News Portal

 • गुरुङ ‘तमू’ समाज मकाउद्धारा बाढी प्रभावित क्षेत्र मादी गाउँपालिका सोधाका पिडीतलाई ३ लाख ५१ हजार बराबरको सहयोग

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ४२० पटक

  मकाउ – मकाउमा गठीत गुरुङ ‘तमू’ समाज मकाउद्धारा कास्की जिल्लाको मादी गाउँपालिकाको वडा नं. १ सोधाका बाढी प्रभावितहरुलाई खाधन्न सामाग्री राहत सहयोग गरेका छन् ।

  गत २०७७ असार १ गते अविरल बर्षापछि मादी नदीमा आएको बाढीले घर जग्गामा ठुलो क्षति पु’याएको थियो। सोंधाका ८ घर परिवार पूर्णरुपमा विस्थापित भएर स्थानीय दुध पोखरी मा.वि. सोंधाको भवनमा आश्रय लिइरहेका पिडीत परिवारका लागि मकाउमा गठीत समाजले अत्यवश्यक राहत स्वरुप खाधन्न सहयोग गरेका हुन् । 

  समाजका अध्यक्ष ‘गोरा’ का अनुसार उपाध्यक्ष सन्तोष गुरुङ, सचिव भिम गुरुङ, सहसचिव अमृत गुरुङ, कार्यसमितिका सदस्य नरेश गुरुङ, सदस्य यम गुरुङ लगायदको विशेष पहलमा सहयोग रकम संकलन गरिएको थियो। समाजका सम्पूर्ण दिदि बहिनी, दाजु भाईहरुको साथ र सहयोग रहेको थियो।

  जिल्लाका सोंधा, तप्राङ, थाक, छाकचोकका गरि करिब ४९ घरमा क्षति पुरयाएको छ। उक्त स्थानका प्रभावित स्थानियहरुलाई मकाउमा कार्यरत मादी गाउँपालिका र पोखरा महानगरपालिका वडा नं. १३ मा बसोबास गरि हाल मकाउमा कार्यरत गुरुङ तमू समाजका पहलमा राहत अभियान संचालन गरेर सहयोग गरिएको गुरुङ ‘तमू’ समाज मकाउका अध्यक्ष लिलबहादुर गुरुङ “गोरा”ले हिमालीसंचार डटकमसंग कुराकानीका क्रममा बताए।

  समाजका अध्यक्ष गुरुङका अनुसार कुल ३ लाख ५१ हजार बराबरको राहत सामग्री बाढी प्रभावित क्षेत्रका समुदायका लागि वितरण गरिएको बताए। गुरुङ ‘तमू’ समाज मकाउका सामुहिक पहलमा संकलित सहयोग रकमले स्थानीय ४९ घर परिवारलाई चामल, कम्बल, नुन, तेल, दाल, सर्जिकल मास्क लगायतको राहत सामग्री वितरण गरिएको हो।   

  बाढी पिडीतलाई सहयोग गरेपछि बाकी रकम दुध पोखरी युवा क्लवलाई नगद ३० हजार, आमा समुहलाई बाढी पिडित तथा बस्ती संरक्षण कोषमा रहने गरि १ लाख ५५ हजार आर्थिक सहयोग समेत जम्मा गरेका छन् ।

  गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउका निर्वतमान अध्यक्ष राजेश गुरुङको नेतृत्वमा मकाउबाट नेपाल फर्किनु भएको तमु दाजु-भाईहरुको उपस्थितिमा एक कार्यक्रमबीच २०७८ श्रवाण ९ गतेका दिन राहत सामग्री वितरण गरिएको थियो । हिमालीसंचार डटकमसंग कुराकानी गर्दै “यो दुखद धडीमा गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउको अनुरोध स्वीकार गरेर सहयोग गर्नु हुने तमाम  सहयोगी मनहरुमा समाजको अध्यक्ष लिल बहादुर गुरुङ ‘गोरा’, गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउको तर्फबाट आभार समेत ब्याक्त गरेका थिए ।

  आयोजित राहत वितरण कार्यक्रममा निवर्तमान अध्यक्ष राजेश गुरुङको अध्यक्षतामा कार्यक्रम संचालन भएको थियो। तमू समाज मकाउका सदस्यहरु टिकप्रसाद गुरुङ, लेखबहादुर गुरुङ लगायतले समन्वय गरेका थिए। आमा समुह र दुध पोखरी युवा क्लब सोंधाको व्यवस्थापनमा सहयोग गरेका थिए ।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  म ओलीभन्दा जेठो हुँ, राजीनामा दिएपछि सकियो – वामदेव गौतम

  काठमाडौं। नेकपा एमालेबाट राजीनामा दिएका नेता वामदेव गौतमले केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा बस्न नसक्ने पुनः...

  ऐमाले भित्र अझै खटपट: १० बुँदे कार्यान्वयन नभए बैठक बहिस्कार गर्ने तेस्रो धारको चेतावनी

  काठमाडौं – एमाले एकताका लागि प्रस्ताव गरिएको १० बुँदे प्रस्तावको इमान्दारीपूर्वक कार्यान्वयन नभएको भन्दै नेकपा...

  आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट प्रचण्डसँग लड्ने बादलको घोषणा

  काठमाडौं – नेकपा (एमाले) का स्थायी कमिटी सदस्य रामबहादुर थापा ‘बादल’ ले आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट...

  धमिलो पानीमा माछा मार्न खोज्दै निधि, देउवाको आलोचनामा रमाए शेखर

  सन्जिब पन्त, काठमाडौं। एमालेभित्रको विवाद नेपाली कांग्रेसमा पनि सर्ने सम्भावना निकै बलियो गरेर बढेको छ।...

  नेकपा एकीकृत समाजवादी पाटीले पदाधिकारीको टुंगो लगायो

  काठमाडौं – नेता माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीले पदाधिकारीको टुंगो लगाएको छ। एकीकृत समाजवादीको...