News Portal

 • साकेला उधौली कार्यक्रमको तयारी पुरा

  हिमाली संचार संवाददाता
  ४४१ पटक

  कुबेत : तीन किराती संस्था किरात राई यायोक्खा कुवेत, किरात याक्थुङ चुम्लुङ कुवेत र सुनुवार सेवा समाज कुवेतले संयुक्तरुपमा मनाउन गइरहेको शुभकामना आदानप्रदानका तथै लीम्बु जातिहरले मनाउने चाड-चासोक तङनाम, राई जातिले मनाउने चाड-साकेला उधौली, सुनुवार जातिहरुले मनाउने चाड-रापवा श्यादर पिदार, येले तङबे,येले दोङ,येले थोचे,५०७९/२०१९, कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको अध्यक्ष मन्जित राइले हिमालीसंचारलााई दिए।

  किरातीहरुले मंसिर शुक्ल पुर्णिमामा उधौली साकेला मनाउने गर्दछन् भने बैशाख शुक्ल पुर्णिमामा उभौली साकेला मनाउने गर्दछन्। नेपालमा मंसिर पुर्णिमाको दिन मनाउने गरिए पनि कुबेतमा रहेका किरातीहरुले भने परदेशको ठाँउमा समय मिलाएर मनाउने गरेका छन्।

  यसैगरी कुबेतमा छरिएर रहेका किरातीहरुले आफ्नो पेशागत समयलाई समेटेर यहीँ आउदो डिसेम्बर १३ तारिख २०१९ शुक्रवारको दिन कुवेतको फर्वनिया स्थित युनिक अडिटोरियम हलमा स्थानिय कलाकारहरुको साथमा बिभिन्न संस्कृतिक झाँकीका साथ शुभकामना आदानप्रदान तथा साकेला उधौली कार्यक्रम भव्यरुपमा मनाउने भएका छन।

  उक्त दिनहुने कार्यक्रमा रोजगारिको शिलशिलामा कुवेत नगरिमा आएर बिभिन्न सँघ-संस्था र कम्पनिमा कार्यरत सम्पूर्ण किरातीहरुलाई आफ्नो भेषभुषामा सजिएर आफ्नो मौलिक चाड साकेला उधौली सहभागिता जनाई चाड मनाउन अनुरोध गर्दै कुवेतमा क्रियाशील संघ संस्थाका प्रतिनिधि, समाजसेवी, पत्रकार, कलाकार, खेलाडी लगायत कुबेतमा कार्यरत सम्पूर्ण नेपाली दाजु भाई तथा दिदी बहिनीहरु लाई गरिमामय उपस्थितिको लागि हार्दिक अनुरोध गरेका छन्।

  साथै सम्पूर्ण संस्था तथा मिडियाकर्मी, समाजसेवी, बुद्धिजवी शुभ चिन्तकहरुलाई निमन्त्रणा गरि सकेको र कोहि कसैलाई कारण बस निमन्त्रणा पुग्न नसकेको भएमा यसै न्युजलाई निमन्त्रणा सम्झी गरिमामय उपस्थितिको लागि कार्यक्रमका उपसंयोजक मोहन नाछिरिङ राइ तथा किराया कुवेतका अध्यक्ष राइले सम्पूर्णलाई आग्रह गरेका छन्।

  कार्यक्रमका विवरण

  मिति – डिसेम्बर,१३,तारिख शुक्राबर

  स्थान – युनिक अडिटोरियम हल फर्वनिया ब्लक=३

  समय – बिहान ११:00 बजेदेखि

  आयोजक – ३ किराती संस्था

  कार्यक्रम संयोजक – अशोक लिम्बु ९४१२८८०३

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कालिकोटबाट महिलालाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्धार

  खगेन्द्र बुढा कालिकोट १० माघ, २०७६ : जिल्लाको नरहरिनाथ गाउँपालिकाको वडा नं. ७ निवासी भरत...

  सुखमय यौन जीवनका लागि कुन समय उपयुक्त ?

  दम्पतीबीच हुने यौन क्रियाले उनीहरुको भावनात्मक सम्बन्ध कसिलो मात्र बनाउँदैन, शारीरिक स्वास्थ्यमा समेत फाइदा गर्छ।...

  नेपाल एअरलाइन्सका २५ पाइलटहरुद्वारा सामूहिक राजीनामा

  काठमाण्डाै : नेपाल एअरलाइन्सका विदेशी र नेपाली पाइलटबीच सेवा सुविधामा चरम विभेद गरिएको भन्दै उनीहरुले तीन...

  एआईजी सिहंलाई दर्ज्यानी चिह्न प्रदान

  काठमाडौं १०, २०७६ माघ : प्रहरी महानिरीक्षक (आइजीपी) सर्वेन्द्र खनालले प्राविधिक प्रहरी नायब महानिरीक्षकबाट प्राविधिक प्रहरी...

  हेर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल माघ १० गते शुक्रबार | सन् २०२० जनवरी २४ तारीख | नेपाल...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।