News Portal

 • सभामुख बनाउने निर्णय गर्नुस, नगरे चुनावी प्रक्रिया थाल्छु – उपसभामुख तुम्बाहाम्फे

  हिमाली संचार संवाददाता
  १८५ पटक

  फाइल तस्वीर

  पौष २६, काठमाडौं । उपसभामुख शिवमाया तुम्बाहाम्फेले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई संयुक्त रुपमा भेट गरेका छन् ।

  तत्कालीन सभामुख कृष्णबहादुर महराले असोज १५ गत्ते राजीनामा दिए पछि संसदले नयाँ सभामुख पाउन सकेको छैन। उनी असोज १९ पक्राउ परेपछि पुर्वपक्षका लागि थुनामा छन्। नेकपा पार्टीका प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठ र संसदीय दलका प्रमुख सचेतक देव गुरूङले तुम्बाहाम्फेले राजीनामा नदिएका कारण सभामुख चयनको प्रक्रिया अगाडी बढ्न नसकेको प्रतिक्रियाको उपसभामुख तुम्बाहाम्फेले श्रेष्ठ र गुरूङको अभिव्यक्ति प्रति समेत आपत्ति जनाउदै सभामुखले गरेको गल्तीको दोष आफुले नलिने बताएकी हुन्। 

  भेटमा आफुले राजीनामा नदिने स्पष्ट बताउदै विद्यार्थीकालदेखि राजनीतिमा सक्रिय रहेको, अध्ययन-अध्यापन सक्रिय रहेको, २०३५/०३६ सालको विद्यार्थी आन्दोलन पछि अनेरास्ववियुको उपाध्यक्ष भएको, युवासंघ र महिला संघमा रहेर काम गरेको, कानुन व्यवसायी बनेको, उपप्रध्यापक रहेको, पिएचडी गरेको, उपसभामुख भएर सफलतापूर्वक काम गरीरहेको दर्जनौ क्षमता पेश गर्दै उनी सक्षम रहेको स्पष्ट बताएका हुन्।

  अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्डलाई भेटेकी उनले स्पष्ट भनेकी छिन, ‘भोलिसम्म समय छ, सभामुख बनाउने निर्णय गर्नुस् । नभए म संसद चलाउँछु र सभामुख निर्वाचनको प्रक्रिया अगाडि बढाउँछु। उच्चश्रोतका अनुसार जवाफमा प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष ओलीले राजीनामा दिन आग्रह गरेका थिए। अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले ‘जो सभामुख बन्ने भए पनि यो पद नेकपामा राखिराख्न तपाईले उपसभामुखबाट राजीनामा दिनुपर्छ’ भनेका थिए।

  अहिले एकातिर तुम्बाहाङफेले राजीनामा नगर्ने अडान लिइरहेकी छन् भने अर्कातिर नेकपाभित्र पनि सभामुखका लागि सहमति जुट्न सकेको छैन। प्रधामन्त्री ओलीले पूर्वसभामुख सुवास नेम्वाङलाई सभामुख बनाउन चाहेका छन् भने नेकपाका अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले अग्नि सापकोटालाई सभामुख बनाउन चाहेका छन्। यसैबीच नेकपाले आज अपराह्न ४ बजेका लागि सचिवालयको बैठक बोलाएको छ। बैठकमा सभामुख चयनका विषयमा छलफल हुने नेताहरुले बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भारतको केरलामा एयर इण्डियाको विमान दुर्घटना

  २०७७ साउन २३, शुक्रबार दिल्ली – भारतको केरलामा एयर इण्डियाको विमान दुर्घटना भएको छ। एयर इन्डिया...

  मकवानपुरमा कोरोना संक्रमित बढेसँगै आवागमनमा रोक

  मकवानपुर – कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै स्थानीय प्रशासनले मकवानपुरमा आउजाउमा रोक लगाएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय...

  समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरको जन्मोत्सवमा मकाउका सांसददेखि चर्चित वकिल सम्म

  मकाउ । मकाउमा विगत धेरै लामो समयदेखि व्यावसाय गरिरहेका समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरले मकाउमा उनले...

  मुगु पुगेर निःशुल्क स्वास्थ्य सेवा दिदै डा.केसी

  मुगु – डा.गोविन्द केसी मुगु जिल्ला अस्पताल ठिनी पुगेर बिहीबारदेखि बिरामीको निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच गरिरहेका...

  नौबिसे–मुग्लिन सडक सञ्चालन

  धादिङ – पहिराका कारण अवरुद्ध नौबिसे–मुग्लिन सडक एकतर्फी सञ्चालनमा आएको छ । सडक खण्डअन्तर्गत धादिङको...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।