News Portal

 • फोक्सिङटार पुल अन्तिम चरणमा, ९० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको कम्पनीको दावी

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ११५ पटक

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका वडा नं. ९ लिच्कीराम्चे र उदयपुर जिल्लाको रौतामाई गाउँपालिका वडा नं. ६ आपटारको सिमाना फोक्सिङटारस्थित सुनकोशी नदिमा निर्माणाधिन पुलको काम करीव ९० प्रतिशत सम्पन्न भएको छ।

  दिक्तेल-गाईघाट सडक खण्ड अन्तर्गत फोक्सिङटार सडक विभागको रु. १९ करोड ६० लाख ९ हजार ९४१ रुपैयाँ लगानीमा गौरी पार्वती–वाईपी जेभीले विस २०७३ चैत २२ गतेदेखि सुनकोशी नदिमा १ सय २० मिटर लामो आर्च ब्रिज डिजाईनको मोटरेबल पुल निर्माण गरिरहेको हो।

  जेभीले विस २०६९ चैत २३ गते सम्झौता गरेर विस २०७३ चैत २२ गते पुल निर्माण गरिसक्नु पर्ने थियो। तर, पटक पटक म्याद गुजार्दै काम गरेको निर्माण कम्पनीले १० वर्षपछि मात्रै पुलको काम अन्तिम चरणमा पु¥र्याएको छ।

  निर्माणाधिन पुलको आर्च र कोलमको काम सकिएको जेभीका ईन्जिनियर नरेश कुमार गुप्ताले दावी गरे। उक्त पुलको काम ९० प्रतिशत काम सकियो अब पुलको स्ल्याप ढलान मात्रै बाँकी छ। त्यो काम अब एक महिना दिनपछि गरिनेछ। स्काफ फोल्डिङ, फर्मा र डण्डी राख्ने कामलाई एक महिना दिन लाग्ने ईन्जिनिय गुप्ताले हिमालीसंचारडटकमसंग बताए। 

  जेभीका सञ्चालक रामकुमार थापाले असारको १६ गते पुलको आर्च स्ल्याप ढलान गर्ने बताएका थिए। साइडको वस्तुस्थिति नबुझि बोल्ने गरेका थापाले साउन १५ गतेदेखि गाडी गुडाउने आश्वसन समेत दिएका थिए । पुलको कामका बारेमा बुझ्न फोन गर्दा थापा फोन उठाउँदैनन्।

  निर्माण कम्पनीले पुल निर्माण नगर्दा वर्षेनी लाखौ खर्चेर निर्माणाधिन पुल नजिकै अस्थाई बेलिब्रिज मार्फत सवारी आवतजावत गरिदै आएको छ। सडक विभागको ७८ लाख बजेटमा गत पुस १ गते जडान गरिएको बेलिब्रिज गएको जेठ ८ गते खोलेको थियो। बेलिब्रिज निकालेसँगै दिक्तेलबाट उदयपुरको गाईघाट हुंदै तराईसम्मको सीधा यातायात बन्द हुन्छ। बेलिब्रिज निकालेपछि ५/६ महिना दिक्तेलबाट घुर्मी–कटारी–मिर्चैया हुंदै तराई जानुपर्ने बाध्यता छ।

  नदीको अफ्ठ्यारो कामहरु सकेको अवस्था हेर्दा अब आउने हिउँदमा बेलिब्रिज राख्नु नपर्ने दिक्तेल गाईघाट सडक विभागका योजना प्रमुख गोपाल खकुरेलले बताए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA