News Portal

 • मकाउ जुहाई प्रस्थान गर्ने यात्रुका लागि २४ धण्टाको कोरोना परीक्षण प्रमाण पत्र अनिवार्य

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ७६ पटक

  ऐजेन्सी – मकाउ – जुहाईका अधिकारीहरूले आज जुन १९ तारिख आइतबार बिहान ६:०० बजेदेखि लागू हुने गरी नया नियम परिवर्तन गरिएको छ। मकाउ हुदै जुहाई चीन तर्फ प्रस्थान गर्ने यात्रुका लागि कोभिड-१९ परीक्षण २४ धण्टाको प्रमाण पत्र अनिवार्य यात्रुसंग हुनु पर्ने नियम लागू गरिएको छ।

  मकाउ हेल्थ व्यूरोले कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि चीनको जुहाई राज्यका अधिकारीहरुसंग उक्त समन्वय गरेको आजको स्थानीय संचार माध्यम टिडिएमले समाचार लेखेको छ। तर, मकाउ आवागमन प्रवेशमा कुनै नियम परिवर्तन नगरिएको उल्लेख गरिएको छ। 

  त्यस्तै, मकाउमा एक जना स्थानीयसंग कोरोना भाइरस परीक्षण गर्दा पोजिटिभ देखिएपछि मकाउ हेल्थ व्यूरोले आज विहानदेखि लागु हुने गरी उक्त निर्णय लिएको हो। पछिल्लो अपडेट अनुसार १२ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ। त्यस्तै, ८ जना सकांस्पत हेरिएको छ भने बाकी आशंका गरिएको छ।  अधिकारीका अनुसार मकाउका सम्पूर्ण शहर लागि उच्च सर्तकता अपनाउन आग्रह गरेको छ। त्यस्तै, अनावश्यक घर बाहिर नजान सर्वसाधराण समक्ष आग्रह गरेका छन् । 

  मकाउमा आज स्थानीय यमय १२ बजेदेखि पुरै शहरमा कोरोना परीक्षण गर्ने कोरोना भाइरस प्रतिक्रिया तथा समन्वय केन्द्रले पत्रकार सम्मेलन मार्फत जानकारी गरेका छन् । मकाउ हेल्थ व्यूरोले पोजेटिभ देखिएको स्थानीय वरपरका क्षेत्रमा निरीक्षण गरिरहेको छ। 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  युएइमा २८ औं अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवस भव्य रुपमा सम्पन्न (फोटो फिचर)

  युएइ – २८ औ अन्तराष्ट्रिय विश्व आदिवासी दिवसको अवसरमा संयुक्त राष्ट्र संघले तोकेको “आदिवासी ज्ञानको...

  वामदेव गौतम र बावुराम भट्टराई माओवादीको चिन्हबाट चुनाव लड्दै

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार काठमाडौं। कम्युनिष्ट शक्तिहरुको एकीकरण गराउने भन्दै हिँडेका नेकपा राष्ट्रिय एकता अभियानका...

  बुटवलमा होटलभित्र धादिङका पुरुष र दाङकी महिला मृत भेटिए

  साउन ३१, २०७९ मंगलबार सुदीप भण्डारी, काठमाडौँ। बुटवलको एक होटलमा महिला र पुरुष मृत फेला परेका...

  खोटाङको ऐसेलुखर्क गाउँपालिकाले पुन: “गाउँ प्रहरी” छनोट गर्यो

  खोटाङ – खोटाङको ऐँसेलुखर्क गाउँपालिकाले गाउँ प्रहरी राख्ने निर्णय गरेका छन् । गाउँपालिकाले आह्वान गरेको...

  प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद्ले ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक समिति तथा कार्यादेश’ स्वीकृत दिने निर्णय

  विराटनगर – प्रदेश नं. १ मन्त्रिपरिषद् बैठकले घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ गर्न ‘घरेलु मदिरा ब्राण्डिङ निर्देशक...

  Only In USA