News Portal

 • कर्णालीका ट्राफिक प्रहरी जवानलाई राम्रो ठाँउमा खटाएबापत मोटो रकम हाकिमलाई दिनुपर्ने बाध्यता

  ३६४ पटक

  सुर्खेत – ट्राफिक प्रहरीका प्रमुखहरुले नै प्रहरी जवान र हवल्दारबाट विभिन्न नाकाबाट पैसा नै तोकेर रकम असुल्ने गरेको आरोप लागेको छ। ट्राफिक प्रहरीले आफ्ना हाकिमहरुलाइ रकम कबुल गरेर नाकामा गएबापत मोटो रकम दिने गरेको रहस्य खुलेको छ।

  केहीदिन अघि सुर्खेतको छिन्चुबाट एक जना प्रहरी हवल्दार र प्रहरी जवानले अटो चालकसंग रकम लिएको खुलेको थियो। त्यो रकम उनिहरुले आफ्ना हाकिमलाई खुशी बनाउन र आफुले चाहेको स्थानमा जानको लागी दिने गरेको समेत पाईएको छ।

  प्रदेश ट्राफिक कार्यालय र जिल्ला ट्राफिक कार्यालय सुर्खेतले आफ्ना मातहतका ट्राफीक नाका र पोष्टहरुमा मासिकरुपमा रेट तोकेर रकम असुल्ने गरेको ट्राफिक प्रहरीको स्रोतले जनाएको छ। ट्राफिक प्रहरीले कर्णाली प्रदेश र सुर्खेतका मुख्यनाका र धेरै यातायातको चापहुने क्षेत्रमा जानको लागी कार्यालय प्रमुखलाई धेरै रकम दिने गरेको नाम नबताउने शर्तमा एकजना प्रहरीले बताए।

  विषेश गरेर प्रदेश राजधानी रहेको वीरेन्द्रनगरको सुब्बाकुना र ईत्रामको पानी ट्यांकीमा स्थायी ड्युटिको लागी २५ हजार मासिक बुझाँउने गरेका छन। यस्तै छिन्चु १५ हजार, जहरे ५ हजार, बबई १४ हजार, गोठीकाडाँडा ८ हजार र बाँङगेशिमल जानको लागी १५ हजार सम्म रकम दिने प्रहरी प्रमुखलाई दिनुपर्ने बाध्यता छ।

  यस्तै सुर्खेत र दैलेखको सिमाना गुराँसे जानको लागी २५ हजार, सल्यानको कपुरोटकोलागी १५ हजार, सल्यानकै सल्लीबजारको लागी ८ हजार, दैलेखको तल्लोडुगेश्वरको लागी २५ हजारसम्म रकम कार्यालय प्रमुखलाई मासिक रुपमा बुझाउनुपर्ने हुन्छ।

  यसरी कार्यालय प्रमुखलाई मासिक रुपमा धेरै रकम दिनुपर्ने बाध्यता भएको र तल्लो दर्जाका गलत आचरण भएकाहरु नाकामा जाने र अबैध असुलीमा लाग्ने गरेको पाईएको छ।

  यता, ट्राफिक प्रहरी कार्यालय कर्णाली प्रदेशका प्रमुख राकेश सिहँले यदी कसैले रकम लिएको पाईए कारबाहरी गर्ने बतानुभयो। ट्राफिक प्रमुख सिहँले आफु सरुवा भएर आएको दुई हप्तामात्र भएको भन्दै यसबारे वास्तविता बुझ्ने बताउनुभयो।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  हेर्नुहोस् आज कात्तिक ४ गते मंगलवारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल कात्तिक ४ गते मंगलवार || सन २०२० अक्टोबर २० तारिख || नेपाल संवत...

  अवैध क्रसर कारण, नुवाकोटका सिडिओ सरुवा गराउन नेकपाका मेयर र सांसदको डेलिगेशन

  काठमाण्डौ – नुवाकोट जिल्लामा प्रथम श्रेणीको कर्मचारी सहसचिवलाई प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा खटाउने गरिएको थियो। असार...

  पूर्वगोरखा सैनिक बेलायती महारानीको विशेष प्रतिनिधि नियुक्त

  लण्डन – बेलायतको स्थानीय स्तरमा बेलायती महारानीको प्रतिनिधि बन्ने अवसर एक पूर्वगोरखा सैनिकले पाएका छन्। ...

  कालिका कन्ट्रक्सनले कहिले कमसल ईट्टाको प्रयोग, कहिले बिधुत चोरी

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली नगरपालिकाको वडा नम्बर ७  बजार क्षेत्रमा सडकको दायाँबायाँमा ईट्टाको नाली...

  रंगेली अस्पतालले डाक्टर सुधार्न सकेन, डाक्टरहरु पोसाक विना नै आउछन् अस्पताल

  रबिन्द्र बराल/मोरङ – मोरङको रंगेली अस्पतालमा डक्टरको रजाई हुन थालेको छ। स्थानीय सरकारले अस्पताल आफ्नो...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।