News Portal

 • कर्णालीका हिमाली जिल्लामा खाद्यान्न अभाव

  प्रति क्वीन्टल ५ हजार १ सयमा पाइने चामल हाल सदरमुकामबाट गाउँमा पुर्याउँदा करिब १५ हजार पर्ने गर्दछ।

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ११२ पटक

  सुर्खेत – कर्णालीका हिमाली जिल्लाका स्थानीय पालिकाहरुमा खाद्यान्नको अभाव भएको छ। चाडपर्व नजिकिदै गर्दा खाद्यान्नको अभाव भएको हो। ढुवानीको जिम्मा लिएका कम्पनीहरुले समयमानै सम्बन्धीत ठाउँमा खाद्यन्न नपुर्याउँदा खाद्यान्न अभाव सृजना भएको हो।

  कोरोना सक्रमणका कारण भएको लकडाउनमा चीनसँगका सिमा नाका बन्द भएपछि उपल्लो डोल्पामा खाद्यान्न संकट चुलिएको त्यहाँका पालिकाहरुले बताएका छन्। खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनी लिमिटेडले चीन हुँदै माथिल्लो डोल्पाका डोल्पोवुद्ध र शे–फोक्सुण्डो गाउँपालिकामा पठाउने खाद्यान्न सिमा नाका बन्द भएकाले ढुवानी हुन नसक्दा संकट चुलिएको हो।

  स्थानीय स्तरमा उत्पादन भएको आलु, उवा र जौ लगायतका स्थानीय खाद्यन्न सकिएको भन्दै त्यहाँका नागरिकहरुले अब विहान बेलुकाको छाक टार्न पनि समस्या भएको बताएका छन्। यस्तो अवस्थामा नागरिकलाई भोकबाट बचाउन सरकारले वैकल्पिक उपाय खोज्नु पर्ने डोल्पोवुद्ध गाउँपालिकाका अध्यक्ष तेम्बा गुरुङले बताउनुयो।

  अध्यक्ष गुरुङका अनुसार सरकारले उपलब्ध गराउँदै आएको प्रति क्वीन्टल ५ हजार १ सयमा पाइने चामल हाल सदरमुकामबाट गाउँमा पुर्याउँदा करिब १५ हजार पर्ने गरेको छ। शे–फोक्सुण्डो गाउँपालिका –८ का अध्यक्ष निमा लामाले आफूहरुले कर्णाली प्रदेश सरकारका उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री नन्दसिंह बुढालाई तत्काल हेलिकप्टर मार्फत खाद्यान्न ढुवानी गर्ने व्यवस्था गरिदिन अनुरोध जानकारी दिनुभयो।

  आर्थिक बर्ष ०७७/०७८ मा खाद्य संस्थान केन्द्रिय कार्यालयले मुगुका चारवटै स्थानीय तहका लागि छुट्याएको खाद्यन्न समयमै ढुवानी हुन सकिरहेको छैन्। खाद्य संस्थान मुगु शाखाको ११ हजार क्विन्टल मध्ये सुर्खेतबाट खड्का निर्माण सेवाले ३ सय २० क्विन्टल खाद्यान्न ढुवानी गरेको छ।

  राजापुर र नेपालगंजबाट ढुवानीको जिम्मा लिएको बराल ढुवानी सेवाले हालसम्म ढुवानी गरेको छैनन। खत्याड गाँउपालिकामा रहेको श्रीकोट डिपाको ढुवानीको जिम्मा लिएको शिद्धार्थ ढुवानी सेवा र रातापानी बिक्रि केन्द्रमा ढुवानीको जिम्मा लिएको बराल ढुवानी सेवालेपनी ढुवानी नगरेको बताइएको छ।

  सोरु गाँउपालिकाको सोरुकोट डिपो र कालै बिक्री केन्द्रको ढुवानी जिम्मा लिएको शर्मा ढुवानी सेवालेसमेत ढुवानी गरेका छैनन।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओली नै पार्टी विभाजनको नाइके – प्रचण्ड

  काठमाडाैँ – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सचिवालय बैठकमा आफ्नो दस्ताबेज पेस गरेपछि अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल...

  सियोना श्रेष्ठको उपचारका लागि कुवेतका नेपाली महिलाहरुले गरे देउसीभैलो खेलेर आर्थिक सहयोग

  नैनकला राई -कुवेत कुवेतको अल्मुल्ला क्लिनिङ् कम्पनीमा कार्यरत नेपालीहरुले पोल्यान्डमा स्पाइनल मस्कुलर एट्रोफी ( SPINAL...

  गणतन्त्रको भात पाक्न ढिलो भो भन्दै राजतन्त्रको गोबर नखाऊँ : बाबुराम भट्टराई

  काठमाण्डौ – जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले गणतन्त्रको भात पाक्न ढिलो...

  महासंघको वस्तुगत उपाध्यक्षमा प्रधान समूहबाट अञ्जन श्रेष्ठ निर्वाचित

  काठमाण्डौ – नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको वस्तुगततर्फको उपाध्यक्ष पदमा अन्जन श्रेष्ठ विजयी भएका छन् । ...

  खानेपानी विषय लिएर धरानका मेयर राई काठमाण्डौ पुगे

  धरान –  धरान उपमहानगरपालिका धरानका मेयर तिलक राई शुक्रवार काठमाण्डौ पुगेका छन् । धरानका खानेपानी...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।