News Portal

 •  सोह्र बर्षकी छात्राद्धारा घरेलू प्याड बनाउने तालिम सञ्चालन 

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३३३ पटक

  खोटाङ-१६ बर्षकी एक छात्राले स्थानीय महिलाहरुलाई कसरी कम खर्चमै प्रभावकारी सेनिटरी प्याड बनाउन सकिन्छ भन्ने तालिम कक्षाहरु सुरु गरेकी छिन् । बजारमा पाइने सेनिटरी प्याड कम प्रभावकारी र बढी खर्चिलो हुने अवस्थाको अवलोकन गरी उनले तालिम कक्षा सुरु गरेकी हुन््। जिल्लाको ऐंसुलुखर्क गाउँपालिकाको वडा नं. ३ रैकरमा गत माघ २५ गते सामुदायिक लघु बित्तीय संस्थाको मिलनसार समूहको सदस्यहरु लगायत गाँउको २५ जना महिलाहरुलाई उनले घरेलु प्याड बनाउन सिकाइन्। स्थानीय त्रिभूवन माबिकी छात्रा कविता बन कक्षा १२ मा अध्ययन गर्छिन्।

  कविताले पुनः प्रयोग गर्न मिल्ने घरेलू प्याड कसरी उत्पादन गर्ने भन्ने ज्ञान आवश्यक तालिम स्थानीय ग्रामिण युवा विकास तथा अनुसन्धान केन्द्रबाट लिएकी हुन् । गाउँपालिकाको सहयोगमा उनी अहिले उक्त सीपका लागिअब्बल दर्जाको प्रशिक्षक नै बनेकी छिन्। कलिलै उमेरमा बिभिन्न सामाजिक संस्थामा आवद्द रहेकी कविता बन आफ्नो क्षेत्रमा एक उदियमान प्रतिभाको रुपमा उदाएको खोटाङका जनताहरु बताउँछन् । तालिम कक्षाको अर्को चरणमा आफ्नै त्रिभूवन माबिमा कक्षा ११ र १२ मा अध्ययनरत ५० जना छात्रा सहपाठीहरुलाई घरेलू प्याड बनाउन सिकाउने उनको योजना छ।

  _______

  http://www.himalisanchar.com मा प्रकाशित समाचारमा कुनै सल्लाह, सुझाव दिनुपरेमा अथवा, कुनै समाचारमा चित्त नबुझेर गुनासो पोख्नु परेमा वा, विज्ञापन प्रकाशित गर्नु परेमा हाम्रो ईमेल [email protected] ठेगानामा पठाउन सक्नुहुन्छ। साथै, निरन्तर समाचारको लागी हामीसँग फेसबुक तथा ट्वीटरमा जोडिन सक्नुहुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  संयुक्त राष्ट्र संघले माग्यो दुबईकी राजकुमारी लतीफा जीवित रहेको प्रमाण

  एजेन्सी – संयुक्त राष्ट्र संघले संयुक्त अरब एमिरेट्सकी राजकुमारी लतीफा जीवत रहेको ठोस प्रमाण माग गरेको...

  नेपालको पहिलो अभिनेत्री भुवन चन्द भन्छिन्- राजा महेन्द्रले तारिफ गर्दा स्वर्गै पुगेजस्तो भयो (भिडियो सहित)

  विवेक राई,काठमाडौं – भुवन चन्द नेपालकी पहिलो अभिनेत्री हुन्। उनले वि.सं २०२१ सालमा निर्मित ‘आमा’...

  गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड १० अर्ब

  गैरआवासीय नेपाली संघको एनआरएनए नेपाल डेभलपमेन्ट फन्ड स्थापना भएको छ । विश्वभर रहेका नेपालीहरुको पूँजीलाई...

  मकाउबाट नयाँ बर्षको अवसरमा ताप्लेजुङ स्थित वालमन्दिरका वालवालिकाहरुलाई जुता सहयोग (भिडियो सहित)

  मकाउ –  वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा मकाउ पुगेका नेपाली समुदायले नेपाली संस्कार, संस्कृति र चाडहरु विभिन्न...

  संसद अधिवेशन अन्त्यको निर्णय सरकारको निरंकुश कदम : चित्रबहादुर केसी

  काठमाडौं – संसद अधिवेशन हठात् रुपमा अन्त्य गरिएको भन्दै राष्ट्रिय जनमोर्चाले विरोध गरेको छ। प्रधानमन्त्री...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।