News Portal

 • कैलालीका युवाहरु कोरोना रोकथाम अभियानमा सक्रिय

  हिमाली संचार संवाददाता
  ७७ पटक

  बौनिया,कैलाली – कैलालीको बर्दगोरिया गाउँपालिका १ कट्टिपुरका युवाहरु कोरोना संक्रमण रोकथामको अभियानमा सक्रिय बनेका छ्न । विस्वभर माहामारीको रूपमा फैलिएको कोरोना भाइरसबाट आफ्नो गाउँलाई सुरक्षित राख्न कट्टीपुरका युवाहरूले सामुहिक पहल गरेका हुन ।

  कोरोना भाइरस संक्रमण रोक्न उनीहरूले गाउँ प्रवेश गर्ने सबैलाई आवस्यक सोधपुछ ,कोरोनाबारे परामर्श र सल्लाह दिने गरेको युवा समाजसेवी पदम बमले जानकारी दिए । उनका अनुसार गाउँमा प्रवेश गर्ने नयाँ अपरिचित व्यक्तिसित सोधपुछ गरेर मात्रै गाउँ प्रवेश गर्न दिइएको छ । सीमावर्ती जिल्ला भएका कारण पछिल्लो समय भारतबाट लुकिछिपी नेपाल प्रवेश गर्नेको समाचार सार्बजनिक भएपछि गाउँमा प्रवेश गर्ने अपरिचित व्यक्तिमाथि आवस्यक सोधपुछ गर्ने गरिएको हो ।

  कोरोना भाइरसबाट बच्न आफ्नो सुरक्षा साबधानी आफै गर्नुपर्ने भएको हुँदा यो कार्यक्रम गरिएको स्थानीय अर्का युवा भीम बहादुर बमले जानकारी दिए । उनले गाउँ प्रवेश गर्ने सबैलाई साबुन पानीले हात धोयर मात्रै प्रवेश गर्न दिइएको बताए । “उनले भने यसका लागि हामिले सडक छेउमै गाउँ प्रवेस गर्नेका लागि साबुन पानीको व्यवस्था गरेका छौ गाउँ प्रवेश गर्ने सबैलाई हात धोयर मात्रै प्रवेस गर्न दिएका छौ । ”

  कोरोना संक्रमण रोक्न नेपाल सरकारले गरेको कार्यक्रमलाई सहयोग गर्न स्थानीय स्तरमा युवाहरुको सक्रियतामा यो कार्यक्रम गरिएको कट्टिपुरका युवाहरुको भनाईछ । गाउँ प्रवेश गर्न सडकको दुई स्थानमा साबुन पानीको व्यवस्था गरिएको छ अर्का युवा झङ्क शाही भन्छ्न अब गाउँमा सुरक्षा साबधानिका लागि माक्स वितरणको तयारी पनि थालिएको छ ,जसअन्तर्गत युवाहरुबाट केही रकम संकलन गरि माक्स किनेर गाउँमा बितरणको तयारी हुदैछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Himalisanchar.com
  Private group · 22,670 members
   

  Join Group

   

  यो Himalisanchar.com सबैको साझा Group हो। यसमा हजुरहरुले ताजा रोचक, ज्ञानवर्दक, नेपाली समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ। आफ्ना साथीहरुलाई add गर्न नभुल्नुहोला।

  स्वास्थ्य चौकी भवन खोक्सामा बनाउनुपर्ने माग गर्दै नगरमा डेलिगेसन

  कटारी ।उदयपुरको कटारी नगरपालिका वडा नम्बर २ का स्थानीयले स्वास्थ्य चौकी भवन वडाको खोक्सामा निर्माण...

  छुट्टै संविधान संशोधन दर्ता गर्न राजपाका नेताहरु पुगे संसद सचिवालय

  काठमाडौं – राष्ट्रिय जनता पार्टीका नेताहरु छुट्टै संविधान संशोधन विधेयक दर्ता गर्न संसद सचिवालय पुगेका...

  कोरोना सर्ने डरले एक शिक्षकसहित स्थानीयले भत्काइदिए विद्यालय

  जाजरकोट – भारतबाट आएकालाई विद्यालयको भवनमा राख्न थालेको भन्दै जाजरकोट भेरेका स्थानीयले विद्यालय नै भत्काइदिएका...

  भारतसँग औपचारिक वार्ताको मिति पर्खिरहेका छौं : परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवाली

  काठमाडौं – परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले सीमाका विषयमा भारतसँग औपचारिक वार्ताको प्रतीक्षा गरिरहेको बताएका छन्। शुक्रबार...

  ठोरीमा सीमा विवाद सल्टियो, कुलो विवाद बल्झियो !

  वीरगञ्ज – वीरगञ्ज–ठोरी हुलाकी सडक खण्डअन्तर्गत पर्साको ठोरीस्थित ठुटेखोलाको पुल सञ्चालनमा भारतीय पक्षले फेरि अवरोध...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।