News Portal

 • बिहे अगाडि यौन सम्पर्क गरेको अभियोगमा ९ कर्मचारीको गयो जागिर

  हिमालीसंचार संवाददाता
  २३६ पटक

  एजेन्सी – कुनै पनि कार्यालय वा कम्पनीले आफूकहाँ कार्यरत कर्मचारीलाई बर्खास्त गर्नुपर्ने कारणहरु के-के हुन सक्लान् ? कुनै गम्भीर गल्ती वा लापरबाही गरेमा, आफू कार्यरत निकायलाई हानी नोक्सानी पुर्‍याउने काम गरेमा वा गम्भीर नैतिक पतनको काम गरेमा आदि-आदि। तर, अमेरिकाको एक कम्पनीले चाहिँ बिहे अगाडि नै सम्भोग गरेको अभियोगमा आफ्ना ९ जना कर्मचारीलाई बर्खास्त गरेको पाइएको छ।

  चर्चित रेडियो स्टार डेभ राम्सेको कम्पनी राम्से सोलुसन्सले विवाहपूर्व सहवास गरेको भन्दै हालसम्म ९ जना कर्मचारीलाई जागिरबाट निकालेको खुलासा भएको छ। एक पूर्वकर्मचारीले दायर गरेको मुद्दामा राम्से सोलुसन्सले अदालतमा प्रतिउत्तर पेस गर्दै विवाहपूर्व सम्भोग गर्ने कर्मचारीलाई बर्खास्त गर्ने आफ्नो कम्पनीको नियम नै रहेको प्रष्ट पारेको छ।

  कम्पनीको उक्त नीतिका विरुद्धमा एक पीडित पूर्वकर्मचारीले अदालतमा मुद्दा दायर गरेकी थिइन्। कम्पनीले चाहिँ आफ्नो नीतिले ती पूर्वकर्मचारी महिलालाई कुनै विभेद नगरेको दाबी गरेको छ। डेभ राम्सेले चर्चित रेडियो कार्यक्रम डेभ राम्से शो चलाउँदछन्। अमेरिकाका विभिन्न रेडियो स्टेसनबाट प्रशारण हुने उक्त चर्चित कार्यक्रम परम्परावादी क्रिस्चियनको अवधारणा तथा वित्तीय सुझावमा आधारित छ।

  राम्से सोलुसन्सकी पूर्वप्रशासन सहायक क्याटलिन ओ कोन्नोरले गत वर्ष अमेरिकाको टेनिसीस्थित जिल्ला अदालतमा कम्पनीविरुद्ध मुद्दा हालेकी थिइन्। आफू गर्भवती भएको आरोपमा कम्पनीले आफूलाई बर्खास्त गरेको उनको भनाइ थियो। सन् २०२० को जुन महिनामा सुत्केरी बिदा स्विकृत गराउने बेलामा कम्पनीले आफूसँग विवाहलगायतका कागजातहरु मागेको तर आफू अविवाहित रहेको थाहा पाएसँगै जागिरबाट निकालेको उनको दाबी छ।

  कम्पनीले पनि कोन्नोरलाई फगत् गर्भवती भएको आरोपमा नभइ आफूले बिहे नै नगरेको केटासँग गर्भाधारण गरेको हुँदा बर्खास्त गरिएको बताएको छ। कम्पनीको उक्त कदमले कोन्नोरको आधारभूत मानव अधिकारका साथै सुत्केरी बिदा लिन पाउने संघीय अधिकारका साथै टेनिसी राज्यका कानुनहरु उल्लंघन भएको बताएका छन्। कम्पनीको त्यो कदम निकै निर्दयी व्यवहारयुक्त रहेको वकिलको भनाइ छ।

  राम्से सोलुसन्सका वकिलका अनुसार कोन्नोरलाई कम्पनीको मापदण्ड उल्लंघन गरेको आरोपमा जागिरबाट हटाइएको छ। कम्पनीको आधारभूत मापदण्डअनुसार कर्मचारीहरुबाट सदैव सख्त मर्यादाको अपेक्षा गरिन्छ।

  बिहेपूर्वको यौन सम्पर्क सख्त मर्यादाको विपरीत तथा सही जीवनयापनको विपरीत रहेको ठहर कम्पनीको छ। पछिल्ला ५ वर्षमा बिहेअगावै सम्भोग गरेको आरोपमा अरु ८ जना कर्मचारीहरुलाई बर्खास्त गरिसकिएको पनि कम्पनीले जनाएको छ। तीमध्ये ५ जना पुरुष थिए।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने तयारीमा सरकार

  काठमाडौं। पछिल्लो सयम नयाँ भेरियन्टसहित तीव्र रूपमा फैलिएको कोरोना भाइरस संक्रमणको दर बिस्तारै घट्दै जान...

  प्रदीप ज्ञवालीले गराएका बदनाम निर्णयमा सर्वाेच्च अदालतबाट ‘ब्रेक’

  काठमाडौं। परराष्ट्रमन्त्री पदबाट हट्नुभन्दा केही दिन अघि प्रदीप ज्ञवाली मन्त्रिपरिषद् बैठकमा प्रस्ताव लगेर गराएको राजदूत...

  नर्वे सेनामा पहिलो पटक भर्ती भए ८ नेपाली युवाहरु

  एजेन्सी। नर्वे सेनामा पहिलो पटक ८ जना नेपाली युवा भर्ती भएका छन्। नर्वे सरकारले विश्वभरका...

  प्रदेश १ को नामकरण: पहिचानको आधार की भूगोल-सभ्यता ?

  प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले गत जेठ ३० गते सरकारको नीति तथा कार्यक्रममा उठेका...

  अन्तर्राष्ट्रिय धादिङ समाजद्धारा स्वास्थ्य सामाग्री हस्तान्तरण

  धादिङ – अन्तर्राष्ट्रिय धादिङ समाजको संयोजनमा जिल्लाका सातवटा स्थानीय तहलाई अत्यावश्यक कोभिड प्रतिकार्य स्वास्थ्य सामाग्री...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग इन्स्टाग्राममा जोडीनुहोस।