News Portal

 • कैलालीमा विद्यालयको लेखापाल परिक्षामा मनोमानी, सह–प्रधानाध्यापकको छोरीलाई मोबाइल प्रयोग गर्न छुट

  हिमालीसंचार संवाददाता
  २०० पटक

  जनक महरा/कैलाली – कैलालीको चुरे गाँउपालिका – ६ स्थित भगवती माबि कोट ढुंगेनीमा कर्मचारी भर्नामा मनोमानी भएको खुलेको छ। २०७७ चैत्र २८ लेखापालको परिक्षा सम्पन्न भयो। परिक्षामा जम्मा ४ जना सहभागी मध्ये ३ जनाले अन्याय भएको बताएका छन।

  परिक्षाको गार्ड भएका विद्यालयका अध्यक्ष भगिराम सारु मगरले परिक्षामा सार्न, मोबाईल प्रयोग गर्न नपाईने भएपनी अध्यक्ष मगरले नै मोबाईल प्रयोग गरि हिसाब गर, सक्छौ भने कतैबाट सारेर लेख भनेको हुँदा मनोमानी भएको परिक्षामा सम्मेलित एक जनाले बनाएका हुन्।

  बुझ्दै जाँदा परिक्षाबाट छनोटमा परेको व्यक्ति विद्यालयका सह–प्रधानाध्यापकको छोरी भएको र उसलाई परिक्षामा मोबाईल प्रयोग गर्ने, किताबबाट सार्न मिल्ने भनी पहिले नै जानकारी भएको र उसले माज्जाले सार्यो, हामी हेरेको हेरेई भर्यो…! परिक्षामा सहभागी अन्य तीन जनाले बताए।

  तर सह–प्रधानाध्यापकले भने छोरीलाई लेखापाल पद छनोटमा मेरो कुनै हात नरहेको र झुटा आरोप लगाएको बताएका हुन्। विद्यालय व्यावस्थापन समितीका अध्यक्ष तथा परिक्षाका केन्द्राध्यक्ष भगिराम सारु मगरले मोबाईल परिक्षा हलमा लग्न दिएको र एक चोटी सबैलाई सार्न दिएको स्वीकार गरेका छन्। उनले भने,” मनोमानीको कुरा भने गलत हो, केही कमी कम्जोरी म बाट भएकै हो।

  युवाहरुले भने परिक्षामा सार्न दिनु, बैठकमा बोलाउदा नआउनु तथा जे सक्छौ गर भन्ने शब्दले यसमा विद्यालय व्यावस्थापन समितीका अध्यक्षको मिलेमतोमा छनोट प्रक्रियामा होडबाजी गरेको हुनसक्ने भन्दै आरोप लगाएका छन्।

  परिक्षा मर्यादीत भएन् फेरी गर्नुपर्ने भन्दै स्थानिय चुरे क्लबका युवा सचीव गणेश नाथ योगिले बताए। परिक्षा जस्तो कुरामा मनपरि भयो, गलती स्वीकार गरेर पुनः परिक्षा नगरे आफु आन्दोलन गर्नपछी नगर्ने स्थानिय युवाले आक्रोस व्यक्त गरेका हुन्।

  त्यसरी कर्मचारी भर्ना गरिएको विषयमा विद्यालयका प्रधानाध्यापक भक्त बहादुर ऐरीसँग प्रतिक्रिया माग्दा उनले विद्यालयले कर्मचारी भर्नाको बिषयमा आफ्नोलाई नभई राम्रो र उष्कृटलाई छनोट गरेको बताए।

  विद्यालयको अन्य कार्यक्रम रहेको हुँदा सूचना प्रकाशन गर्न पर्याप्त समय थिएन त्यसकारण समितीको बैठक अनुसार नै परिक्षा गरेको तथा अलि हतारमा परिक्षा गरिएको हो। उनले भने ,“ अलि हतार भए पनी कुनै मनोमानी नभएको हुँदा विद्यालय माथी झुटा आरोप लगाएको तथा विद्यालय व्यावस्थापन समिती, शिक्षक ,स्थानीय तथा परिक्षार्थीको बैठक बोलाएर छिट्टै समाधान गर्ने बताएका छन”।

  (प्रकाश नाथ योगीको सहयोगमा)

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओलीले “पहिले प्रचण्ड प्रयोग गरे, अहिले माधवकुमार नेपाल चिप्लाए” – राधाकृष्ण मैनाली

  काठमाण्डौ – मैले एमाले र माओवादी केन्द्रबीच एकता हुँदा नै भनेको थिएँ, त्यो एकता होइन,...

  सपथ लिँदालिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रपतिलाई भने- त्यो पर्दैन

  काठमाण्डौ – राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले शुक्रबार नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सपथ ग्रहण गराएकी छन्।...

  सिर्जना वाचन डबलीद्वारा अतिथिहरुलाई श्रस्टा सम्मान

  आरपी सहयात्री युएई– युएईको नेपाली साहित्यिक क्षेत्रमा सक्रिय साहित्यिक संस्था सिर्जना वाचन डबलीले आफ्नो कार्यक्रममा...

  पाटीलाई थाहा नै नदिई राजेन्द्र महतो चयन भए संसदीय दलको नेता

  काठमाडौँ – जनता समाजवादी पार्टी नेपालको संसदीय दलको नेतामा पार्टीका वरिष्ठ नेता राजेन्द्र महतो चयन...

  नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदीको सभापतिमा थापा

  रियाद – नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदी अरबको सभापतिमा तुसङबहादुर थापा (अर्जुन थापा) निर्वाचित भएका छन्।...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।