News Portal

 • हङकङमा ४६ बर्ष अधिदेखि समुन्द्रमा संचालित, एतिहासिक जम्बो रेष्टुरेन्ट समुन्द्रमा डुब्यो

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ७४९ पटक

  युवा राई/हङकङ – हङकङ शहरको पहिचान बनाएर तैरिरहेको जम्बो रेष्टुरेन्ट समुन्द्रमा डुबेको छ । विगत ४६ वर्ष अधिदेखि विशाल पानी जहाजमा सञ्चालित यो रेष्टुरेन्ट दक्षिणपश्चिम हङकङको एबर्डिनमा रहेको थियो । तर, सञ्चालकले त्यहाँबाट अर्को ठाउँ (सार्वजनिक नगरिएको) मा सार्ने क्रममा रेष्टुरेन्ट प्याराल टापु नजिक समुन्द्रमा डुबेको हो ।

  रेष्टुरेन्ट १ हजार मिटर तल डुबेको जनाईएको छ । अब रेष्टुरेन्टलाई पुनः उतार्न असम्भव रहेको एबर्डिन रेष्टुरेन्ट इन्टरप्राइजेजले जनाएको छ । उनका अनुसार रेष्टुरेन्ट डुबे पनि सबै जना कर्मचारीहरु सुरक्षित रहेका बताएको छ। रेष्टुरेन्ट रहेको जहाज चलाउने चालक दलका सदस्य पनी सुरक्षित रहेका छन् ।

  हङकङमा सन् १९७६ को अक्टुवरमा खोलिएको यो रेष्टुरेन्ट ३ मार्च, २०२० देखि कोरोना कहरका कारण बन्द थियो । कोरोना महामारीका कारण बन्द हुनुअघि सन् २०१३ देखि नै यो रेष्टुरेन्ट घाटामा गएको बताइएको छ । तर पनि एबर्डिन रेस्टुरेन्ट इन्टरप्राइजेजले प्रतिष्ठाका लागि रेष्टुरेन्ट सञ्चालन गरिरहेको थिए ।

  संचालित रेष्टुरेन्ट मर्मत गरेर नयाँ लगानीकर्तालाई बेच्ने लक्ष्यसहित एबर्डिन रेष्टुरेन्ट इन्टरप्राइजेजले रेष्टुरेन्टलाई अन्त सार्न लागेको थियो । यो रेष्टुरेन्टमा ३० लाख भन्दा बढी मानिसहरु यो रेष्टुरेन्टमा पुगेको विश्वास गरिएको छ । 

  यो ऐतिहासिक रेष्टुरेन्टमा वेलयाती महारानी एलिजावेथ द्वितीय, अमेरिकी पूर्व राष्ट्रपति जिम्मी कार्टरसहित टम क्रुजलगायतका चर्चित व्यक्ति पनि पुगेका छन् । यो रेष्टुरेन्टमा केही चलचित्रहरुको छायाँकन पनि गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA