News Portal

 • दैनिक एउटा ल्वाङ खानुहोस् स्वास्थ्य रहनुस

  हिमाली संचार संवाददातास्वास्थ्य
  १२३ पटक
  स्वास्थ्य

  ल्वाङ बासनादार फूल हो जसलाई मसलाको रुपमा प्रयोग गरिन्छ। आयुर्वेदका अनुसार यसमा ल्वाङमा युजेनल नामक तत्व र औषधीय गुणहरु प्रशस्त मात्रामा पाइने हुँदा यसको नियमित सेवनले स्वास्थ्यसम्बन्धी विभिन्न समस्यालाई समाधान गर्ने गर्छ ।

  हरेक दिन खाना खाएपछि ल्वाङ खाएमा यसले हामीलाई विभिन्न रोगहरुबाट छुट्कारा दिएर स्वास्थ्य राख्न मद्दत पुर्याउछ । ल्वाङमा मानिसको शरीरमा चाहिने एन्टिअक्सिडेन्ट, ‘एन्टी इफ्लेमेटरी’ गुण, पोटासियम र भिटामिन ‘ए’ अत्यधिक मात्रामा पाइन्छ । ल्वाङको नियमित सेवनले शरीरको रोग प्रतिरोधी क्षमतालाई वृद्धि गराएर विभिन्न रोग लग्नबाट बचाउने गर्छ ।

  किरा लागेर दाँत दुखेको खण्डमा ल्वाङलाई दाँतमा च्याप्ने गर्दा वा यसको तेललाई अलिकति कपासमा लगाएर दुखेको ठाउँमा राख्दा दाँतलाई केही समयमा नै आराम मिल्ने गर्छ । दैनिक खाना खाइसके पछि एउटा ल्वाङको सेवन गर्नाले मुखमा थुक अर्थात् सलाइवाको उत्पादन बढ्न गइ खानालाई पचाउन मद्दत गर्छ ।

  यसका साथै एसिडिटी, ग्यास्ट्रिक अपच तथा पेटसमबन्धि सबै रोगहरुको समस्याबाट राहत दिलाउन मद्दत गर्छ । ल्वाङमा हुने एन्टी अक्सिडेन्टले छालालाई नरम र चम्किलो बनाएर अनुहारलाई छिट्टै चाउरी पर्नबाट जोगाउँछ । ल्वाङले शरीरमा कमजोरीपनबाट आउने समस्यालाई हटाउन सहयोग गर्छ । ल्वाङ सेवन गर्नाले शरीरमा कोलेस्ट्रोलको मात्रा कम गरेर मुटुसम्बन्धि समस्याहरु समेत टाढा भाग्ने गर्छ ।

  कतै गाडी तथा प्लेनको लामो यात्रा गर्दा वाकवाकी आउने गर्छ वा कहिले कहिँ आफैँ आउने वाकवाकी र वान्ता आउँछ जस्तो लाग्छ भने ल्वाङको सेवन गर्नु पर्छ, यसले केही हदसम्म समस्या हटेर जान्छ । यसको नियमित सेवनले मुखको दुर्गन्ध पनि हटेर जान्छ । ल्वाङले आँखाको ज्योतिलाई कायम राख्न मद्दत गर्छ । साथै, बिहान र बेलुका गरी दुईपटक ल्वाङको चिया पिउनाले अनुहारमा चमक, बलियो दाँत मुखभित्र आउने घाउ खटिरालाई निको पार्नुका साथै पिनासको समस्याबाट राहत पाउँन सकिन्छ ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  झ्याउरे गीत 'मेरो माया कता छ कुन्नी'https://youtu.be/JuGfgdXSpRg

  Gepostet von कमल सिम्ताली am Montag, 26. August 2019

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  महाशिवरात्रिमा धुनी, खाना र बिदाइका लागि २४ लाख

  काठमाडौं । गुठी संस्थानले महाशिवरात्रिका अवसरमा पशुपतिनाथको दर्शन गर्न आउने साधुसन्तका लागि धुनी, खाना एवं...

  बृक्षाराेपण गरेर प्रदेशकाे स्थापना दिवस मनाईयाे

  रुपन्देही – लुम्बिनिमा प्रदेश स्थापना दिवस मनाउदै उन्नत जातका फलफुलकाे बृक्षाराेपण गरिएको छ । लुम्बिनी...

  शेयर गर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल फागुन ६ गते मंगलबार | सन् २०२० फेब्रुवरी १८ तारीख |नेपाल संवत...

  अब श्रीमति साक्षी नराखी राजीनामा दिन नपाइने

  काठमाडौं ०५, २०७६ फागुन : नेपाल प्रहरीमा राजीनामा दिँदा श्रीमतीको सहभागिता अनिवार्य चाहिने नियम लागू...

  “रमपम पुर्वेली म्युजिक अवार्ड २०२०” हुने

  इटहरी / पूर्वेली मिडिया नेटवर्कको आयोजनामा “ रमपम पुर्वेली म्युजिक अवार्ड २०२०” यहि चैत्र १४...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।