News Portal

 • गैरआवासीय श्रमिकका भिसा नविकरण रद्ध गरी, स्थानीय श्रमिकलाई अबसर दिनुस् : सांसद कौटिन्हो

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १२७ पटक

  ऐजेन्सी – मकाउका सांसद जोसे परेरा काउटिन्होले गैरआवासीय कामदारहरू विशेष गरी गैर-विशिष्ट व्यक्तिहरूको भिसा नविकरण नगरी मकाउका स्थानीय बासिन्दाहरूका लागि प्राथमिकता दिई रोजगारीको सुनिश्चित गरी कार्यान्वयन गर्नका लागि मकाउ सरकारसँग पुन: अनुरोध गरेका छन् ।

  मकाउका स्थानीय संचारमाध्यम टिडिएमले आज यो समाचार लेखेको छ। सांसद कौटिन्होले कोभिड-१९ महामारीका कारण आर्थिक प्रभाव र श्रम बजारमा आएको ह्रासको कारण मकाउमा स्थानीय बेरोजगार दर सन् २००९ उच्च रेकर्ड तोडेर ४.५% पुगेको उल्लेख गर्दै मकाउ सरकारलाई सांसद कौटिन्होले पुन: स्मरण गराउदै दबाब दिएका हुन्। 

  त्यस्तै, श्रम मामिला ब्यूरोको तथ्यांकलाई उद्धत गर्दै, सांसद कौटिन्होले गैरआवासीय कामदारहरूको संख्या अझै पनी सक्रिय श्रम जनसंख्याको आधा प्रतिनिधित्व गर्दछ। लगभग १७० हजार गैरआवासीय कामदारहरु रहेको उल्लेख गर्दै मकाउ सरकारले स्थानीय श्रमिकका लागि प्राथामिकता नदिएको बताउदै स्थानीय श्रम ऐन कार्यन्वयन नगरेको मकाउ सरकारलाई आरोप लगाए।  

  श्रम मामिला ब्यूरोका अनुसार मकाउमा आवश्यक जनशक्ति अपुग हुदा मात्र गैरआवासीय नागरिकका लागि रोजगार दिन सकिन्छ। उनीहरु अस्थायी पूरक हुन्। सांसद कौटिन्होले विगतका श्रमशक्तिको अभाव पूर्तिको रूपमा श्रम आयात आएको स्मरण गराउदै विशेष गरी स्थानीय कामदारहरूले काम गर्न सक्ने कामका लागि अबसर नदिएको अझै गैरआवासीय कामदारहरूका लागि निरन्तर अबसर प्रदान गरिरहेको भन्दै सरकारको आलोचना गरे।  

  मकाउका ठुला उद्यमहरूले ठुलो संख्यामा गैरआवासीय कोटा प्राप्त गर्न सक्ने आशंका व्यक्त गर्दै सांसद कौटिन्होले श्रम कोटा न्यायोचित र उचित रूपमा वितरण गर्नु पर्ने जोड दिए। सासंद कौटिन्होले अहिले यस्तो परिस्थिमा ठुला कम्पनीहरुसंग श्रम कोटाका एकाधिकारमा ध्यान दिन, अप्टिमाइज गर्न अधिकारीहरूलाई आग्रह गरेका थिए। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA