News Portal

 • मकाउबाट नयाँ बर्षको अवसरमा ताप्लेजुङ स्थित वालमन्दिरका वालवालिकाहरुलाई जुता सहयोग (भिडियो सहित)

  “समाजसेवी गीता मगर शेर्पाको पहलमा बालवालिकालाई जुता सहयोग गरेकी हुन”

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३९२ पटक

  मकाउ  वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मकाउ पुगेका नेपाली समुदायले नेपाली संस्कार, संस्कृति र चाडहरु विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गर्दै मनाउदै आइरहेका छन्। तर यो बर्ष नेपाली नयाँ बर्ष मनाउन भेला भएका नेपाली समुदायले ताप्लेजुङ जिल्लाको फुङलिङ-४ स्थित रहेको बाल मन्दिर आधारभूत विधालयका बालबालिकाहरुलाई ३५ जोर जुता सहयोग गरेका छन्।

  युवा समाजसेवी गिता मगर शेर्पाको विशेष पहलमा आयोजित नयाँ बर्ष २०७८ विशेष कार्यक्रममा “ङवाङग्ल्जे शेर्पा, मंगल राई, लिल बहादुर गुरुङ ( गोरे गुरुङ), ग्याबो शेर्पा, दावा पासाङ शेर्पा, त्रिपक मगर, भिम गुरुङ, शान्ति अधिकारी, राम कार्की, कुमारी लिम्बु, राजी शाह भट्ट, इश्वर भट्ट, अमृत प्रजापति, रविन महर्जन, पासनेरी शेर्पा ममता, सुनिल काफ्ले, भाग्य, निरज मगर, चिन्ता सिरिस, तिर्थमान गुरुङ, बबिता गुरुङ, पुजा मगर, देवि पुन, सुमन पुन, सपना भुजेल, बुद्धि गुरुङ, सिमा लिम्बु, मनिष बस्नेत, माया गुरुङ, रितेस गुरुङ, सन्जिब कोयी, रुसतम श्रेष्ठ, अनिल कोइराला, बाबु शेर्पा हिसिला, विकाश मगर, छिरिङ लामा वालुङ, गिता मगर शेर्पा र भिम शेर्पा लागायदको टोलीको आर्थिक सहयोगमा ताप्लेजुङको बाल मन्दिर आधारभूत विधालयलका बालबालिकाहरुलाई ३५ जोर जुता सहयोग गरेर नया बर्ष मनाएका हुन्।

  समाजसेवी गीता मगर शेर्पाले मकाउमा रहेका नेपालीहरु संग मिलेर विभिन्न क्षेत्रमा समाजसेवा गर्दै आएकी छिन। उनले साथी-भाइ संगको भेटधाट कार्यक्रम, सामूहिक जन्मोत्सव र बार्षिकत्सव लगायदका विशेष कार्यक्रम आयोजना समेत गर्दै आएकी छिन। यस्ता कार्यक्रमले गर्दा आत्मीयता, आपसी सद्भाव र मित्रवत् सम्बन्ध प्रधाट हुनुका साथै विदेशमा पनी स्वदेशमा झै रमाईलो अनुभूति हुने सहभागीहरुको अनुभव रहेको छ। 

  गत १८ अप्रिल २०२१ आइतवार हिमालयन हाउस ताईपामा गीता मगर शेर्पाकै पहलमा एक सामूहिक जन्मोत्सव कार्यक्रम आयोजना गरिएको थियो। जसमा मकाउका सफल युवा व्यावसायी रुसथुम श्रेष्ठ लगायद अन्य आधी दर्जन युवाहरुको जन्मोत्सव कार्यक्रम रहेको थियो।  

  (फोटो फिचर)

  जन्मोत्सव कार्यक्रमको भिडियो यहाँ हेर्नुस्

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओलीले “पहिले प्रचण्ड प्रयोग गरे, अहिले माधवकुमार नेपाल चिप्लाए” – राधाकृष्ण मैनाली

  काठमाण्डौ – मैले एमाले र माओवादी केन्द्रबीच एकता हुँदा नै भनेको थिएँ, त्यो एकता होइन,...

  सपथ लिँदालिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रपतिलाई भने- त्यो पर्दैन

  काठमाण्डौ – राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले शुक्रबार नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सपथ ग्रहण गराएकी छन्।...

  सिर्जना वाचन डबलीद्वारा अतिथिहरुलाई श्रस्टा सम्मान

  आरपी सहयात्री युएई– युएईको नेपाली साहित्यिक क्षेत्रमा सक्रिय साहित्यिक संस्था सिर्जना वाचन डबलीले आफ्नो कार्यक्रममा...

  पाटीलाई थाहा नै नदिई राजेन्द्र महतो चयन भए संसदीय दलको नेता

  काठमाडौँ – जनता समाजवादी पार्टी नेपालको संसदीय दलको नेतामा पार्टीका वरिष्ठ नेता राजेन्द्र महतो चयन...

  नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदीको सभापतिमा थापा

  रियाद – नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदी अरबको सभापतिमा तुसङबहादुर थापा (अर्जुन थापा) निर्वाचित भएका छन्।...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।