News Portal

 • कोरोना अपडेट : दूतावास कुवेतले गर्‍यो नेपालीहरुलाई यस्तो अनुरोध (बिज्ञप्ती सहित)

  हिमाली संचार संवाददाताकुवेत ०१, २०२० अप्रिल
  १७० पटक
  कुवेत ०१, २०२० अप्रिल

  कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले बुधबार एक तथ्यांक सार्वजनिक गर्दै २८ जना नयाँ कोरोना संक्रमित मध्ये १ जना नेपाली नागरिक समेत रहेको बताएको छ।

  कोरोना संक्रमण अहिले बिश्वभर नै महामारिको रूपमा फैलिरहेको छ। अहिलेको अवस्थामा कुवेतस्थित नेपाली राजदूतावासले कुवेतमा रहेका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरूलाई विश्व स्वास्थ्य संगठनले जारी गरेको कोरोना संक्रमणबाट बच्ने न्यूनतम उपायहरू अवलम्बन गर्न अनुरोध गरेको छ।

  उक्त सन्दर्भमा, कुवेतमा रहनुभएका सम्पूर्ण नेपालीहरूलाई सरसफाईमा विशेष ध्यान दिन, साबुन पानीले पटकपटक हात धुन, मास्क तथा ह्याण्ड स्यानिटाइजर्सको प्रयोग गर्न, भिडभाडमा नजान, सामाजिक दूरी कायम गर्न, अत्यावश्यक काम बाहेक अन्य प्रयोजनका लागि घरबाट ननिक्लन, आफू संक्रमित भएको शंका लागेमा तुरुन्तै नजिकको अस्पताल वा स्वास्थ्य केन्द्रमा सम्पर्क राख्न तथा भयभित नभई उच्च मनोबलका साथ सजग, सचेत एवं सुरक्षित रहन विशेष अनुरोध गरिएको छ।

  साथै निराधार हल्लाको पछि नलाग्न समेत नेपाली राजदूतावास कुवेतले बुधबारै एक बिज्ञप्ती जारी गरेर सबै नेपालीहरुमा अनुरोध गरेको छ। कोरोना भाइरस सम्बन्धी थप जानकारी प्राप्त गर्नको लागि कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयको फोन नम्बर २४९७०९६७ मा सम्पर्क गर्न सकिने छ भने नेपाली राजदूतावास कुवेतको फोन नम्बर २५३२१६०३, २५३२१६०४ र २५३२१६०५ साथै हटलाइन नम्बर ९८८६९१२१ मा सम्पर्क गरि जानकारी लिन सकिने बताईएको छ।

  कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले बुधबार एक तथ्यांकमा जनाएनानुसार २४ घण्टामा कुवेतमा नोभेल कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) का २८ नयाँ संक्रमित फेला परेका छन भने जम्मा संक्रमितहरूको संख्या ३ सय १७ पुगेको छ।

  बिज्ञप्ती यस्तो छ:

  नेपाली राजदूतावास कुवेतको नेपाली समुदायमा हार्दिक अनुरोध।

  कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले मिति ०१ अप्रिल २०२० मा जनाए अनुसार विगत चौबिस घण्टामा कुवेतमा नोभेलकोरोना भाइरस (COVID-19) का २८ नयाँ संक्रमित फेला परेका छन भने जम्मा संक्रमितहरूको संख्या ३१७ पुगेको छ। कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयले २८ जना नयाँ संक्रमित मध्ये एक जना नेपाली नागरिक रहेको समेत बताएको छ। महामारिको रूपमा फैलिरहेको यस संक्रमणको हालको अवस्थामा नेपाली राजदूतावास, कुवेत यहाँ रहनुभएका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरूलाई विश्व स्वास्थ्य संगठनले जारी गरेको कोरोना संक्रमणबाट बच्ने न्यूनतम उपायहरू अवलम्बन गर्दै विशेष सावधानी एवं उच्च सतर्कता अपनाउनुहुन पुनः हार्दिक अनुरोध गर्दछ। कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट जोगिनदूतावासले विभिन्न समयमा प्रेस विज्ञप्ति तथा सूचनाहरू मार्फत आवश्यक पर्ने जानकारीहरू उपलब्ध गराउँदै आएको सबैमा बिदितै छ। साथै, नेपाल सरकार तथा कुवेत सरकारद्वारा कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रण सम्बन्धी विभिन्न मितिमा जारी निर्णयहरू निर्देशनहरू तथा अन्य सान्दर्भिक जानकारीहरू समेत दिदै आईरहेको व्यहोरा सबैमा अवगत नै छ। यस सन्दर्भमा, कुवेतमा रहनुभएका सम्पूर्ण नेपालीहरूलाई सरसफाईमा विशेष ध्यान दिन, साबुन पानीले पटकपटक हात धुन, मास्क तथा ह्याण्ड स्यानिटाइजर्सको प्रयोग गर्न, भिडभाडमा नजान, सामाजिक दूरी कायम गर्न, अत्यावश्यक काम बाहेक अन्य प्रयोजनका लागि घरबाट ननिक्लन, आफू संक्रमित भएको शंका लागेमा अविलम्ब नजिकको अस्पताल वा स्वास्थ्य केन्द्रमा सम्पर्क राख्न तथा भयभित नभई उच्च मनोबलका साथ जग, सचेत एवं सुरक्षित रहन साथै निराधार हल्लाको पछि नलाग्न समेत राजदूतावास पुनः अनुरोध गर्दछ। कोरोना भाइरस सम्बन्धी थप जानकारी प्राप्त गर्नको लागि कुवेतको स्वास्थ्य मन्त्रालयको सम्पर्क नम्बर २४९७०९६७ मा सम्पर्क गर्न सकिनेछ। अन्य थप जानकारीका लागि नेपाली राजदूतावास कुवेतको निम्न सम्पर्क नम्बरहरूमा सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछः टेलिफोन नम्बरः २५३२१६०३, २५३२१६०४, २५३२१६०५ हटलाइन नम्बरः ९८८६९१२१, वेवसाइट : kw.nepalembassy .gov.np नेपाली राजदूतावास कुवेत २०७६/१२/१९ (तदनुसार ०१ अपिल २०२०)

  यो पनि पढ्नुहोस।

  कुवेतमा एक जना नेपाली कोरोना संक्रमित

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Himalisanchar.com
  Private group · 22,670 members
   

  Join Group

   

  यो Himalisanchar.com सबैको साझा Group हो। यसमा हजुरहरुले ताजा रोचक, ज्ञानवर्दक, नेपाली समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ। आफ्ना साथीहरुलाई add गर्न नभुल्नुहोला।

  स्वास्थ्य चौकी भवन खोक्सामा बनाउनुपर्ने माग गर्दै नगरमा डेलिगेसन

  कटारी ।उदयपुरको कटारी नगरपालिका वडा नम्बर २ का स्थानीयले स्वास्थ्य चौकी भवन वडाको खोक्सामा निर्माण...

  छुट्टै संविधान संशोधन दर्ता गर्न राजपाका नेताहरु पुगे संसद सचिवालय

  काठमाडौं – राष्ट्रिय जनता पार्टीका नेताहरु छुट्टै संविधान संशोधन विधेयक दर्ता गर्न संसद सचिवालय पुगेका...

  कोरोना सर्ने डरले एक शिक्षकसहित स्थानीयले भत्काइदिए विद्यालय

  जाजरकोट – भारतबाट आएकालाई विद्यालयको भवनमा राख्न थालेको भन्दै जाजरकोट भेरेका स्थानीयले विद्यालय नै भत्काइदिएका...

  भारतसँग औपचारिक वार्ताको मिति पर्खिरहेका छौं : परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली

  काठमाडौं – परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले सीमाका विषयमा भारतसँग औपचारिक वार्ताको प्रतीक्षा गरिरहेको बताएका छन्। शुक्रबार...

  ठोरीमा सीमा विवाद सल्टियो, कुलो विवाद बल्झियो !

  वीरगञ्ज – वीरगञ्ज–ठोरी हुलाकी सडक खण्डअन्तर्गत पर्साको ठोरीस्थित ठुटेखोलाको पुल सञ्चालनमा भारतीय पक्षले फेरि अवरोध...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।