News Portal

 • मकाउ प्रवेशमा लगाएको प्रतिबन्ध सोमबारदेखि हट्ने, मकाउ भिसा भएका गैरआवासीयहरुले आवेदन दिन पाउने

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ७८९ पटक

  सन्जिब कोयी – मकाउ सरकारका कार्यकारी प्रमुख हो इट सेङले मकाउमा कार्यरत गैरआवासीय कामदारहरु विदेशी नागरिकका लागि मकाउ आवागमनमा लगाएको प्रतिबन्ध गत हप्ता हटाउने संकेत गरेसंगै मकाउका एक हेल्थ व्यूरो अधिकारीका अनुसार आगामी सोमबारदेखि मकाउ प्रवेशमा लगाएको प्रतिबन्ध हटाउने भएको छ।

  मकाउ हेल्थ व्यूरोले दिएको निर्देशन पालना गरेर मकाउ प्रवेश गर्न पाइने मकाउका हेल्थ व्यूरो अधिकारीले बताएका छन् । आगामी सोमबारदेखि मकाउ प्रवेश खुल्ला गरिने स्थानीय ऐजेन्सी मकाउ दैनिक लगायद स्थानीय संचारमाध्यमहरुले लेखेका छन् । यस अधि धरेलु कामदारहरुले मात्र आवश्याक कागजपत्र मकाउका स्वास्थ्य विभागमा पेश गरेपछि मकाउ प्रवेश गर्न अनुमति दिइएको थियो । 

  मकाउका स्वास्थ्य विभागका अधिकारीका अनुसार चीनको भूमि प्रयोग गरेर मकाउ प्रवेश गर्ने गैरआवासीयहरुले मकाउ स्थित स्वास्थ्य विभागमा आवश्यक आवेदन बुझानु नपर्ने बताएका छन्। अन्य मुलुकबाट सिधै मकाउ प्रवेश गर्दा मकाउ स्थित हेल्थ व्यूरोले दिएको निर्देशनको पालना गर्नु पर्ने उल्लेख गरिएको छ। त्यस्तै, मकाउ प्रवेश गर्ने दक्ष पेशवरहरु र उनका परिवारले समेत मकाउ प्रवेश गर्न पाउने उल्लेख गरेका छन् । 

  कोरोना महामारीका कारण तीन बर्षदेखि मकाउ सरकारले मकाउ आवागमनमा प्रतिबन्ध लगाएसंगै मकाउभित्र सिमित हुनु परेका विभिन्न देशका श्रमिकहरुले यो नियम लागू भएसंगै सहज रुपमा विदा लिएर धर जान आउन पाउने भएका छन्। 

  पछिल्लो समय मकाउका स्थानीय नागरिक र मकाउ सरकारले समेत विश्वका विभिन्न मुलुकबाट मकाउमा श्रम गर्न पुगेका गैरआवासीय श्रमिकका लागि हेर्ने दृष्टिकोण फरक रहेको छ भने थप श्रम स्वीकृतिका लागि मकाउ सरकारले नया कानून अख्तियार गरेसंगै अत्याधिक भिसा कटौटी गर्ने निर्णय लिंदा नेपाली श्रमिकहरुले समेत ठुलो मात्रामा रोगजार गुमाउनु परिरहेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA