News Portal

 • एनएसएस मकाउले विजयादशमीको उपलक्ष्यमा शुभकामना आदान-प्रदान कार्यक्रम ग’यो

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १०१ पटक

  मकाउ – वैदिक सनातनी नेपालीहरूको महान चाडवाड बडा दशै, विजयादशमीको उपलक्ष्यमा नेपाली सहयोगी हातहरु, मकाउले शुभकामना आदान-प्रदान कार्यक्रम आयोजना गरी भव्य सम्पन्न गरेको संस्थाका अध्यक्ष सुदर्शन थापा मगरले जानकारी दिएका छन्। 

  मकाउमा विभिन्न कारणले बडा दशै भन्दा एक दिन अगाडी आयोजित शुभकामना आदान-प्रदान कार्यक्रम संगै संस्थाको सदस्यहरुको सामूहिक जन्मोत्सव कार्यक्रम समेत रहेको हुदा आयोजित कार्यक्रममा चार जना संस्थाको सदस्यहरुको सामूहिक जन्मोत्सवको कार्यक्रम समेत नेपाली रेष्टुरेन्ट ८८४८, मकाउमा सम्पन्न गरेको हो। 

  बडा दशै हिन्दु परम्पराका विभिन्न मान्यता अनुरूप आज अपराजिता भगवती पुजा आराधना गरी नेपाल लगायद नेपाली समुदायहरुले विजया दशमी धुमधाम माउने प्रचलन रहेको छ। नेपाल भन्दा बाहिर प्रवासमा पनि हर्षोल्लासका साथ साथी भाई विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरेर दुर्गा भवानीको प्रसाद स्वरुप टीका, जमरा लगाएर दशै मनाउदै आएका छन्।

  अन्तराष्ट्रिय पंचाङ्ग निर्णायक समितिका अनुसार आज टिकाको साइत बिहान १० बजेर १९ मिनेटमा रहेको एक विज्ञप्ति मार्फत जनाएको थियो। विजयादशमीको हरेक क्षण शुभरहेकाले आज टीका लगाउनका लागि जुनसुकै समयपनि सामान्य उत्कृष्ट रहेको पंचाङ्ग मुल समितिले जनाएको छ। 

  आज मान्यजन एवम् कुलवृद्धवृद्धाबाट दुर्गाको प्रसादका रुपमा टीका ग्रहण गर्दा अन्य फूलका साथै घटस्थापनाका दिनदेखि वैदिक विधिपूर्वक महाकाली महालक्ष्मी महासरस्वतीको पुजा गरि पहेँलो जमरालाई समृद्धिको प्रतीकका रुप मानी लगाउने मान्यजनको बाहुलीबाट ग्रहण गर्ने परम्परा रहेको छ। जमराले विभिन्न रोगव्याधमा औषधिका रुपमा काम गर्ने भएकाले यसको तथ्य वैज्ञानिकरुपमा समेत पुष्टि भइसकेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नितिका एण्ड राज कन्ट्रक्सनले ईन्जिनियरलाई अटेर गर्देे पुनः सडक निर्माण

  रबिन्द्र बराल माेरङकाे- रंगेली नगरपालिका वडा नम्बर ७ स्थित मालपोत कार्यालय अगाडि देखि मुरारी सोनीको...

  सन्सारी मन्दिरको निर्माण कार्य सुरु

  रबिन्द्र बराल,मोरङ – रंगेली नगरपालिका ७ स्थित चिस्याङ खोलाको बगरमा रहेको श्री सन्सारी माई मन्दिरमा प्रदेश...

  आठ महिनादेखि बन्द मनकामना केवलकार सञ्चालन गर्न स्थानीयको माग

  गोरखा – करिव आठ महिनादेखि बन्द रहेको मनकामना केवलकार संचालन गर्न स्थानीयले माग गरेका छन्...

  काठमाडौं उपत्यकामा २४ घण्टामा थपिए १ हजार ७ कोरोना संक्रमित

  काठमाडौँ — पछिल्लो २४ घण्टामा काठमाडौं उपत्यकामा १ हजार ७ जना कोरोना संक्रमित थपिएको स्वास्थ्य...

  स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानको ताला ४०दिन सम्म पनि खुलेन

  जुम्ला — कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा तेस्रो डीन नियुक्तिपछि कर्मचारी कल्याणकारी समाजले लगाएको ताला ४०...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।