News Portal

 • धरानको वीपीमा स्वास्थ्य मन्त्रीका भतिज र ज्वाइँ सल्लाहकारमा नियुक्त

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १०९ पटक

  धरान – स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री भानुभक्त ढकालका भतिज र ज्वाइँले धरानको वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान धरान नियुक्ति भएका छन्। 

  धरानमा रहेको वीपी प्रतिष्ठान धरानमा मन्त्री ढकालका भतिज अमृत ढकाल र ज्वाइँ सुमन पन्त अधिकृत सहरको पदमा नियुक्त भएका हुन ।

  प्रतिष्ठान स्रोतका अनुसार अमृतको नियुक्ति जनसम्पर्क अधिकृत र पन्तको नियुक्त प्रतिष्ठानका उपकुलपति डाक्टर ज्ञानेन्द्र गिरीका कानुनी सल्लाहकारको रूपमा भएको छ । दुबैजनाले गत कार्तिक ११ गते नियुक्ति पाएका हुन् ।

  मन्त्री ढकालको दबाबमा भतिज र ज्वाइँलाई उपकुलपति गिरीले नियुक्त गरेको बताइएको छ । ‘मन्त्रीज्यूको प्रेसर आए पछि नियुक्त नगर्ने भन्ने कुरा आउँदैन ।’ उच्च स्रोतले भन्यो ‘दुवै जनाले जिम्मेवारी सम्हालिसकेका छन् ।

  ढकालको समर्थन पछि डाक्टर गिरीले उपकुलपतिमा नियुक्त पाएका थिए । मोरङ क्षेत्र नम्बर ३ मा प्रतिनिधिसभा निर्वाचनमा स्वास्थ्य मन्त्री ढकाल र नोबेल मेडिकल कलेजका सञ्चालक डाक्टर सुनिल शर्माबिच प्रतिस्पर्धा भएको थियो । कम्युनिस्ट गढ मानिएको क्षेत्रबाट ढकालले मुस्किलले निर्वाचन जित्दा डाक्टर गिरीले भोट माग्न सघाएका थिए ।

  प्रतिष्ठानमा कानुनी सल्लाहकार तीन जना 

  उच्च स्रोतका अनुसार धरानको वीपी प्रतिष्ठानमा स्वास्थ्य मन्त्री ढकालका स्वकीय सचिव भुवन खतिवडाका दाजुले पनि नियुक्ति भएका छन् । मन्त्री ढकालका स्वकीय सचिवका दाजु चिरञ्जीवी खतिवडाले कानुनी सल्लाहकारको रूपमा जिम्मेवारी पाएका हुन । चिरञ्जीवीको नियुक्ति पनि ढकालकै दबाबमा भएको बताइएको छ ।

  उपकुलपतिका कानुनी सल्लाहकार मात्रै तीन जना भएका छन् । यस अघि शान्तिराम भण्डारी कानुनी सल्लाहकारको रूपमा नियुक्त भएका थिए । एक जना कानुनी सल्लाहकार हुनुपर्ने ठाउँमा तीन जना नियुक्त भएका हुन् । नियमावलीमा उल्लेख नभएका कारण तीन जना सम्मले नियुक्ति पाएका जानकारहरु बताउछन् ।

  प्रतिष्ठानका रजिस्टार डाक्टर मोहनचन्द्र रेग्मीले तीन जना कानुनी सल्लाहकार भए पनि छुट्टाछुट्टै स्थानमा रहेको उनले बताए । रेग्मीका अनुसार कानुनी सल्लाहकार खतिवडाले सर्वोच्च अदालत हेर्नेछन् । भण्डारीले विराटनगर र पन्तले कार्यालयको विषयमा हेर्नेछन् ।

  केही दिन अघि ढकाल र पन्तले अधिकृत सरह नियुक्ति पाएको उनले बताए । उनले भने ‘पन्तको नियुक्ति कानुन हेर्ने गरी र ढकालको नियुक्ति जनसम्पर्क हेर्ने गरी अधिकृत सरहको नियुक्ति हो ।’ उनले मन्त्रीका आफन्त रहेको बारेमा आफूलाई जानकारी नभएको बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल सरकारले नीतिगत सुधार गरे विप्रेषण बढ्छ : बस्नेत

  रामप्रसाद ढुंगेल/युएई – वैदेशिक रोजगारीको क्रममा परदेशमा रहेका नेपालीहरुलाई वैधानिक तरिकाले रकम भित्र्याउन नेपाल सरकारले...

  सद्भावको ११ औ बार्षिकउत्शव साधारणसभामा रंगेलीका पत्रकार सम्मानित

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको “कहिले पनि नअस्ताउले सूर्यको शहर, गाउँशहर उज्यालो बनाउने सदभावको रहर” भन्ने...

  प्रधानमन्त्री कप क्रिकेट: लुम्बिनीले सुदूरपश्चिमलाई ६ विकेटले हरायो

  काठमाडौं – चौथो संस्करणको प्रधानमन्त्री कप एक दिवसीय पुरुष क्रिकेटमा लुम्बिनी प्रदेशले सुदूरपश्चिम प्रदेशलाई पराजित...

  रंगेली प्रहरीले ७ बोरा सुर्ती सहित एक मोटरसाइकल बरामद

  रबिन्द्र बराल/मोरङ- मोरङको रंगेली नगरपालिका-४, स्थित  चोप्राह बोर्डरबाट अबैध रूपमा भन्सार छलि भारतबाट नेपाल भित्र्याउदै...

  विशाल भट्टराईको पालिकामा नेकपामा पहिरो, सयौ कार्यकर्ता नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश (भिडियो सहित)

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लामा नेपाली कांग्रेस युवा नेता रविप्रकाश राईले १ सय जना युवा नेकपा...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।