News Portal

 • कोरोना भाइरस: थप सतर्कत अपनाउन गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउको अनुरोध

  हिमाली संचार संवाददाता
  ३२३ पटक

  मकाउ ०२, २०२० फेब्रुअरी : चीनको हुवान हुवेइ प्रान्तबाट महामारीको रुपमा देखापरेको कोरोना भाइरसको प्रकोपले चीन मात्रै होइन आज विश्व नै आक्रान्त भइरहेको छ । बिहीबार मात्र विश्व स्वास्थ्य संगठनले ‘विश्वव्यापी स्वास्थ्य संकटकाल’ घोषणा गरेको छ।

  चीनको हुवानबाट फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण विश्वका विभिन्न २० भन्दा बढी देशमा लक्षण देखा परेको विभिन्न सञ्चार मध्यमहरुले जनाई रहेको छ। शुक्रबार बिहानसम्म चीनमा कोरोना भाइरसका कारण २१३ जनाको मृत्यु भएको छ भने झन्डै १० हजार संक्रमित भएका छन्।

  गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउले एक विज्ञप्ति निकाल्दै मकाउमा कार्यरत नेपाली समुदायहरुलाई कोरोना भाइरसबाट सकेसम्म स्वास्थ्यमा थप सतर्कता अपनाउन विशेष अपील गर्दै स्वास्थ्य अधिकारीहरुले बताए अनुसारको स्वास्थ्य सुरक्षा अबलम्बन गर्नु हुन अनुरोध गर्दै स्वास्थ्यमा कुनै असहज महसूस भएमा तुरुन्तै स्थानीय सम्बन्धित सरकारी निकायका हॉस्पिटलहरुमा सम्पर्क राख्न साथै स्वास्थ्य परामर्श लिनु हुन गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउले अनुरोध समेत गरेको छ। 

  कोरोना भाइरसका कारण चीनमा मृत्यु हुनेको संख्या – २१३ मृत्यु, ९६९२ संक्रमित, थाइल्यान्ड – १४ जना संक्रमित, हङकङ – १२ जना संक्रमित, जापान – ११ जना संक्रमित, सिंगापुर – १० जना संक्रमित, अस्ट्रेलिया-ताइवान – ९/९ जना संक्रमित, मलेसिया-मकाउ- ७/७ जना संक्रमित, अमेरिका, फ्रान्स, दक्षिण कोरिया – ६/६ जना संक्रमित, जर्मनी, यूएई – ४/४ जना संक्रमित, भियतनाम, क्यानडा इटाली – २/२ जना संक्रमित, नेपाल, कम्बोडिया, श्रीलंका, फिनल्यान्ड, फिलिपिन्स र भारतमा – १/१ जना संक्रमित भएको विश्व स्वास्थ्य संगठन साथै अधिकारीहरुले उल्लेख गरेको छ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  झ्याउरे गीत 'मेरो माया कता छ कुन्नी'https://youtu.be/JuGfgdXSpRg

  Gepostet von कमल सिम्ताली am Montag, 26. August 2019

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  जति नजिक थियौं उतिनै टाढ़ा भएकाछौं, कोरोनाको प्रकोपले बिचारा भएकाछौं

  १८ चैत्र २०७६ जति नजिक थियौं उतिनै टाढ़ा भएकाछौं कोरोनाको प्रकोपले  बिचारा भएकाछौं!   शक्तिशालीको...

  इटालीमा कोरोनाका कारण ६३ डाक्टरको मृत्यु

  इटालीमा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९) बाट ६३ जना डाक्टरहरुको ज्यान गएको छ। इटालीको एसोसिएशन अफ डक्टर्सले...

  सप्तरीमा सशस्त्र प्रहरीबाट कुटिए दुइ युवक, विभागीय कार्बाही हुने

  १७ चैत्र २०७६ सप्तरी । लकडाउन उलंधन गरेको आरोपमा सशस्त्र प्रहरी बलका जवानले दुइ युवा...

  रंगेली नगरपालिकाले विपन्न परिवारलाई राहत वितरण गर्ने

  रंगेली नगरपालिकाले गरिव तथा ज्याला मजदुरी गरेर जिवन यापन गर्ने अति विपन्न परिवारलाई घरघरमै गएर...

  स्वास्थ्य सामग्रीमा करोडौको भ्रष्ट्रचार हुनु दुर्भाग्य !

  कोभिड १९ कोरना भाईरसले संसारका समृद्धशाली राष्ट्र देखि बिपन्न राष्ट्रहरूलाई आक्रान्त बनाई रहेको अबस्थामा त्यहि...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।