News Portal

 • रोजगारदाताले क्वारेन्टाइन शुल्क तिर्न अस्वीकार गर्दा, जुहाईमा गैरआवासीय श्रमिकहरुको विरोध प्रर्दशन

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ९९ पटक

  ऐजेन्सी – कोराना महामारीका कारण मकाउ सरकारले निर्धारण गरेको नियम अनुरुप सरकारले तोकेको स्थानमा क्वारेन्टाइन बस्नु पर्ने हुन्छ । सो  क्वारेन्टाइन बसेको लागत मकाउ स्थित रोजगारदाताले तिर्न अस्वीकार गर्दा जुहाई स्थित क्वारेन्टाइन बसेका गैरआवासीय श्रमिकहरुले बुधबार विरोध प्रर्दशन गरेका छन् ।

  चीनका विभिन्न राज्यबाट करिब २ सयको संख्यमा गैरआवासीय श्रमिकहरु आएर जुहाइमा क्यारेन्टाइन बसेका छन्। उनीहरु सरकारले तोकिएको होटलमा क्वारेन्टाइन बसेका गैरआवासीय श्रमिकहरुको भिसा यहि जुन ३० तारिखसम्म रहेको छ। उनीहरुको भिसा नविकरण नभए उनीहरु जुहाईबाट घर फर्कनु पर्नेछ भनिएको थियो। श्रमिकहरुले एक महिनाको तलब बराबरको क्वारेन्टाइनको खर्च जुटाउन नसक्ने बताएका छन् । जुहाईमा तोकिएको होटलको क्वारेन्टाइन शुल्क तिर्नुपर्ने कामदारहरूलाई रोजगारदाताले बताएको थियो। तर, रोजगारदाताले उक्त शुल्क तिर्न अस्वीकार गरेपछि गैरआवासीय श्रमिकहरुले जुहाईमा विरोध प्रर्दशन गरेका हुन्। 

  यता, मकाउ सरकारले ब्यूरोका कर्मचारीहरूलाई घटनास्थल पठाइएका थिए । श्रम मामिला ब्यूरो कानूनी रूपमा रोजगारदाताले शुल्क तिर्नु नपर्ने बताएको छ ।  कम्पनीका प्रतिनिधि र कर्मचारी दुवैले समस्या समाधान गर्ने प्रयास गरे पनि सफल हुन सकेन ।

  श्रम मामिला ब्यूरोले गैरआवासीय श्रमिकहरुलाई मागहरू तर्कसंगत रूपमा व्यक्त गर्न र कोरोना भाइरसको जोखिमलाई न्यूनिकरण गर्न ठुलो संख्यामा भेला नहुन अनुरोध गरेको छ। अधिकारीहरूले घटनाको अनुगमन जारी राख्ने जनाएको छ । सृर्जित समस्याको समाधान गर्न र उनीहरुको वैध श्रम अधिकारको रक्षा गर्न रोजगारदाता र कर्मचारी दुवैसँग समन्वय कायम गर्ने बताएका छन् । 

  चीनको जुहाई राज्यबाट मकाउ प्रवेश गर्ने व्यक्तिहरूको लागि नयाँ कानून अख्तियार गरेको हुनाले मकाउ प्रवेश गर्ने गैरआवासीय श्रमिकहरुले सरकारले निर्धारण गरेको क्वारेन्टाइन होटलमा ७ दिन र सेल्फ क्वारेन्टाइन ७ दिनको सम्पूर्ण लागत खर्च व्यहोर्नु पर्ने उल्लेख गरेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA