरीको गलत क्रियाकलापले पुरै संगठनकै छवी ध्वस्त हुने भएकोले नेपाल प्रहरीलाई हरेक पाईलामा चुनौती पार गर्नुपर्ने अवस्था आएको ’प्रहरी प्रमुख खनालले वताए ।

  नेपालमा ८६ किमी लामो राजमार्ग क्षेत्र रहेको धादिङमा दिनहुं जसो दुर्घटना र पटक पटक राजमार्ग अवरुद्धका घटनाहरु हुने गरेका छन् । कुनैपनि घटनाको अन्तिम विकल्प सडक बन्द गर्नु नभएकाले राजमार्ग जस्तो संवेदनशिल क्षेत्रमा अवरोध नगर्न स्थानीयहरुलाइ आग्रह समेत गरे ।

  राजधानी भित्रिने देश भरकै ७० जिल्लाका दैनिक १५ हजार सवारी साधनहरु सवारी साधनहरु आवतजावत गर्ने अति व्यस्त राजमार्ग पृथ्वीराजमार्गनै हो । राजमार्गको गजरी वजारमा रहेको जिल्ला ट्राफिक कार्यालय सिमित श्रोत साधनमा हाल सम्म भाडामा वस्दै आएको थियो । ‘ जिल्लामा ३२ जना ट्राफिक दरवन्दी भएर ९ स्थानमा पोष्ट खडा गरि दैनिक क्रियाकलाप संचालन गरि रहेको’ जिल्ला प्रहरी प्रमुख डम्वरवहादुर विकले जिल्लालाई दोव्वर दरवन्दीको आवस्यकता रहेको वताए ।

  विनाशकारी भुकम्प पछि राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरण कोषको १ करोड ६६ लाख २१ हजार ४ सय १८ रुपैयाको लागतमा ट्राफिक प्रहरीको भवन बनेको हो । नया“ भवनबाट कार्यालय संचालन हुन थालेपछि सेवा प्रवाह र दुर्घटना न्युनीकरणमा पनि थप सहजता आउने जिल्ला ट्राफिक प्रहरी प्रमुख प्रहरी निरिक्षक हेमराज घिमिरेले वताए । कान्तिपुर

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय गायक पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...