News Portal

 • सांसद गिरीलाई पार्टीले कारबाही गर्ने चेतावनी

  हिमाली संचार संवाददाता
  २४३ पटक
  २०७७ जेठ २८, बुधवार

  काठमाण्डौ – समाजवादी पार्टीकी सांसद सरिता गिरीले सरकारले प्रस्ततु गरेको संविधान संशोधन विधेयकको दफा २ खारेज गर्न संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएकी छिन्। समाजवादी पार्टीले संशोधन प्रस्ताव फिर्ता लिन निर्देशन दिएको छ। पार्टीले प्रस्ताव फिर्ता नलिएमा कारबाही गर्ने चेतावनी दिएको छ।

  सांसद गिरीले बुधबार नेपालको संविधान “दोस्रो संशोधन” विधेयक, २०७७ माथि संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएकी हुन्। संघीय संसद सचिवालयमा दर्ता गराएको सांसद गिरीको संशोधन प्रस्तावमा नेपालको संविधानको अनुसूची ३ मा रहेको निसान छाप संशोधन गरेर नेपालको अद्याविधक नक्साअनुसारको नक्सा राख्ने बुँदा हटाउनुपर्ने माग रहेको छ।

  प्रतिनिधिसभा विधेयक शाखाका प्रमुख नारायण ढकालका अनुसार गिरीले बुधबार दिउँसो उक्त संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएकी हुन्।  गिरीको संविधान संशोधन प्रस्तावले संविधान संशोधन गलत हो भन्ने माग गरेको ढकालले बताए।

  पार्टी भित्र सल्लाह नगरी, संसदीय दलको निर्देशन बिना संशोधन दर्ता गराएकी हुनाले उनको पार्टीले सांसद गिरीलाई संशोधन प्रस्ताव फिर्ता लिन निर्देशन दिएको हो। संविधान संशोधन प्रस्तावको समर्थन गरेको समाजवादी पार्टीका सचेतक उमाशंकर अरगरियाले संविधान संशोधन विधेयकमाथि दर्ता गरेको संशोधन प्रस्ताव फिर्ता नलिए पार्टीले कारबाही गर्ने चेतावनी दिएका छन्।

  सांसद गिरी समानुपातिक सांसद हुन्। उनले पछिल्लो समय सीमाको विषयलाई लिएर विवादित अभिव्यक्ति समेत दिएकी छिन्। सांसद बैठकमा गिरीले भारतलाई नसोधी नेपालले नक्सा जारी गरेकाले त्यसको औचित्य नभएको एवंम् नेपालले आफ्नो कूटनीतिक शक्तिको आँकलन गरेर अगाडि बढ्नुपर्ने भन्दै विवादित बयान समेत दिएकी थिइन्।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युक्रेनमा सैनिक विमान दुर्घटना, २५ को मृत्यु !

  युक्रेन– युक्रेनमा भएको सैनिक विमान दुर्घटनामा परी कम्तीमा पनि २५ जनाको ज्यान गएको बताइएको छ।...

  शान्ति मिसनको घटनालाई लिएर अनुसन्धान हुने

  काठमाडौँ — नेपाली सेनाले संयुक्त राष्ट्र संघ (यूएन) मिसनको कंगोमा शुक्रबार राति भएको घटनालाई लिएर...

  खोटाङको खानीडाँडा बिमानस्थलमा उडान सुचारु, लामीडाँडामा भने उडान अनिश्चित

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको मनमायाँ राई खानीडाँडा बिमानस्थलमा झण्डै ६ महिनापछि उडान सुचारु भएको छ।...

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले फेरि मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन गर्ने

  काठमाडौँ – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले निकट भविष्यमै मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन गर्न तयारी थालेका छन्। पार्टी स्थायी...

  नेपाल सरकारले मात्र सीमाको रक्षा गर्न सक्दैन : गृहमन्त्री थापा

  काठमाण्डौ – गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले सीमाको सुरक्षा सुरक्षाकर्मीबाट भन्दा स्थानीय वासिन्दाबाट प्रभावकारी रुपमा गर्न सकिने...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।