News Portal

दैनिक एउटा ल्वाङ खानुहोस् स्वास्थ्य रहनुस

हिमाली संचार संवाददातास्वास्थ्य
७२ पटक
स्वास्थ्य

ल्वाङ बासनादार फूल हो जसलाई मसलाको रुपमा प्रयोग गरिन्छ। आयुर्वेदका अनुसार यसमा ल्वाङमा युजेनल नामक तत्व र औषधीय गुणहरु प्रशस्त मात्रामा पाइने हुँदा यसको नियमित सेवनले स्वास्थ्यसम्बन्धी विभिन्न समस्यालाई समाधान गर्ने गर्छ ।

हरेक दिन खाना खाएपछि ल्वाङ खाएमा यसले हामीलाई विभिन्न रोगहरुबाट छुट्कारा दिएर स्वास्थ्य राख्न मद्दत पुर्याउछ । ल्वाङमा मानिसको शरीरमा चाहिने एन्टिअक्सिडेन्ट, ‘एन्टी इफ्लेमेटरी’ गुण, पोटासियम र भिटामिन ‘ए’ अत्यधिक मात्रामा पाइन्छ । ल्वाङको नियमित सेवनले शरीरको रोग प्रतिरोधी क्षमतालाई वृद्धि गराएर विभिन्न रोग लग्नबाट बचाउने गर्छ ।

किरा लागेर दाँत दुखेको खण्डमा ल्वाङलाई दाँतमा च्याप्ने गर्दा वा यसको तेललाई अलिकति कपासमा लगाएर दुखेको ठाउँमा राख्दा दाँतलाई केही समयमा नै आराम मिल्ने गर्छ । दैनिक खाना खाइसके पछि एउटा ल्वाङको सेवन गर्नाले मुखमा थुक अर्थात् सलाइवाको उत्पादन बढ्न गइ खानालाई पचाउन मद्दत गर्छ ।

यसका साथै एसिडिटी, ग्यास्ट्रिक अपच तथा पेटसमबन्धि सबै रोगहरुको समस्याबाट राहत दिलाउन मद्दत गर्छ । ल्वाङमा हुने एन्टी अक्सिडेन्टले छालालाई नरम र चम्किलो बनाएर अनुहारलाई छिट्टै चाउरी पर्नबाट जोगाउँछ । ल्वाङले शरीरमा कमजोरीपनबाट आउने समस्यालाई हटाउन सहयोग गर्छ । ल्वाङ सेवन गर्नाले शरीरमा कोलेस्ट्रोलको मात्रा कम गरेर मुटुसम्बन्धि समस्याहरु समेत टाढा भाग्ने गर्छ ।

कतै गाडी तथा प्लेनको लामो यात्रा गर्दा वाकवाकी आउने गर्छ वा कहिले कहिँ आफैँ आउने वाकवाकी र वान्ता आउँछ जस्तो लाग्छ भने ल्वाङको सेवन गर्नु पर्छ, यसले केही हदसम्म समस्या हटेर जान्छ । यसको नियमित सेवनले मुखको दुर्गन्ध पनि हटेर जान्छ । ल्वाङले आँखाको ज्योतिलाई कायम राख्न मद्दत गर्छ । साथै, बिहान र बेलुका गरी दुईपटक ल्वाङको चिया पिउनाले अनुहारमा चमक, बलियो दाँत मुखभित्र आउने घाउ खटिरालाई निको पार्नुका साथै पिनासको समस्याबाट राहत पाउँन सकिन्छ ।

हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
     थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
https://www.HimaliSanchar.com

हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

प्रतिकृया दिनुहोस्

मकाउमा मगर संघ गठन, अध्यक्षमा शम्सेर थापा

शुक्रवार माघ,०३ मकाउ : मकाउ इन्डियन गार्डन रेष्टुरेण्ट मकाउमा  माघ २ गत्ते माघे सक्राति मनाउन...

विवाहपछि युवतीहरू किन मोटाउछन, कारण यस्तो छ !

काठमाडौं : युवतीहरू विवाहपछि मोटाउँछन। विवाहपछि थुप्रै महिला र पुरुषको तौल तीब्र रुपमा बढ्ने गर्दछ।...

शेयर गरौं आज २०७६ साल माघ ३ गते शुक्रबारको राशीफल

– सन् २०२० जनवरी १७ तारीख नेपाल संवत ११४० मेष – चु, चे, चो, ला,...

चर्चित गायक वसन्त थापाले ल्याए ‘मुखियाको नाति’ [भिडियो सहित]

काठमाडौ ०२, २०७६ माघ : सानो मालिकलाई नचिन्ने सायद कोही पनि थिएनन्। मुखियाका नातिलाई गाउँ...

यूएईमा बस दुर्घट्ना, ६ नेपाली घाइते

यूएई १६, २०२० जनवरी : आबुधाबीमा श्रमिक बोकेको बस दुर्घट्ना हुँदा पाँच जनाको ज्यान गएको छ। यूएईको...

हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।