News Portal

 • खोटाङ जिल्लाको केपिलासगढी गाउँपालिकाले स्वयंसेवक नियुक्ति ग’यो

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ३५५ पटक

  खोटाङ – कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रण गर्नका लागि खोटाङ जिल्लाको केपिलासगढी गाउँपालिकाले प्रत्येक वडामा वाहिर जिल्लादेखि गाँउपालिका प्रवेश गर्ने हरेक नागरिकका लागि अनुगमन गर्ने १ जना स्वयंसेवक प्रत्येक वडामा नियुक्त गरेको छ ।

  दोस्रो लहरमा नयाँ कोरोना भाइरस युके भेरियन्ट नामको कोरोना भाइरस तिव्ररुपमा फैलिरहेको अवस्थामा स्वास्थ्य सुरक्षाका मापदण्डलाई प्रभावकारी बनाउनका लागि गाउँपालिकाले मासिक सेवा-सुविधा दिनेगरी हरेक वडामा १/१ जना स्वयंसेवक नियुक्त गरेको हो । कोरोना भाइरसको महामारी न्यूनीकरण गर्नका लागि पालिकाको सबै वडाहरुमा स्वयंसेवक नियुक्त गरिएको गाउँपालिका श्रोतले बताए । 

  पालिकाभन्दा बाहिरबाट हरेक गाउँ भित्रिने हरेक व्यक्ति होम क्वारेन्टिनमा बसे/नवसेको अनुगमन गरी सोको जानकारी वडा तथा पालिकालाई जानकारी गराउने उदेश्यका साथ स्वयंसेवक नियुक्ति गरिएको हो। त्यस्तै, हरेक वडामा आइसोलेसन सेन्टर निर्माणका लागि पहल र समन्वय गर्ने, कोरोना भाइरसबाट बच्न र बचाउनका लागि सचेतनामुलक गतिविधिलाई टोल–टोलसम्म पुर्‍याउने उद्देश्यका लागि स्वयंसेवक नियुक्त गरिएको हो ।

  उक्त स्वयंसेवकलाई मासिक १५ हजार सेवा-सुविधा दिने शर्तमा सम्वन्धित वडा कार्यालयले गरेको सिफारिसका आधारमा गाउँपालिकाले हरेक वडामा १ जना स्वयंसेवक’ नियुक्ति गरिएको पालिकाले जनाएको छ । 

  यस्तै, स्वास्थ्य शाखामा कार्यरत हेल्थ असिस्टेन्ट चुडामणी जैसीलाई कोभिड फोकल पर्सन तोक्ने, फोकल पर्सनलाई प्रोत्साहन स्वरुप खाइपाइ आएको मासिक तलव भत्ताको २० प्रतिशत बराबरको हुन आउने रकम कोभिड कोषबाट उपलव्ध गराउने, क्वारेन्टिनमा खटिने स्वास्थ्यकर्मीलाई खटिएको दिनको दैनिक १ हजार प्रोत्साहन स्वरूप भत्ता दिने, प्रत्येक वडाको स्वास्थ्यचौकीमा कोरोना हेल्थडेस्क निर्माण गर्ने, बाक्सिलास्थित बुद्धबजारमा आइसोलेसन वार्ड निर्माण गर्ने समेत गाउँपालिका श्रोतले जनाएको छ ।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने तयारीमा सरकार

  काठमाडौं। पछिल्लो सयम नयाँ भेरियन्टसहित तीव्र रूपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणको दर बिस्तारै घट्दै जान...

  प्रदीप ज्ञवालीले गराएका बदनाम निर्णयमा सर्वाेच्च अदालतबाट ‘ब्रेक’

  काठमाडौं। परराष्ट्रमन्त्री पदबाट हट्नुभन्दा केही दिन अघि प्रदीप ज्ञवाली मन्त्रिपरिषद् बैठकमा प्रस्ताव लगेर गराएको राजदूत...

  नर्वे सेनामा पहिलो पटक भर्ती भए ८ नेपाली युवाहरु

  एजेन्सी। नर्वे सेनामा पहिलो पटक ८ जना नेपाली युवा भर्ती भएका छन्। नर्वे सरकारले विश्वभरका...

  प्रदेश १ को नामकरण: पहिचानको आधार की भूगोल-सभ्यता ?

  प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले गत जेठ ३० गते सरकारको नीति तथा कार्यक्रममा उठेका...

  अन्तर्राष्ट्रिय धादिङ समाजद्धारा स्वास्थ्य सामाग्री हस्तान्तरण

  धादिङ – अन्तर्राष्ट्रिय धादिङ समाजको संयोजनमा जिल्लाका सातवटा स्थानीय तहलाई अत्यावश्यक कोभिड प्रतिकार्य स्वास्थ्य सामाग्री...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग इन्स्टाग्राममा जोडीनुहोस।