News Portal

 • खोटाङको केपिलासगढी गाउपालिका सिप्तिलि-४ देखि बबु ७ सुङदेलसम्म जाने सडक निर्माण सुरु

  “निकट भविष्यमा सिलिचोङ साल्पासम्म जाने लक्ष्य रहेको छ: गाउपालिका”

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३७० पटक

  बाक्सिला – खोटाङ जिल्लाको केपिलासगढी गाउपालिक सिप्तिलि-४ हुदै सुङदेलको बबु-७ सम्मको सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु भएको गाउपालिका अध्यक्ष कृष्ण कुमार राईको नेतृत्वको टोलीले स्थलगत अनुगमन गरेका छन् ।

  यस परियोजना अन्तर्गत उपभोक्ता समितिमार्फत माघ १३ गतेदेखि सडक निर्माण सुरु गरिएको हो । विस्तारित सड्क खण्डको निकट भविष्यमा विस्तार गर्दै सिलिचोङ साल्पासम्म लगिने गाउँपालिकको लक्ष्य रहेपनी अहिलेलाई बाक्सिलाको सिप्तिलिदेखि सुङदेलको बबुसम्मको सडक खण्ड शुरु गरिएको हो । 

  निर्माणाधिन सडक खण्डको केपिलासगढी गाउँपालिकाका अध्यक्ष कृष्ण कुमार राई, उपाध्यक्ष हिरादेवी वन, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत छविलाल राई लगायतको टोलीले स्थलगत निरीक्षण गरेका हुन्  । अध्यक्ष राईले सामाजिक संजाल मार्फत जानकारी दिदै सो कुरा बताएका हुन् तर अध्यक्ष राईले कति किलोमिटर, कति बजेट विनियोजन भएको कुनै उल्लेख गरेका छैनन्।

  सिलिचोङ साल्पा सडक खण्ड विस्तार गर्ने क्रममा धार्मिक दृष्टिकोणले वडा नं.७ सुङदेलको अन्तिम गाउँ दोर्को भन्दा माथीको मुन्दुम विशेष क्षेत्रको संरक्षण गर्दै पदयात्राको लागि विशेष पदमार्ग फराकिलो मार्ग विस्तार गरेर लैजान स्थानीय युवाहरुको जोड रहेको छ।  किरात मुन्दुम र मुल्य मान्यताको आधारमा विकासका रेखाहरु कोर्न सकेमा ऐतिहासिक मुल्य मान्यताहरुको दीर्घकालिन संरक्षण गर्न सकिने स्थानीय युवाहरुको जोड रहेको छ। 

  पछिल्लो समय विकासका नाउमा महत्वपुर्ण धरोहरहरुको विनास गरिएको हुनाले हरेक गाउँका महत्वपूर्ण अस्तित्व वोकेका “पाटी पौवा, ढुंगे धारा, चौतारा वरविपल जस्ता आस्थाका धरोहर सांस्कृतिक संरचनाहरु माथी हमला गरी अस्तित्व नामेट भई रहेको छ। यस्ता महत्वपूर्ण आस्था र सांस्कृतिक संरचनाहरुको जगेर्ना गर्न प्रत्येक युवा, जनप्रतिनिधिहरुको दाईत्व हो। धार्मिक सहिष्णुता र अस्तित्वको ख्याल गर्नु पर्ने स्थानीय मुन्दुमवीदहरुको विशेष अनुरोध समेत रहेको छ। 

  _______

  http://www.himalisanchar.com मा प्रकाशित समाचारमा कुनै सल्लाह, सुझाव दिनुपरेमा अथवा, कुनै समाचारमा चित्त नबुझेर गुनासो पोख्नु परेमा वा, विज्ञापन प्रकाशित गर्नु परेमा हाम्रो ईमेल [email protected] ठेगानामा पठाउन सक्नुहुन्छ। साथै, निरन्तर समाचारको लागी हामीसँग फेसबुक तथा ट्वीटरमा जोडिन सक्नुहुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संयुक्त राष्ट्र संघले माग्यो दुबईकी राजकुमारी लतीफा जीवित रहेको प्रमाण

  एजेन्सी – संयुक्त राष्ट्र संघले संयुक्त अरब एमिरेट्सकी राजकुमारी लतीफा जीवत रहेको ठोस प्रमाण माग गरेको...

  नेपालको पहिलो अभिनेत्री भुवन चन्द भन्छिन्- राजा महेन्द्रले तारिफ गर्दा स्वर्गै पुगेजस्तो भयो (भिडियो सहित)

  विवेक राई,काठमाडौं – भुवन चन्द नेपालकी पहिलो अभिनेत्री हुन्। उनले वि.सं २०२१ सालमा निर्मित ‘आमा’...

  गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड १० अर्ब

  गैरआवासीय नेपाली संघको एनआरएनए नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड स्थापना भएको छ । विश्वभर रहेका नेपालीहरुको पूँजीलाई...

  मकाउबाट नयाँ बर्षको अवसरमा ताप्लेजुङ स्थित वालमन्दिरका वालवालिकाहरुलाई जुता सहयोग (भिडियो सहित)

  मकाउ –  वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मकाउ पुगेका नेपाली समुदायले नेपाली संस्कार, संस्कृति र चाडहरु विभिन्न...

  संसद अधिवेशन अन्त्यको निर्णय सरकारको निरंकुश कदम : चित्रबहादुर केसी

  काठमाडौं – संसद अधिवेशन हठात् रुपमा अन्त्य गरिएको भन्दै राष्ट्रिय जनमोर्चाले विरोध गरेको छ। प्रधानमन्त्री...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।