News Portal

 • डा.पवन चाम्लिङलाई ‘यलम्बर हाङ सम्मान’

  सन्जिब कोयी
  १६१ पटक

  काठमाडौं, ०२, २०७६ माघ : सिक्किमका निवर्तमान मुख्यमन्त्री डा.पवन चाम्लिङ किरात राई यायोक्खाको औपचारिक निमन्त्रणामा काठमाण्डौ आएका छन्। भारतको सिक्किम राज्यमा २५ बर्ष लामो मुख्यमन्त्री समाल्दै अकल्पनीय परिवर्तन साथै विकास गरेका निवर्तमान मुख्यमन्त्री डा. चाम्लिङ सत्तामा हुँदा किरात भाषा, लिपि, संस्कार, संस्कृति र साहित्य विकासमा विशेष योगदान पुर्‍याएका हुनाले किरात राई यायोक्खाले “यलम्बर हाङ स्मृति सम्मान ५०८०” द्वारा सम्मन गरेको किरात राई यायोक्खाले जनाएको छ।

  किरात सम्वत् यलेदोङ माघ १ गत्तेबाट परिवर्तन हुन्छ। यलेदोङ ५०७९ पुरा हुदै यलेदोङ ५०८० माध पहिलो दिनबाट शुरु भएको छ। डा. चम्मलिङ किरात समुदायका लागि विशेष योगदानकर्ता भएका हुनाले यले सम्वत् ५०८० अवसरमा किराँत राई यायोक्खाले डा.चाम्लिङलाई प्रमुख अतिथिको रुपमा काठमाण्डौ आमन्त्रण गर्दै “यलम्बर हाङ स्मृति सम्मान” (दुईलाख दुईहजार दुईसय बाईस रुपैया) नगदसहित विशेष सम्मान गरेको हो। 

  काठमाडौंको राष्ट्रिय सभागृहमा आयोजित कार्यक्रममा सम्मानित डा. पवन चाम्लिङले आफू तीर्थधामका लागि पितृ भूमिमा आएको बताउदै राष्ट्रियता र राष्ट्रिय राजनैतिक रुपमा आफू भारतीय भएपनि भाषा, संस्कार, संस्कृति र पहिचान किरात रहेको बताए।

  डा. चाम्लिङ सत्तामा हुँदा किरात भाषा, लिपि, संस्कार, संस्कृति र साहित्य विकासमा विशेष योगदान पुर्‍याए हुनाले किरात राई यायोक्खाले “यलम्बर हाङ स्मृति सम्मान” द्वारा सम्मन गरेको हो। यस अघि नेपाली भाषा साहित्यमा महत्वपूर्ण योगदान गर्ने दार्जिलिङका साहित्यकार इन्द्रबहादुर राई र वान्तावा भाषामा पीएचडी गर्ने डा.नोवलकिशोर राईलाई यो सम्मान प्रदान गरेको थियो।

  डा.चाम्लिङको दल सिक्किम डेमोक्रेटिक फ्रन्टले सिक्किममा विगत २५ वर्ष शासन गर्दै सिक्किमका धेरै ठुलो विकास गरेको थियो। डा. चाम्लिङ लगातार २५ वर्षसम्म सिक्किममा मुख्यमन्त्री थिए।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  झ्याउरे गीत 'मेरो माया कता छ कुन्नी'https://youtu.be/JuGfgdXSpRg

  Gepostet von कमल सिम्ताली am Montag, 26. August 2019

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शेयर गर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल फागुन ८ गते बिहीबार | सन् २०२० फेब्रुवरी २० तारीख | नेपाल...

  कुवेतमा धनकृष्ण तामाङकाे मृत्यु

  कुवेत -रोजगारीका लागि कुवेत आएका एक नेपालीको निधन भएको छ करिव ४ वर्षअघि यहाँ आएका...

  द काठमाण्डू पोष्टमा प्रकाशित लेख र तस्वीर चिनियाँ नागरिकको अपमान : चीन (भिडियो सहित)

  काठमाण्डौ। कान्तिपुर सञ्चारगृहबाट प्रकाशित “द काठमाण्डू पोष्ट” अग्रेजी संस्करणले यही फागुन ६ गत्ते मंगलवार तदानुसार...

  परदेशी जिन्दगी

  भाग्य कर्म खोटी रैछ सोचे जस्तो हुन्न परदेशी जिन्दगी यो रोजे जस्तो हुन्न आँसु आउछ...

  हेर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल फागुन ७ गते बुधबार | सन् २०२० फेब्रुवरी १९ तारीख | नेपाल...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।