News Portal

 • मकाउले समुदायमा कोरोना परीक्षण सक्यो, ४९ जनामा कोरोना पुष्टि र १८ सयभन्दा बढी क्वारेन्टाइन

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ५९ पटक

  ऐजेन्सी – हेल्थ व्यूरो मकाउले आइताबारदेखि मंगलबार तीन दिनसम्म समुदायमा न्यूक्लिक एसिड (कोरोना) परीक्षण गरेको छ । सरकारले तीन दिनसम्म कोरोना परीक्षण गर्दा १० मिक्स नमूनाहरुको ३४ सेट प्रारम्भित सकारात्मक परीक्षण गरेको छ । मकाउ हेल्थ व्यूरोले गरेका उक्त परीक्षणहरु मध्ये केही अझै समिक्षा अन्तरगत राखेको बताएको छ । ४९ जनामा कोरोना पुष्टि र १८ सयभन्दा बढी व्यक्ति क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् ।

  हेल्थ व्यूरोले तीन दिनसम्म समुदायमा गरेको परीक्षणमा नोभेल कोरोना भाइरस प्रतिक्रिया तथा समन्वय केन्द्र मकाउका अनुसार मकाउमा कुल ६ लाख ७७ हजार ५८६ जनाको निशुल्क कोभिड-१९ परीक्षण गरिएको थियो । मकाउमा ९८ जना संक्रमित भएका छन् भने ८३ जनाले स्वास्थ्यलाभ लिएका छन् । 

  न्यूक्लिक एसिड परीक्षण नगरेका व्यक्तिहरूको लागि स्वास्थ्य कोड पहेंलो रंगमा परिबर्तन गरिएको छ । उक्त व्यक्तिहरुले न्यूक्लिक एसिड परीक्षण गरिसकेपछि र नकारात्मक नतिजा प्राप्त भएपछि मात्र कोड परिवर्तन हुने हेल्थ व्यूरो मकाउले जनाएको छ। 

  हेल्थ व्यूरोका अनुसार पहेँलो स्वास्थ्य कोड भएका व्यक्तिहरूलाई सार्वजनिक स्थानहरूमा प्रवेश गर्न रोक लगाएको छ। त्यस्तै, सार्वजनिक यातायात प्रयोग गर्न र शहर छाड्न प्रतिबन्ध गरिएको छ । यी व्यक्तिहरूले मकाउ प्रहरीको साथमा व्यूरोले तोकेका परीक्षण स्थलमा परीक्षण गर्नु पर्ने समेत बताएको छ । अझै न्यूक्लिक एसिड परीक्षण गर्न अस्वीकार गर्नेहरूलाई हेल्थ व्यूरोले तोकिएको ठाउँमा १४ दिनको क्वारेन्टाइन बस्नु पर्ने स्वास्थ्य अधिकारीले बताएका छन् । 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA