News Portal

 • आज विहानै मकाउबाट १ सय ७२ जना नेपाली नागरिक नेपाल फर्किए

  “मकाउबाट ७ औ पटक उडान भइ जानु हुने सम्पूर्ण यात्रु मानुभावहरुमा शुभयात्राको कामना गर्दछौ!” एनआरएन मकाउ

  हिमालीसंचार संवाददाता
  २२०४ पटक

  मकाउ – कोरोना माहामारीको कारणले मकाउमा रोजगार गुमाएका, भिसा नवीकरण नभएका र राजिनामा दिएका नेपाली नागरिकहरु हिमालय एयरलाइन्सको चाटर्स विमान मार्फत मकाउको अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट काठमाण्डौ सिधा उडान मार्फत नेपाल फर्किएका छन्। 

  मकाउ स्थित मेल्को इन्टरटेटमेन्ट कम्पनीबाट सयौको संख्यामा नेपाली श्रमिकहरुको भिसा नवीकरण नहुदा रोजगार गुमाएपछि उक्त कम्पनीले चाटर्स फ्याइट मार्फत नेपाली श्रमिकहरुलाई स्वदेश फर्काएको हो । हिमालय चार्टर उडानका सहजकर्ताको रुपमा नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्स मकाउले सहजिकरण गरेको थियो। कोरोना कहरपछि मकाउदेखि नेपाली नागरिक रोजगार गुमाएर नेपाल फर्केका यो ७ औ उडान हो।

  हिमालय एयरलाइन्सको एच ९ – ८६६२ फ्याइट नम्बरको विमान अन्तराष्ट्रिय विमानस्थल मकाउबाट आज विहान ४ बजे उडान भरेर स्थानीय समयनुसार ६:४५ बजे त्रिभुवन अन्तराष्ट्रिय विमानस्थल काठमाण्डू अवतरण गर्ने हिमालय एयरलाइन्सले जनाएको छ। 

  नेपाल चेम्बर्स अफ कमर्सका अध्यक्ष सुदर्शन थापा मगरका अनुसार मेल्को ग्रुपका नेपाली नागरिक सहित विगत लामो समयदेखि नेपाल फर्कन अप्ठ्यारोमा परेका नेपालीहरु, विरामी परेका ६ जना पुरुष साथै २ जना नवजात शिशु गरेर आज अप्रैल १ तारिख बिहिवार विहान ४ बजे मकाउको अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट १ सय ७२ जना नेपाली नागरिक स्वदेश नेपाल फर्केका हुन् । अध्यक्ष थापा मगरले मकाउमा समस्या परेका नेपालीहरुलाई सहयोग गर्दै आएका छन्।

  नेपाल छुट्टिमा गएका मकाउको स्थायी परिचयपत्र वाहक नेपालीहरु अझै मकाउ फर्कन सकिरहेका छैनन्। नेपालदेखि हिमालय एयरलाइन्सको विमान मकाउ खाली अवतरण गरेका थियो । गैरआवासीय नेपाली संध मकाउले “मकाउबाट ७ औ पटक उडान भइ जानु हुने सम्पूर्ण यात्रु मानुभावहरुमा शुभयात्राको कामना गर्दछौ!” आफ्नो अफिसियल फेसबुक मार्फत शुभकामना दिएको छ।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओलीले “पहिले प्रचण्ड प्रयोग गरे, अहिले माधवकुमार नेपाल चिप्लाए” – राधाकृष्ण मैनाली

  काठमाण्डौ – मैले एमाले र माओवादी केन्द्रबीच एकता हुँदा नै भनेको थिएँ, त्यो एकता होइन,...

  सपथ लिँदालिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले राष्ट्रपतिलाई भने- त्यो पर्दैन

  काठमाण्डौ – राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले शुक्रबार नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सपथ ग्रहण गराएकी छन्।...

  सिर्जना वाचन डबलीद्वारा अतिथिहरुलाई श्रस्टा सम्मान

  आरपी सहयात्री युएई– युएईको नेपाली साहित्यिक क्षेत्रमा सक्रिय साहित्यिक संस्था सिर्जना वाचन डबलीले आफ्नो कार्यक्रममा...

  पाटीलाई थाहा नै नदिई राजेन्द्र महतो चयन भए संसदीय दलको नेता

  काठमाडौँ – जनता समाजवादी पार्टी नेपालको संसदीय दलको नेतामा पार्टीका वरिष्ठ नेता राजेन्द्र महतो चयन...

  नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदीको सभापतिमा थापा

  रियाद – नेपाली जनसम्पर्क समिति साउदी अरबको सभापतिमा तुसङबहादुर थापा (अर्जुन थापा) निर्वाचित भएका छन्।...

   

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।