News Portal

 • दैनिक एउटा ल्वाङ खानुहोस् स्वास्थ्य रहनुस

  हिमाली संचार संवाददातास्वास्थ्य
  १८१ पटक
  स्वास्थ्य

  ल्वाङ बासनादार फूल हो जसलाई मसलाको रुपमा प्रयोग गरिन्छ। आयुर्वेदका अनुसार यसमा ल्वाङमा युजेनल नामक तत्व र औषधीय गुणहरु प्रशस्त मात्रामा पाइने हुँदा यसको नियमित सेवनले स्वास्थ्यसम्बन्धी विभिन्न समस्यालाई समाधान गर्ने गर्छ ।

  हरेक दिन खाना खाएपछि ल्वाङ खाएमा यसले हामीलाई विभिन्न रोगहरुबाट छुट्कारा दिएर स्वास्थ्य राख्न मद्दत पुर्याउछ । ल्वाङमा मानिसको शरीरमा चाहिने एन्टिअक्सिडेन्ट, ‘एन्टी इफ्लेमेटरी’ गुण, पोटासियम र भिटामिन ‘ए’ अत्यधिक मात्रामा पाइन्छ । ल्वाङको नियमित सेवनले शरीरको रोग प्रतिरोधी क्षमतालाई वृद्धि गराएर विभिन्न रोग लग्नबाट बचाउने गर्छ ।

  किरा लागेर दाँत दुखेको खण्डमा ल्वाङलाई दाँतमा च्याप्ने गर्दा वा यसको तेललाई अलिकति कपासमा लगाएर दुखेको ठाउँमा राख्दा दाँतलाई केही समयमा नै आराम मिल्ने गर्छ । दैनिक खाना खाइसके पछि एउटा ल्वाङको सेवन गर्नाले मुखमा थुक अर्थात् सलाइवाको उत्पादन बढ्न गइ खानालाई पचाउन मद्दत गर्छ ।

  यसका साथै एसिडिटी, ग्यास्ट्रिक अपच तथा पेटसमबन्धि सबै रोगहरुको समस्याबाट राहत दिलाउन मद्दत गर्छ । ल्वाङमा हुने एन्टी अक्सिडेन्टले छालालाई नरम र चम्किलो बनाएर अनुहारलाई छिट्टै चाउरी पर्नबाट जोगाउँछ । ल्वाङले शरीरमा कमजोरीपनबाट आउने समस्यालाई हटाउन सहयोग गर्छ । ल्वाङ सेवन गर्नाले शरीरमा कोलेस्ट्रोलको मात्रा कम गरेर मुटुसम्बन्धि समस्याहरु समेत टाढा भाग्ने गर्छ ।

  कतै गाडी तथा प्लेनको लामो यात्रा गर्दा वाकवाकी आउने गर्छ वा कहिले कहिँ आफैँ आउने वाकवाकी र वान्ता आउँछ जस्तो लाग्छ भने ल्वाङको सेवन गर्नु पर्छ, यसले केही हदसम्म समस्या हटेर जान्छ । यसको नियमित सेवनले मुखको दुर्गन्ध पनि हटेर जान्छ । ल्वाङले आँखाको ज्योतिलाई कायम राख्न मद्दत गर्छ । साथै, बिहान र बेलुका गरी दुईपटक ल्वाङको चिया पिउनाले अनुहारमा चमक, बलियो दाँत मुखभित्र आउने घाउ खटिरालाई निको पार्नुका साथै पिनासको समस्याबाट राहत पाउँन सकिन्छ ।

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा. लि.
   थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
       www.himalisanchar.com

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सिम्ता गाउँपालिकाका अधिकृत थप विवादमा, पत्रकारविरुद्ध चन्द र शाहीलाई प्रयोग

  सुर्खेत : सुर्खेतको सिम्ता गाउँपालिकाका प्रमूख प्रशासकीय अधिकृत जनकबहादुर हमाल सामाजिक संजालमा दिएको अभिव्यक्तिका कारण विवादमा...

  हेर्नुहोस तपाईंको आज मंगलवारको राशिफल

  वि.सं.२०७६ साल चैत २५ गते | सन् २०२० अप्रिल ७ तारीख मंगलवार मेष – चु,...

  अमेरिकामा चिडियाखानाको बाघमा पनि देखियो कोरोना संक्रमण

  एजेन्सी : अमेरिकामा कोरोना भाइरस संक्रमण लगातार बढिरहेको छ। विश्वभरी कै सबैभन्दा धेरै ३ लाख...

  नगरपालिकाभित्र अब राहतका नाममा फोटो खिच्न नपाइने

  स्याङ्जा : वालिङ नगरपालिकाले राहत तथा व्यवस्थापन कार्यविधि लागू गरेको छ। नगर कार्यपालिका, सर्वदलीय र...

  भिरबाट लडेर एक किशोरीको ज्यान गयो

  खगेन्द्र बुढा कालिकोट -दाउरा ल्याएर घर फर्किदा भिरबाट लडेर एक किशोरीको ज्यान गयो जिल्लाको नरहरिनाथ...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।