News Portal

 • गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउको पहलमा सञ्जय गुरुङलाई आर्थिक सहयोग

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३९४ पटक

  मकाउ – मकाउमा गठीत गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउ सार चीनको पहलमा झापा जिल्ला मेची नगरपालिका वडा नं. ६ स्थायी घर भएका मकाउ स्थित एसजिएम कम्पनी अन्तरगत ओसिनस क्यासिनोमा कार्यरत सञ्जय गुरुङलाई आर्थिक सहयोग गरिएको छ।

  मकाउमा गठीत जातिय संस्थाहरुले आफ्नो भाषा, धर्म, परम्परा, रितिरिवाज, चाड र सस्कृतिको अलवा आकस्मिक रुपमा भइपरी आउदा आपतकालिन उद्धार र सहयोग गर्दै आई रहेका छन्। एसजिएम कम्पनी अन्तरगत ओसिनस क्यासिनोमा कार्यरत गुरुङलाई समाजको पहलमा मकाउ डलर ६९,१४३ हस्तान्तरण गरिएको छ। 

  गुरुङ अचानक विरामी भएपछि मकाउ स्थित सरकारी अस्पताल सान्तेनमा तीन महिनासम्म उपचार पश्चात सोमबार ८ अगस्त २०२२ मकाउदेखि सिङगापुर हुदै नेपाल फर्केका गुरुङ तमु समाज मकाउ सार चीनका अध्यक्ष लिलबहादुर गुरुङ (गोरा) ले हिमालीसंचारडटकमसंग बताए। 

  गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउ सार चीनको पहलमा मकाउमा गठीत जातिय संघसंस्थाहरु शेर्पा समाज मकाउ, किरात राई यायोक्खा मकाउ, तामाङ घेदुङ संघ मकाउ, मगर संघ मकाउ, किरात याक्थुङ चुम्लुङ मकाउ, नेवा गुठी समाज मकाउ, नेपाल आदिबासी जनजाति महासंघ मकाउ, नेपाल भलिबल संघ मकाउ, ओसिनस क्यासिनो, एससीसी कम्पनी, ग्यालेकिसी क्यासिनो, सेन्स क्यासिनो, हाउस ग्राण्ड, सागर नेपाली रेष्टुरेन्ट सागर अधिकारी, मक कुलुङ राई र एनआरएनए मकाउ लगयादका संघसंस्थाहरु एवम् सहयोगी महानुभावहरुले सहयोग गरेका थिए। 

  मकाउमा संकलित रकम र विरामी गुरुङका सम्पूर्ण जिम्मेवारी सोही कम्पनीमा कार्यरत राज गुरुङले गरेका थिए। मकाउमा संकलित सम्पूर्ण सहयोग रकम पनि राज गुरुङलाई नै हस्तानतरण गरिएको जानकारी गुरुङ ‘तमु’ समाज मकाउका अध्यक्ष लिलबहादुर गुरुङ (गोरा) ले बताए । विरामी सञ्जय गुरुङको स्वास्थ्यलाभको कामना गर्दै सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण संघसंस्थाहरु एवम्  मकाउमा रहनु भएका नेपाली दाजुभाई तथा दिदिबहिनीहरुलाई समाजका अध्यक्ष गुरुङ ‘गोरा’ ले समाजको तर्फबाट हार्दिक धन्यबाद एवम् आभार व्यक्त गरेका छन्। 

  सहयोगी महानुभावहरुको फोटो फिचर:

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ताप्लेजुङ र इलामको जंगलमा प्रहरीको ‘सर्च एण्ड स्वीप’ अपरेशन, एक जना पक्राउ

  अविन माबो/झापा – हिजो सोमबार ताप्लेजुङको फुङलिङ बजारमा रहेको आईएमई लुटपाट गरी फरार लुटेराहरुलाई खोज्न...

  खोटाङको तुवाचुङमा गुडिरहेको बसमा आगो लाग्यो

  खोटाङ – खोटाङको हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–१ बाहुनीडाँडाको राँगाकाटेमा गुडिरहेको सार्वजनिक बसमा एक्कासी आगो लाग्दा बस...

  चाडपर्वमा ग्रामीण यात्रुको समस्याः किलोमिटरको होइन गन्तव्यको भाडा तिर्नु पर्ने बाध्यता

  ग्रामीण भेग तर्फ जाने प्रायः सबै सडक कच्ची छन् । बर्खाको बेला भत्किएका सडक मर्मत...

  बडादशैँको आठौँ दिन, महाअष्टमी मनाइँदै

  काठमाडौँ। बडादशैँ एवं नवरात्रको आठौँ दिन दशैँ घर वा पूजा कोठामा नौ दुर्गामध्येकी आठौँ महागौरी...

  सप्तरङ्गी कार्यक्रमको पहिलो बार्षिक उत्सब भव्य रुपमा सम्पन्न

  सोलुखुम्बु  -सोलुखुम्बुको लिखुपिके गाउँपालिका बाट संचालन हुँदै आएको सप्तरङ्गी कार्यक्रमको पहिलो बार्षिक उत्सब भव्य रुपमा...

  Only In USA