News Portal

 • कपनको झाडीमा कार्टुन भित्र एउटा बालिका, अर्की सानी नानीले “प्राप्तिका” नाम दिइन

  हिमाली संचार संवाददाता
  २३० पटक
  २०७७ साउन १४, बुधवार

  काठमाण्डौ । कपनको झाडीमा कार्टुन भित्र एउटा बालिका भेटिइन् सोमबार साँझ ६ बजेतिर कपनस्थित आकाशेधाराको चौरमा केही बालबालिका खेल्न गएका थिए । नजिकैको ‘केयर बाल गृह’ मा बस्ने उनीहरूले चउरमा साँझ अनौठो चिज देखेका थिए ।

  छेउको झाडीमा एउटा कार्टुन थियो। कार्टुनभित्र न्यानो कपडाले शरीर बेरिएको बच्चा थियो । घरमा ओछ्यानमा जस्तै पल्टिदै गरेकी एउटा अबोध बच्चा हाई हाई गरिरहेकी थिइन । कार्टुनभित्र बच्चा देखेपछि केटाकेटी झुम्मिए। उनीहरूले ती बालिकाको तस्बिर र भिडिओसमेत खिचे । भिडिओमा बालिकाहरूले ‘हाम्रो घरमा लगम् न दिदी प्लिज। कस्तो क्युट छ हामीलाई मनपर्‍यो। हाम्रो बहिनी बनाउने नि प्लिज, उनको नाम समेत “प्राप्तिका” राख्ने भनेको सुनिन्छ। 

  त्यतिन्जेल बालिकासँग गएकी निष्मा बोहोराले ‘मामु’लाई खबर गरिसकेकी थिइन्। उनीहरूकी ‘मामु’ पुष्पा अधिकारी हुन्। पुष्पाले ‘केयर बाल गृह’ मा १५ बालिका र एक बालकको हेरचाह गर्दै आएकी छिन्। ‘नानीहरूले मामु छिटो आउनुस् न भन्दै मलाई फोन गरिरहेका थिए,’ पुष्पाले भनिन्,’उनीहरूलाई पनि मैले सानोदेखि नै पालेकी थिए। बच्चाहरू एकदम मन पराउँछन्।

  यो भिडियो आज दिनभर भाइर भएको थियो । स्तम्भकार दिल निसानी मगरले समेत बच्चा जन्माएर किन फ्याँकेको होला यसरी झाडीमा । हेर कति सुन्दर अनि निर्दोष बच्चा । आकाशेधारा काठमाडौमा भेटिएको। ति पापी आमालाई हार्दिक श्रद्धान्जली। भनेर सामाजिक संजालमा स्टाटस लेखेर यो भिडियो राखेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  तपाईंको आज असोज १२ गते सोमवारको राशिफल हेर्नूहोस !

  वि.सं. २०७७ असोज १२ गते सोमवार || सन्२०२० सेप्टेम्बर २८ तारीख || नेपाल संवत ११४०...

  नेपाली सहयोगी हातहरु मकाउले आफ्ना सदस्यहरुको सामूहिक जन्मोत्सव यसरी मनायो

  मकाउ – मकाउमा नेपाली सहयोगी हातहरु मकाउले स्थापनाकालदेखि मकाउमा रहेका नेपाली समुदायवीच विभिन्न कार्यक्रम आयोजना...

  घाँसपानी गरेर फर्किएको केही छिनमै गाईभैसी मृत

  सिन्धुपालचोक– बलेफि गाउँपालिका वडा नम्बर ६ जोगिडाँडाका रुद्रप्रसाद पराजुली शुक्रबार बिहान गाई भैसीलाई खोलेपानी र...

  सुनवर्षी नगरपालिकाका अनिललाई एक थान बेड हस्तान्तरण भयाे

  माेरङ –सुनवर्षी नगरपालिका– ३ भेलाईमा बसाेबास गर्दे आएका वेदु ऋषिदेवका १९ बर्षका जेठा छाेरा अनिल...

  मन्त्री नेम्वाङ भन्छन् – बदमास ठेकेदारले बाटो बनाउँदैन, दोषचाहिँ प्रधानमन्त्रीको टाउकोमा ?

  पाँचथर – भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङले विभिन्न निकायबाट हुने कमजोरीमा समेत सरकारलाई दोषी...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।