News Portal

 • मेयर राईविरुद्ध एमाले नेतृ भण्डारीले दिइन् साइबर ब्यूरोमा उजुरी

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ९२९ पटक

  धरान – फेसबुक पेज ‘हर्क साम्पाङ ए रेभुलुसन’ बाट पोष्ट भएको एक विषयलाई लिएर धरानकी निवर्तमान उपमेयर तथा एमाले नेतृ मन्जु भण्डारीले धरानका नगर प्रमुख हर्कराज राई साम्पाङविरुद्ध साइबर ब्यूरोमा मुद्दा हालेकी छिन्।

  नगर प्रमुख साम्पाङको पेजबाट आफ्नो नामबाट जातीय सद्भाव बिथोल्ने खालको पोष्ट आएपछि भण्डारीले बिहीबार पत्रकार सम्मेलन गर्दै साम्पाङविरुद्ध मुद्दा हालेकी बताएकी हुन् । सोही क्रममा उनले विज्ञप्ति जारी गर्दै आफूले त्यसखालको पोष्ट नगरेको समेत स्पष्ट पारेकी छिन्। 

  उनले आफुले सामाजिक सद्भाव तथा जातीय सद्भाव खलबलाउने काम गरेको दाबी गर्दै मेयर साम्पाङले जातीय द्धन्द निम्त्याउने किसिमको बिषय वस्तु राखी फेक आइडि जेनेरेट गरी जातीय र साम्प्रदायिक हिंसा भड्काउने उत्तेजनात्मक अभिव्यक्तिसहितको फोटो सामग्री उत्पादन गरि पोष्ट गरेकोप्रति आफ्नो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको बताइन्। 

  उनले भनिन् ‘मेरो आईडी मार्फत सम्प्रेषण भएको जस्तो देखिने गरी फेक पोस्ट जेनेरेटर एप्लिकेसनको प्रयोग गरी आदिवासी जनजाति समुदायप्रति लक्षित गरेर जुन ढङ्गबाट धरानवासीको सामाजिक सद्‌भावमा चोट पुग्ने सामग्री उत्पादन गरी नगर प्रमुख हर्कराज राईको फेसबुक पेज मार्फत सम्प्रेषण भएको छ। उहाँको यस समाजिक द्वेष सिर्जना हुने खालको घृणित कार्यको म निन्दा गर्न चाहन्छु र खेद प्रकट गर्दछु,’ भण्डारीले भनेकी छिन् ।

  नेतृ भण्डारीले विज्ञप्ति जारी गरेपछि हर्कराज राई साम्पाङले सामाजिक सञ्जालमा एउटा पोष्ट लेख्दै ‘सम्पूर्णमा मेरो अनुरोध, फेक आइडी खोलेर नचलाऔँ !’ भनेर उल्लेख गरेका छन् । उता आफ्नो फेसबुक आइडीको दुरुपयोग गरेर सामाजिक सद्भाव भड्काउने कोसिश भएको भन्दै पत्रकार मिलन बुढाथोकीले पनि साइबर अपराध ब्यूरो काठमाडौंमा मुद्दा हालेको बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ताप्लेजुङ र इलामको जंगलमा प्रहरीको ‘सर्च एण्ड स्वीप’ अपरेशन, एक जना पक्राउ

  अविन माबो/झापा – हिजो सोमबार ताप्लेजुङको फुङलिङ बजारमा रहेको आईएमई लुटपाट गरी फरार लुटेराहरुलाई खोज्न...

  खोटाङको तुवाचुङमा गुडिरहेको बसमा आगो लाग्यो

  खोटाङ – खोटाङको हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका–१ बाहुनीडाँडाको राँगाकाटेमा गुडिरहेको सार्वजनिक बसमा एक्कासी आगो लाग्दा बस...

  चाडपर्वमा ग्रामीण यात्रुको समस्याः किलोमिटरको होइन गन्तव्यको भाडा तिर्नु पर्ने बाध्यता

  ग्रामीण भेग तर्फ जाने प्रायः सबै सडक कच्ची छन् । बर्खाको बेला भत्किएका सडक मर्मत...

  बडादशैँको आठौँ दिन, महाअष्टमी मनाइँदै

  काठमाडौँ। बडादशैँ एवं नवरात्रको आठौँ दिन दशैँ घर वा पूजा कोठामा नौ दुर्गामध्येकी आठौँ महागौरी...

  सप्तरङ्गी कार्यक्रमको पहिलो बार्षिक उत्सब भव्य रुपमा सम्पन्न

  सोलुखुम्बु  -सोलुखुम्बुको लिखुपिके गाउँपालिका बाट संचालन हुँदै आएको सप्तरङ्गी कार्यक्रमको पहिलो बार्षिक उत्सब भव्य रुपमा...

  Only In USA