News Portal

 • भूकम्पले काठमाडौं उपत्यका हल्लाएपछी…

  हिमाली संचार संवाददाता
  २८० पटक
  २०७७ जेठ ८, बिहिबार

  काठमाडौँ – बिहीबार बिहान काठमाडौं उपत्यकावासीलाई एकैछिन हल्लाएको छ। उपत्यकामा केन्द्रबिन्दू भएर भूकम्प गएपछि छोटो समयका लागि उपत्यकावासी झस्केका थिए। भक्तपुरको अनन्तलिंगेश्वर केन्द्र बिन्दू भएर भुकम्प गएको हो। राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रका अनुसार बिहान ८:१४ बजे ३.४ रेक्टर स्केलको भूकम्प गएको हो।

  मापन सानो भए पनि उपत्यकामै केन्द्रबिन्दू परेकाले त्यसले भने केही समय हल्लाएको थियो। रातिमात्र दार्चुलामा भूकम्प गएको थियो। बिहान २:४१ बजे ३ रेक्टर स्केलको भूकम्प गएको केन्द्रले जनाएको छ। केन्द्रले ४ रेक्टर स्केलदेखि माथिका भूकम्पको विवरण आफ्नो वेभसाइटमा राख्ने गर्दछ तर जनचासो बढेपछि त्यसमुनिका धक्काबारे पनि जानकारी दिने गर्दछ।

  मौसम बिग्रिदा त्रास उस्तै !

  नेपालको मौसम यतिबेला बिग्रिरहँदा झन् भूकम्पका धक्काहरु गइरहँदा जनमानसमा चिसो पसेको छ। कोरोना भाइरसको संक्रमणले तर्साइरहेकै समयमा प्राकृतिक विपत्ति आउन थालेपछि भने बुढाबुढीहरुले कलियुगमा के हुन लागेको हो भनी आत्तिएका छन्। अंपुन चक्रवातको प्रभावले बिहीबार देशभर बदली रही काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका अधिकांश भूभागमा हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ। बङ्गालको खाडीमा बनेको चक्रवात जमीनमा प्रवेश गरिसकेकाले यसको प्रभाव अझै दुई दिन कायम रहने मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ।

  चक्रवात अंपुनको अप्रत्क्ष प्रभावले आज देशको पूर्वी भूभागमा पूर्ण बदली रही केही स्थान र पश्चिमी तथा मध्यका एकदुई स्थानमा मेघगर्जन, चट्याङसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको मौसमविद् मीनकुमार अर्यालले बताए। चक्रवात वेस्त बङ्गाल र बङ्गलादेशको तटीय क्षेत्र पार गरी लगाातार उत्तरपूर्वतर्फ अगाडि बढिरहेको छ। त्यसपछि यो चक्रवात क्रमशः कमजोर बन्दै उत्तर–पूर्वी दिशातर्फ मोडिने सम्भावना रहेको जनाइएको छ।

  मौसमविद्का अनुसार चक्रवातको प्रत्यक्ष प्रभाव नरहे पनि यसको अप्रत्यक्ष प्रभावबाट देशको खासगरी पूर्व र मध्य क्षेत्रका केही स्थान प्रभावित भई आगामी दुई दिनसम्म केही स्थानमा वर्षाका साथै उच्च हिमाली क्षेत्रमा हिमपातसमेत हुन सक्ने तथा पूर्व र मध्यक्षेत्रमा खोलानालामा जलप्रवाहमा बढोत्तरी हुने भएकाले सतर्कता अपनाउन अनुरोध गरिएको छ।

  राति देशको पूर्वी भूभागमा पूर्ण बदली रही बाँकी भूभाग बदली भई पूर्वी भूभागका केही स्थान र मध्य भूभागका एकदुई स्थानमा मेघगर्जन, चट्याङसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको बताइएको छ। देशको पूर्वी भूभाग तथा मध्य पहाडी भूभागमा शुक्रबार सामान्य बदली रही पूर्वी भूभागका केही स्थान साथै मध्य र पश्चिमी पहाडी भूभागमा हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना छ।

  शनिबार देशको मध्य तथा पूर्वी भूभागमा सामान्य बदली रही पश्चिमी भूभागमा आंशिक बदली रही मध्य तथा पूर्वी भूभागका केही स्थान र पश्चिमी भूभागका थोरै स्थानमा मेघगर्जनसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जनाएको छ।

  महाशाखाको पछिल्लो विवरणानुसार बिहीबार काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम १६ दशमलव शून्य डिग्री र अधिकतम तापक्रम ३० दशमलव तीन डिग्री सेल्सियस रहेको छ। बिहीबार सबैभन्दा कम जुम्लाको न्यूनतम तापक्रम छ दशमलव चार डिग्री र सबैभन्दा बढी नेपालगञ्जको अधिकतम तापक्रम ३८ दशमलव दुई डिग्री सेल्सियस रहेको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  वैशाखका लागि घोषित चुनाव मंसिरमा सार्ने तयारी

  काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी ओलीले आगामी १७ र २७ वैशाखमा घोषित मध्यावधि निर्वाचन मिति सार्ने...

  केपी ओलीले हामीमाथि राजनीतिक हिंसा गरे : रेणु दाहाल

  काठमाडौं – नेकपा दाहाल-नेपाल समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल प्रचण्ड पुत्री रेणुले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीबाट आफूहरुमाथि...

  उदयपुर जिल्लाबाट सामूहिक बलात्कारको आरोपमा फरार रहेका एक जना युवा पक्राउ

  उदयपुर – उदयपुरमा सामूहिक बलात्कार गरी फरारको सुचीमा रहेका एक जना युवालाई प्रहरीले काठमाण्डौको मैना...

  झापा जिल्लाबाट ब्राउनसुगर र लागुऔषध सहित तीन जना पक्राउ

  अविन माबो/झापा-  झापाका दुई छुट्टाछुट्टै स्थानबाट ब्राउनसुगर सहित विभिन्न लागुऔषध सहित ३ जना पक्राउ परेका...

  अफगानिस्तान सुरक्षा कारबाहीमा १६ तालिबान लडाकू मारिए

  एजेन्सी – अफगानिस्तानको पूर्वी भागमा रहेको नान्गार्हार प्रान्तमा अवस्थित शिर्जाद र खोगीआनी जिल्लामा तालिबान लडाकू...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।