News Portal

 • खनियाबाँस गाउँ पालिकाकाे गठबन्धन केे हुँदै छ?

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ११७ पटक

  धादिङ – खनियाबास गाउँ पालिकाको सन्दर्भमा नेकपा एकीकृत समाजबादीका अध्यक्ष एबं युवा संघ धादिङका अध्यक्ष प्रदीप फ्यूबाले  गठबन्धन बिच चुनावी तालमेल नमिल्दा तामाङले हालको राजनैतिक अवस्थालाई नियाल्दै यसाे भने।नेपाली कांग्रेस (दक्षिणपंथी पार्टी)  नेकपा (एस) र माओबादी केन्द्र ( बामपंथी पार्टी) बैचारिक हिसाबले यी (दक्षिणपंथी पार्टी) र (बामपंथी पार्टी) ठीक अपोजिसन पार्टीहरु हुन हाम्रो मार्ग सिद्धांत उदेश्य फरक छन तर एउटै सवाल संबिधानको रक्षा गर्ने लोकतांत्रिक गणतंत्रको मर्मलाई जीवन्त राख्ने। प्रतिगमणलाई परास्त गरी अग्रगमणको बाटो तय गर्ने विषयमा हामी गठबन्धन गर्न खोजीरहेका भनेर भने।  पहिलो सर्त यी माथीका उपलब्धिहरूलाई बचाऊनु हो किनभने यि उपलब्धी तत्कालीन राजा बाहेकका दलहरुको संघर्ष र सहिदहरुको जीवनदान बाट प्राप्त भएका हौ त्यसैले यि उपलब्धिलाई बचाऊनुमा सबै दल ईमानदार पूर्वक जिम्मेवारी हूनु आवस्येक छ र यो बेला पनी हो।

  दोश्रो सवाल प्रतिगामी ( राजा + केपी ओली) लाई परास्त गरी फेरी हामी माथी भने बमोजिम नेपाली कांग्रेस ( दक्षिणपंथी ) एउटा बाटो, र नेकपा (एस) र माओबादी केंद्र ( बामपंथी ) अर्को बाटो यि २ मध्ये कुन बाटो बाट हाम्रो समाज डोर्याउने भन्ने विषयमा स्वस्थ राजनितिन प्रतिस्पर्धा हुनेछ। सके सम्म प्रतिगमनलाई परास्त गर्नुलाई राजनीतिमा फरक धुर्बी भए पनी सहकार्य गरुम भन्ने हो, तर सहकार्यको नाममा नेपाली कांग्रेसले खाय खा नखाइ घिच भने जस्तो गर्छन भने  खनियाबासी बामपंथीहरु आफैमा क्लीयर छ।

  व्यवस्था बचाउने एउटै मुद्दामा मात्र हाम्रो मत मिल्छ।आखिर हाम्रो बाटो विचार उदेश्य फरक छ। त्यसैले गठबन्धनको अर्थ भनेको समझदारी मिल्नु हाे।गठबन्धन नाममा हामिलाई बन्धक नबनाउनूहोस। हामीले हाम्रो खनियाबासीको भावना बमोजिम एजेण्डा तय गर्नु छ त्यसैले हामी जिल्ला कार्यदलका प्रतिनिधिहरुलाई न्यायोचित ढंगले चाडो भन्दा  चाडो निष्कर्ष, निचोड निकाल्नु पर्छ भनेर भने।

   

  _______

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा.लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://himalisanchar.com/

  नोट : Himalisanchar.com मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए, कुनै विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव र समाचार प्रकाशित गर्नुपरेमा वा, बिज्ञापन दिनुपरेमा हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ। हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नुहुन्छ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एउटै नम्बर प्लेट भएका दुई मोटरसाइकल भाइरल, नियन्त्रणमा लिन प्रहरीको सर्कुलर

  काठमाडौं – बुधबार बिहान गौशाला चोकमा एउटै नम्बर प्लेटका २ वटा मोटरसाइकल ट्राफिक जाम हुदा...

  लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले दिइन् राजीनामा

  बुटवल – लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन् । उनले...

  फोक्सिङटार पुल अन्तिम चरणमा, ९० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको कम्पनीको दावी

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका वडा नं. ९ लिच्कीराम्चे र उदयपुर जिल्लाको रौतामाई गाउँपालिका...

  बालुवाटारमा आगलागी, ५ वटा दमकल परिचालन

  काठमाडौं – काठमाडौं महानगरपालिका काठमाडौको बालुवाटारमा भिषण आगलागी भएको छ । बालुवाटार स्थित सुनौलो परिवार...

  विप्लव नेतृत्वको नेकपा परित्याग गरी नेकपा माओवादी केन्द्र प्रवेश गर्दै

  काठमाडौं – विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य ओमप्रकाश पुनसहितका नेता कार्यकर्ता नेकपा (माओवादी...

  Only In USA