News Portal

 • मकाउ सरकारले आवागमनमा लगाएको प्रतिबन्ध हटाउने संकेत, विदेशी श्रमिक कटौटी गर्ने नीति अख्तियार

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १४५० पटक

  सन्जिब कोयी/मकाउ – मकाउ सरकारका कार्यकारी प्रमुख हो इट सेङले मकाउमा कार्यरत गैरआवासीय कामदारहरु विदेशी नागरिकका लागि मकाउ आवागमनमा लगाएको प्रतिबन्ध हटाउने संकेत गरेका छन्। मकाउ सरकारले विदेशी श्रमिक व्यापक रुपमा कटौटी गर्ने नीति अख्तियार गरेको छ।

  कोरोना महामारी रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि मकाउ सरकारले मकाउ आवागमनमा लगाएको प्रतिवन्ध हटाउने संकेत मकाउका कार्यकारी प्रमुख हो इट सेङले बताएको खबर स्थानीय समाचार एजेन्सी टिडीएमले लेखेको छ। 

  मकाउको स्वास्थ्य प्राधिकरणले लगाएको प्रतिवन्ध अब मकाउमा कार्यरत गैर आवासीय कामदारहरु विदेशी नागरिकले मकाउ प्रवेश गर्न अनुमति दिने धारणा राखेका हुन्। मकाउमा कार्यरत गैर आवासीय नागरिकहरुले आफ्नो जागिर नगुमाई मकाउ फर्कन अनुमति दिने बारे विचार गरिरहेको बताए। 

  मकाउ सरकारले यस अधि घरेलु कामदारका लागि मकाउ आवागमन प्रवेश खुल्ला गरेका बताएका कार्यकारी सेङले मकाउ सरकारले कोराना महामारीको मापडण्ड पुरा गरी त्यस तर्फ ध्यान दिन सक्ने संकेत गरेका हुन्। आवश्याक बैंध पहिचान गरिएका काजजातहरु र सरकारका परिवर्तित नीतिहरु पालना गरी मकाउ प्रवेशमा सोच्न सकिने बताएका हुन् । 

  मकाउमा कार्यरत नेपाली श्रमिकका लागि यो सकारात्मक संकेत हो। कोरोना महामारीका कारण तीन बर्षदेखि मकाउ सरकारले मकाउ आवागमनमा प्रतिबन्ध लगाएसंगै मकाउभित्र सिमित हुनु परेका श्रमिकहरुले यो नियम लागू भएमा सहज रुपमा विदा लिएर धर जान आउन पाउने भएका छन्। 

  पछिल्लो समय मकाउका स्थानीय नागरिक र मकाउ सरकारले समेत विश्वका विभिन्न मुलुकबाट मकाउमा श्रम गर्न पुगेका श्रमिकका लागि हेर्ने दृष्टिकोण फरक रहेको छ भने थप श्रम स्वीकृतिका लागि मकाउ सरकारले नया कानून अख्तियार गरेसंगै अत्याधिक भिसा कटौटी गर्ने निर्णय लिंदा नेपाली श्रमिकहरुले समेत रोगजार गुमाउनु परेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA