News Portal

 • मकाउमा २१ जनामा कोरोना पुष्टि, सरकारको उच्च सतर्कता

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ६५ पटक

  एजेन्सी – कोभिड-१९ उच्च सतर्कता अपनाएको मकाउले आवागमनमा प्रतिबन्ध लगाएको मकाउ शहरमा स्थानीय समय अनुसार ४ बजेको हेल्थ व्यूरोले दिएको जानकारी अनुसार २१ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ।  मकाउ हेल्थ व्यूरोका निर्देशक अल्भिस लोले आज दिउँसो आयोजित विशेष पत्रकार सम्मेलनमा २१ जनामा कोरोना पुष्टि भएको जानकारी दिएका हुन् ।

  मकाउमा ४८ धण्टाभित्र न्यूक्लिक एसिड परीक्षण गर्न आज १२:०० बजेदेखि शुरु गरिएको छ। मकाउमा १२ जनामा कोरोना पुष्टि भएपछि मकाउमा हलचल मच्चिएको थियो। यधपि सरकारले आज विहानदेखि नै समुदायमा कोरोना परीक्षण गर्ने नीति अबलम्बन गरेका थिए। न्यूक्लिक एसिड परीक्षण आगामी २२ तारिखसम्म परीक्षण गरिने भएको छ।  

  कोभिड-१९ नयाँ लहर हिजो साँझ पहिलो पटक एक स्थानीयमा कोभिड-१९ परीक्षण गर्दा फेला परेको थियो । उनी अस्वस्थ्य मरसुस गरेर किङगो अस्पतालमा कोरोना परीक्षण गर्न पुगेका थिए। उनको कोभिड-१९ नमुना पोजिटिप देखिएपछि सरकारले थप अनुसन्धान थालेका थिए। 

  मकाउमा २१ जनामा कोरोना पुष्टि भएका ८ महिनाका नावालकदेखि ८९ बर्षीय बृद्धासम्म रहेका छन् । अधिकारीका अनुसार ८ जनामा कोरोना लक्षण, १३ जनामा एसिम्प्टोमेटिक रहेको छ। कोरोना पुष्टि भएका २ जना स्थानीयले कोरोना खोप नलगाएका नोवेल कोरोनाभाइरस प्रतिक्रिया र समन्वय केन्द्रका संयोजक डा. लियोङ इक हाउले बताए। 

  एल्भिस लोले भने, १३ जना गैरआवासीय कामदारहरु जो किङगो अस्पताल नजिकैको (अपार्टमेन्ट) एक आवासीय भवनमा बसेकाले आशंकाको रुपमा लिएका छन् । ती मध्ये एक जना मकाउको कारागरमा कार्यरत गैरआवासीय रहेको बताएको छ। मकाउ हेल्थ व्यूरोले मकाउ कारागारका सम्पूर्ण सहकर्मीहरुको परीक्षण गरिसकेको जनाएका थिए। 

  मकाउमा फैलिएको यो लहरका कोरोना महामारी मकाउका लागि चुनौतिका रुपमा अधिकारीहरुले लिएका छन्। सरकारले सार्वजनिक स्थल, विधालय, सरकारी विभागहरु बन्द गरेको जनाएको छ। स्वास्थ्य अधिकारीहरूले अझै यसको श्रोत पत्ता लगाउन सकिरहेका छैनन् । 

  मकाउका एक नगरपालिका मामिला ब्यूरोले पनि लगभग तीन दिनको लागि पर्याप्त मासु, तरकारी र अत्यावश्यक सामान रहेको हुदा वर्तमान आपूर्ति पर्याप्त रहेको जनाउदै अनावश्यक किनमेल नगर्न सम्बन्धित सर्वसाधरण समक्ष आग्रह गरेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA