News Portal

 • धरानका सुनिहाङ्मा मृत्यु प्रकरण : सिंगापुर पुलिसद्वारा नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखासँग घटनाको विवरण माग

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ६३७ पटक

  धरान – सुनिहाङ्मा घटना प्रकरणबारे सिंगापुर पुलिस फोर्सले आफ्नै सङ्गठनमा कार्यरत व्यक्तिमाथि अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेकोबारे नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखामा घटनाको विवरण मागेको छ ।

  इलाका प्रहरी कार्यालय धरानका प्रमुख डिएसपी ज्ञानेन्द्र बहादुर बस्नेतका अनुसार नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखाले सुनिहाङ्मा लिम्बुको मृत्यु प्रकरणबारेमा जानकारी मागेकाले धरानबाट घटनाको विवरण सिंगापुर पुलिसलाई पठाई सकेको बताएका छन् ।

  माबो विवाह गरेको केही महिनामै सिंगापुरे फर्किएका सुनिहाङ्मा लिम्बुका श्रीमान् आइतराज माबो सिंगापुरे लाहुरे हुन् । उनीहरुको विवाह भएको केही महिनामै सुनिहाङमा कोठामा मृत अवस्थामा भेटिएका थिए ।

  सुनिहाङमा लिम्बुको माइती पक्षले घटना रहस्यमय भएको भन्दै प्रहरीमा किटानी जाहेरी दिएका थिए । सो क्रममा धरान प्रहरीले सुनिहाङमाका ससुरा सहित ४ जनालाई पक्राउ गरेको थियो । उनीहरूलाई जिल्ला अदालत सुनसरीबाट जनही एक लाख ५० हजार धरौटी माग गरी असोज २१ गते छुटेका छन् ।

  जिल्ला अदालत र प्रहरीको अनुसन्धानमा चित्त नबुझेको भन्दै उनीहरूले विराटनगरको उच्च अदालत, प्रदेश प्रहरी कार्यालय र गोर्खा वेलफेयर धरानमा निवेदन दिएका थिए । सोही निवेदनका आधारमा सुनिहाङमाका श्रीमान् आइतराज माबो कार्यरत रहेको सिंगापुर पुलिस फोर्समा पनि वेलफेयर मार्फत निवेदन पुगेपछि सिंगापुर पुलिस फोर्सले घटनाको बारेमा चासो लिएको छ ।

  त्यही अनुसार सिंगापुर प्रहरीमा कार्यरत धरान ११ का २२ वर्षीय आइतराज माबोविरूद्ध अदालतले पक्राउ पुर्जी जारी गरेकोबारे सिंगापुर प्रहरीले नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखामा जानकारी मागेको हो । भदौ २६ गते जिल्ला अदालत सुनसरीले माबोविरूद्ध पक्राउ पुर्जी जारी गरेको थियो ।

  श्रीमती सुनिहाङमा लिम्बूको आत्महत्या दुरुत्साहन मुद्दामा अदालतले माबोविरूद्ध पक्राउ पुर्जी जारी गरेको थियो । माबोकोबारेमा सिंगापुर प्रहरीले मागेका आवश्यक कागजात नेपालबाट पनि पठाइएको जानकारी इन्टरपोल शाखाले दिएको प्रहरीले बताएको छ । सिंगापुरमा रहेका मृतकका श्रीमान् माबोमाथि अनुसन्धान पनि सुरु भएको बताइएको छ ।

  जिल्ला अदालत सुनसरीले पक्राउ पुर्जी जारी गरेका व्यक्तिलाई सात दिनभित्र पक्राउ नपरे ३५ दिनभित्र म्याद तामेल गराउन प्रहरीलाई आदेश थियो । अदालतको आदेश बमोजिम धरान प्रहरीले माबोको घरमा म्याद तामेल गराइसकेको जनाएको छ ।

  सुनिहाङ्मा मृत्यु प्रकरणको मुद्दा अहिले उच्च अदालत विराटनगरमा विचाराधीन अवस्थामा रहेको बताइएको छ । प्रहरीको अनुसन्धानमा चित्त नबुझाएका माइती पक्षले प्रदेश १ प्रहरी कार्यालयमा पनि उजुरी दिएपछि प्रहरी अनुसन्धानमाथि छानबिन गर्न सङ्घीय प्रहरी इकाई धरानका प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षक राजेन्द्रप्रसाद चौधरी नेतृत्वमा छानबिन भइरहेको प्रदेश १ प्रहरी कार्यालय विराटनगरका प्रवक्ता डिएसपी कवीन्द्र कुमार कार्कीले जानकारी दिए ।

  ढिलै भए पनि सिंगापुर पुलिस फोर्सले नेपाल प्रहरीको इन्टरपोल शाखालाई घटनाको विवरण मागेर अनुसन्धान थालेको भन्ने सुनेका छौ ।

  यसले हामीले न्याय पाउछौ की भन्नेमा आशा जागेको सुनिहाङमा न्ययिक अभियान समितिका सहसंयोजक अरुण तिगेलाले बताए । उनले थपे अदालतले धरौटीमा छाडने निर्णय गरेपछि अदालत परिसरमा आइतराज माबोको परिवारले गरेको अबिर जात्राले थप घटनामा रहस्य पैदा गरेको माइती पक्षको आरोप छ । रासस

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सद्भावको ११ औ बार्षिकउत्शव साधारणसभामा रंगेलीका पत्रकार सम्मानित

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको “कहिले पनि नअस्ताउले सूर्यको शहर, गाउँशहर उज्यालो बनाउने सदभावको रहर” भन्ने...

  प्रधानमन्त्री कप क्रिकेट: लुम्बिनीले सुदूरपश्चिमलाई ६ विकेटले हरायो

  काठमाडौं – चौथो संस्करणको प्रधानमन्त्री कप एक दिवसीय पुरुष क्रिकेटमा लुम्बिनी प्रदेशले सुदूरपश्चिम प्रदेशलाई पराजित...

  रंगेली प्रहरीले ७ बोरा सुर्ती सहित एक मोटरसाइकल बरामद

  रबिन्द्र बराल/मोरङ- मोरङको रंगेली नगरपालिका-४, स्थित  चोप्राह बोर्डरबाट अबैध रूपमा भन्सार छलि भारतबाट नेपाल भित्र्याउदै...

  विशाल भट्टराईको पालिकामा नेकपामा पहिरो, सयौ कार्यकर्ता नेपाली कांग्रेसमा प्रवेश (भिडियो सहित)

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लामा नेपाली कांग्रेस युवा नेता रविप्रकाश राईले १ सय जना युवा नेकपा...

  चौविस प्रमुख नेताहरूमध्ये कति नेतालाई संसदमा देख्न पाइएला

  काठमाडौँ – विभिन्न पार्टीका मूख्य नेतामध्ये सम्भावित निर्वाचनमा अधिकाङ्श पराजित हुने सङ्केतहरू देखिएका छन्। नेपाली...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।