News Portal

 • कोरोना भाइरस: थप सतर्कत अपनाउन गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउको अनुरोध

  हिमाली संचार संवाददाता
  ५१६ पटक

  मकाउ ०२, २०२० फेब्रुअरी : चीनको हुवान हुवेइ प्रान्तबाट महामारीको रुपमा देखापरेको कोरोना भाइरसको प्रकोपले चीन मात्रै होइन आज विश्व नै आक्रान्त भइरहेको छ । बिहीबार मात्र विश्व स्वास्थ्य संगठनले ‘विश्वव्यापी स्वास्थ्य संकटकाल’ घोषणा गरेको छ।

  चीनको हुवानबाट फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमण विश्वका विभिन्न २० भन्दा बढी देशमा लक्षण देखा परेको विभिन्न सञ्चार मध्यमहरुले जनाई रहेको छ। शुक्रबार बिहानसम्म चीनमा कोरोना भाइरसका कारण २१३ जनाको मृत्यु भएको छ भने झन्डै १० हजार संक्रमित भएका छन्।

  गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउले एक विज्ञप्ति निकाल्दै मकाउमा कार्यरत नेपाली समुदायहरुलाई कोरोना भाइरसबाट सकेसम्म स्वास्थ्यमा थप सतर्कता अपनाउन विशेष अपील गर्दै स्वास्थ्य अधिकारीहरुले बताए अनुसारको स्वास्थ्य सुरक्षा अबलम्बन गर्नु हुन अनुरोध गर्दै स्वास्थ्यमा कुनै असहज महसूस भएमा तुरुन्तै स्थानीय सम्बन्धित सरकारी निकायका हॉस्पिटलहरुमा सम्पर्क राख्न साथै स्वास्थ्य परामर्श लिनु हुन गैरआवासीय नेपाली संघ मकाउले अनुरोध समेत गरेको छ। 

  कोरोना भाइरसका कारण चीनमा मृत्यु हुनेको संख्या – २१३ मृत्यु, ९६९२ संक्रमित, थाइल्यान्ड – १४ जना संक्रमित, हङकङ – १२ जना संक्रमित, जापान – ११ जना संक्रमित, सिंगापुर – १० जना संक्रमित, अस्ट्रेलिया-ताइवान – ९/९ जना संक्रमित, मलेसिया-मकाउ- ७/७ जना संक्रमित, अमेरिका, फ्रान्स, दक्षिण कोरिया – ६/६ जना संक्रमित, जर्मनी, यूएई – ४/४ जना संक्रमित, भियतनाम, क्यानडा इटाली – २/२ जना संक्रमित, नेपाल, कम्बोडिया, श्रीलंका, फिनल्यान्ड, फिलिपिन्स र भारतमा – १/१ जना संक्रमित भएको विश्व स्वास्थ्य संगठन साथै अधिकारीहरुले उल्लेख गरेको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भारतको केरलामा एयर इण्डियाको विमान दुर्घटना

  २०७७ साउन २३, शुक्रबार दिल्ली – भारतको केरलामा एयर इण्डियाको विमान दुर्घटना भएको छ। एयर इन्डिया...

  मकवानपुरमा कोरोना संक्रमित बढेसँगै आवागमनमा रोक

  मकवानपुर – कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै स्थानीय प्रशासनले मकवानपुरमा आउजाउमा रोक लगाएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालय...

  समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरको जन्मोत्सवमा मकाउका सांसददेखि चर्चित वकिल सम्म

  मकाउ । मकाउमा विगत धेरै लामो समयदेखि व्यावसाय गरिरहेका समाजसेवी सुदर्शन थापा मगरले मकाउमा उनले...

  मुगु पुगेर निःशुल्क स्वास्थ्य सेवा दिदै डा.केसी

  मुगु – डा.गोविन्द केसी मुगु जिल्ला अस्पताल ठिनी पुगेर बिहीबारदेखि बिरामीको निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच गरिरहेका...

  नौबिसे–मुग्लिन सडक सञ्चालन

  धादिङ – पहिराका कारण अवरुद्ध नौबिसे–मुग्लिन सडक एकतर्फी सञ्चालनमा आएको छ । सडक खण्डअन्तर्गत धादिङको...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।