News Portal

सभामुख बनाउने निर्णय गर्नुस, नगरे चुनावी प्रक्रिया थाल्छु – उपसभामुख तुम्बाहाम्फे

हिमाली संचार संवाददाता
८३ पटक

फाइल तस्वीर

पौष २६, काठमाडौं । उपसभामुख शिवमाया तुम्बाहाम्फेले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्षद्वय केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई संयुक्त रुपमा भेट गरेका छन् ।

तत्कालीन सभामुख कृष्णबहादुर महराले असोज १५ गत्ते राजीनामा दिए पछि संसदले नयाँ सभामुख पाउन सकेको छैन। उनी असोज १९ पक्राउ परेपछि पुर्वपक्षका लागि थुनामा छन्। नेकपा पार्टीका प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठ र संसदीय दलका प्रमुख सचेतक देव गुरूङले तुम्बाहाम्फेले राजीनामा नदिएका कारण सभामुख चयनको प्रक्रिया अगाडी बढ्न नसकेको प्रतिक्रियाको उपसभामुख तुम्बाहाम्फेले श्रेष्ठ र गुरूङको अभिव्यक्ति प्रति समेत आपत्ति जनाउदै सभामुखले गरेको गल्तीको दोष आफुले नलिने बताएकी हुन्। 

भेटमा आफुले राजीनामा नदिने स्पष्ट बताउदै विद्यार्थीकालदेखि राजनीतिमा सक्रिय रहेको, अध्ययन-अध्यापन सक्रिय रहेको, २०३५/०३६ सालको विद्यार्थी आन्दोलन पछि अनेरास्ववियुको उपाध्यक्ष भएको, युवासंघ र महिला संघमा रहेर काम गरेको, कानुन व्यवसायी बनेको, उपप्रध्यापक रहेको, पिएचडी गरेको, उपसभामुख भएर सफलतापूर्वक काम गरीरहेको दर्जनौ क्षमता पेश गर्दै उनी सक्षम रहेको स्पष्ट बताएका हुन्।

अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्डलाई भेटेकी उनले स्पष्ट भनेकी छिन, ‘भोलिसम्म समय छ, सभामुख बनाउने निर्णय गर्नुस् । नभए म संसद चलाउँछु र सभामुख निर्वाचनको प्रक्रिया अगाडि बढाउँछु। उच्चश्रोतका अनुसार जवाफमा प्रधानमन्त्री एवं अध्यक्ष ओलीले राजीनामा दिन आग्रह गरेका थिए। अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले ‘जो सभामुख बन्ने भए पनि यो पद नेकपामा राखिराख्न तपाईले उपसभामुखबाट राजीनामा दिनुपर्छ’ भनेका थिए।

अहिले एकातिर तुम्बाहाङफेले राजीनामा नगर्ने अडान लिइरहेकी छन् भने अर्कातिर नेकपाभित्र पनि सभामुखका लागि सहमति जुट्न सकेको छैन। प्रधामन्त्री ओलीले पूर्वसभामुख सुवास नेम्वाङलाई सभामुख बनाउन चाहेका छन् भने नेकपाका अर्का अध्यक्ष प्रचण्डले अग्नि सापकोटालाई सभामुख बनाउन चाहेका छन्। यसैबीच नेकपाले आज अपराह्न ४ बजेका लागि सचिवालयको बैठक बोलाएको छ। बैठकमा सभामुख चयनका विषयमा छलफल हुने नेताहरुले बताएका छन् ।

हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
     थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
https://www.HimaliSanchar.com

हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

प्रतिकृया दिनुहोस्

मकाउमा मगर संघ गठन, अध्यक्षमा शम्सेर थापा

शुक्रवार माघ,०३ मकाउ : मकाउ इन्डियन गार्डन रेष्टुरेण्ट मकाउमा  माघ २ गत्ते माघे सक्राति मनाउन...

विवाहपछि युवतीहरू किन मोटाउछन, कारण यस्तो छ !

काठमाडौं : युवतीहरू विवाहपछि मोटाउँछन। विवाहपछि थुप्रै महिला र पुरुषको तौल तीब्र रुपमा बढ्ने गर्दछ।...

शेयर गरौं आज २०७६ साल माघ ३ गते शुक्रबारको राशीफल

– सन् २०२० जनवरी १७ तारीख नेपाल संवत ११४० मेष – चु, चे, चो, ला,...

चर्चित गायक वसन्त थापाले ल्याए ‘मुखियाको नाति’ [भिडियो सहित]

काठमाडौ ०२, २०७६ माघ : सानो मालिकलाई नचिन्ने सायद कोही पनि थिएनन्। मुखियाका नातिलाई गाउँ...

यूएईमा बस दुर्घट्ना, ६ नेपाली घाइते

यूएई १६, २०२० जनवरी : आबुधाबीमा श्रमिक बोकेको बस दुर्घट्ना हुँदा पाँच जनाको ज्यान गएको छ। यूएईको...

हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।