News Portal

 • गेउरिया पुलकाे निर्माण कार्य कछुवाकाे गतिमा

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ११० पटक

  रबिन्द्र बराल -माेरङकाे रंगेली कानेपाेखरी सडक खन्ड अन्तर्गत कानेपाेखरी गाउँ पालिका २ स्थित गेउरीया पुलकाे बारेमा बेलाबेलामा चर्चाको बिषय बन्दै आएकाे र विभिन्न अनलाइन तथा विभिन्न पत्रपत्रिकाकाे मुख्य समचार बन्दै आईरहेकाे छ ।

  उक्त पुलकाे समचार कार्तिक महिनामा तयार पार्दा साे पुल चैत्र मसान्तसम्म सम्पुर्ण निर्माणकार्य समपन्न हुने भनिएता पनि अहिले साे पुलकाे दुवै पिलर मात्रै बनाएर छाडेका छन । पिलर बनाएकाे एक महिना बितिसक्दा बाँकी काम भने अझै सुरु हुन सकेको छैन । सुरुमा कामकाे गति द्रुतगतिमा भएकाे थियोे र त्यस बेला चैत्र महिना देखि उक्त पुल पुर्ण रुपमा सन्चालन आउने ठुलाे आशा थियोे । तर अहिले पुलकाे काम कछुवाकाे गतिमा काम भएको भईरहेकाे र यहि तरिका हाे भने यस बर्ष पनि वर्षको महिनामा आफूहरुले दुख पाउने स्थानीय दुर्ग रेग्मीले बताए ।

  बिगत ६ बर्ष देखि उक्त पुल अलपत्र भएता पनि ६ महिना अगाडि देखि पुल निर्मण सुरु भएता पनि चैत्र महिना देखि पुनः सुस्त गतिमा पुलकाे निर्माण भईरहेकाे स्थानीय गणेश दहालले बताए । सडक डिभिजन कार्यलय माेरङका प्रमुख पशुपति ज्ञवालीले उक्त पुल निर्माण गर्नका लागि फिचर एन्ड सराउद्धिन जेविलाई कडा निर्देशन दिएकाे र काम समेत सुरु भएको तर पुनः कामले भने गति लिन सकेको छैन । उक्त पुलकाे निर्माणकार्य २०७१ सालमा फिचर एन्ड सराउद्धिन जेविले ठेेेक्का पाएकाे थियोे ।

  १५ मिटर लम्बाई पुल निर्माण गर्ने १ कराेड १८ लाख रुपैयाँमा ठेक्का पाएकाे थियोे । सराउद्विन जेविका प्रमुख सराउद्घिन अनसारीले चैत्र महिना सम्म पुलकाे सम्पुर्ण काम सम्पन्न गर्ने र बैशाख महिना देखिसाे पुलबाट आवत जावत हुने भनेर जानकारी गराएता पनि हाल सम्म उक्त पुलकाे पिलर मात्रै उठाएर छाडेकाे देखिन्छ । यसरी ठेक्केदारकाे लापरबाहीका कारण समय अबधिमा निर्माणका सम्पन्न नगर्ने ठुला कम्पनी लाई किन सडक बिभागका प्रमुखहरुकाे ध्यानाकर्षण नहुदा स्थानीयले बर्षाे देखि सास्ती भाेग्न बाध्य भएका छन ।

  साे पुल निर्माणकार्य गर्नेका लागि साता दिन अगाडि ल्याएकाे १ सय बाेरा सिमेन्ट समेत अधिकान्स डल्लाे परेकाे ड्यामेज समेत भएको भेटिएको छ । उक्त कम्पनी  पुनः साेहि सिमेन्ट प्रयोग गर्ने सक्ने भन्दै समयमै स्थानीयले सजक हुनुपर्ने समेत देखिन्छ । दैनिकी उक्त सडक बाट सयौं सवारीसाधन हरु आवतजावत गर्ने भएकाले अब चाहि पुल चाडै बन्छ कि भन्दै स्थानीय खुशिले हर्सित भएका थिए तर अहिले आएर भने पुलकाे काम कछुवाकाे गतिमा भईरहेकाे छ ।

   

   

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओलीले “पहिले प्रचण्ड प्रयोग गरे, अहिले माधवकुमार नेपाल चिप्लाए” – राधाकृष्ण मैनाली

  काठमाण्डौ – मैले एमाले र माओवादी केन्द्रबीच एकता हुँदा नै भनेको थिएँ, त्यो एकता होइन,...

  सपथ लिँदालिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रपतिलाई भने- त्यो पर्दैन

  काठमाण्डौ – राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले शुक्रबार नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सपथ ग्रहण गराएकी छन्।...

  सिर्जना वाचन डबलीद्वारा अतिथिहरुलाई श्रस्टा सम्मान

  आरपी सहयात्री युएई– युएईको नेपाली साहित्यिक क्षेत्रमा सक्रिय साहित्यिक संस्था सिर्जना वाचन डबलीले आफ्नो कार्यक्रममा...

  पाटीलाई थाहा नै नदिई राजेन्द्र महतो चयन भए संसदीय दलको नेता

  काठमाडौँ – जनता समाजवादी पार्टी नेपालको संसदीय दलको नेतामा पार्टीका वरिष्ठ नेता राजेन्द्र महतो चयन...

  नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदीको सभापतिमा थापा

  रियाद – नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदी अरबको सभापतिमा तुसङबहादुर थापा (अर्जुन थापा) निर्वाचित भएका छन्।...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।