News Portal

 • मकाउमा लाखे नाच र साकेला सहित नेपाल भ्रमण बर्षको उद्घाटन हुने

  सन्जिब कोयी
  २७८ पटक

  पौष २२, मकाउ। नेपाल सरकारले धोषणा गरेको भ्रमण बर्ष सन् २०२० उत्सवको रुपमा मनाउने लक्षसहित नेपाल सरकारले औपचारिक रुपमा विभिन्न कार्यक्रमको आयोजना गरेर सातै प्रदेशका मुख्य मन्त्रीहरुले उद्घाटन गरीसकेका छन् ।

  नेपाल भ्रमण बर्ष सन् २०२० सचिवालयको तर्फबाट राष्ट्रिय कार्यक्रम संयोजक सुरज श्रेष्ठ तथा गैर-आवासीय नेपाली संघका तर्फबाट अध्यक्ष कुमार पन्तले १७ बुदे सहमति पत्रमा हस्ताक्षर गर्दै भ्रमण बर्षको लागि आवश्यक पहल गर्ने समजदारी सहित विभिन्न मुलुकमा सहकार्य गर्दै प्रचार प्रसार गरीरहदा मकाउमा पनि पर्यटकलाई नेपाल भ्रमणको लागि प्रर्वद्धन गर्ने उद्देश्य सहित यही जनवरी १२ तारिख आइतावार करिब ९:३० भेला भएर ९:४५ बजे मकाउको एतिहासिक मुख्य केन्द्र सानमालोबाट मकाउका विभिन्न पर्यटकीय आार्शषण केन्द्र मानिएका स्थान प्रयोगगरी पैदल यात्रा गरेर नेपाल भ्रमण बर्ष सफल बनाउन प्रचार प्रसार गर्ने कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको गैर-आवासीय नेपाली संघ मकाउका अध्यक्ष पुर्ण बहादुर गुरुङले हिमाली सञ्चारसंग बताउदै मकाउमा कार्यरत नेपाली समुदायको गौरवमय उपस्थितको आग्रह गरेका छन्।

  महावाणीज्य दूतावास हङकङ/मकाउको आयोजना तथा गैर-आवासीय नेपाली संघ लगायदका विभिन्न संघ संस्थाको सहकार्यमा भ्रमण बर्षको कार्यक्रम सम्पन्न हुन लागेको हो। मकाउका पर्यटन सम्बन्धि सरोकार राख्ने पत्रपत्रिका तथा स्थानीय टेलिभिजनको पनि सहभागीता रहने, कार्यक्रममा अन्य मुलुका सरकार प्रतिनिधिहरु समेतलाई आमन्त्रित गरिएको आयोजकले जानकारी दिदै पर्यटन वर्ष भब्य रुपमा उद्घाटन गर्ने तयारी पुरा भएको हो।

  नेपाली मौलिक नौमति बाजा, लाखे नाच, सेरगा र किरात साकेला नाच मुख्य आकर्षण सहित जातिय भेषभूषा साथमा canvas painting exhibition प्रदर्शनी समेत रहने भ्रमण बर्षको प्रचार प्रसार कार्यक्रम सिन्त्रा होटेल अगाडीको पार्क (Amizade square) सम्म गएर कार्यक्रम सम्पन्न हुने गैर-आवासीय नेपाली संघका अध्यक्ष पुर्ण बहादुर गुरुङले जानकारी सहित मकाउमा रहनु हुने नेपाली समुदायहरुमा कार्यक्रम प्रभावकारी साथै विशेष बनाउन सल्लाह, सुझाव सहित उपस्थितको लागि हार्दिक अनुरोध गरेका छन्। 

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
       थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.HimaliSanchar.com

  हिमाली संचार डटकमको युटुब सामाग्री हेर्नुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कालिकोटबाट महिलालाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्धार

  खगेन्द्र बुढा कालिकोट १० माघ, २०७६ : जिल्लाको नरहरिनाथ गाउँपालिकाको वडा नं. ७ निवासी भरत...

  सुखमय यौन जीवनका लागि कुन समय उपयुक्त ?

  दम्पतीबीच हुने यौन क्रियाले उनीहरुको भावनात्मक सम्बन्ध कसिलो मात्र बनाउँदैन, शारीरिक स्वास्थ्यमा समेत फाइदा गर्छ।...

  नेपाल एअरलाइन्सका २५ पाइलटहरुद्वारा सामूहिक राजीनामा

  काठमाण्डाै : नेपाल एअरलाइन्सका विदेशी र नेपाली पाइलटबीच सेवा सुविधामा चरम विभेद गरिएको भन्दै उनीहरुले तीन...

  एआईजी सिहंलाई दर्ज्यानी चिह्न प्रदान

  काठमाडौं १०, २०७६ माघ : प्रहरी महानिरीक्षक (आइजीपी) सर्वेन्द्र खनालले प्राविधिक प्रहरी नायब महानिरीक्षकबाट प्राविधिक प्रहरी...

  हेर्नुहोस तपाईंको आजको राशिफल

  वि.सं. २०७६ साल माघ १० गते शुक्रबार | सन् २०२० जनवरी २४ तारीख | नेपाल...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा पनि जोडिनुहोस।