News Portal

 • रंगेली बिधुत प्राधिकरणमा १ बर्षमा १६ करोडौं १६ लाख बराबरको राजस्व संकलन

  हिमाली संचार संवाददाता
  ३९४ पटक

  रबिन्द्र बराल
  मोरङ : नेपाल बिधुत प्राधिकरण रंगेली बितरण केन्द्रलेे २०७४/७५ सालकाे अार्थिक बर्षमा १६ करोडौं १६ लाख ११ हजार १ सय ८८ रुपैयाँ ५९ पैसा बिधुत महसुसबाट राजस्व उठाउन सफल भएको छ । यस बितरण केन्द्र बाट रंगेली नगरपालिका, सुनवर्सि नगरपालिका, रतुवामाई नगरपालिका, पथरी शनिश्चरे नगरपालिका, धनपालथान गाउँ पालिका, कानेपाेखरी गाउँपालिका गरि जम्मा ४१ हजार ९ सय ४४ घर धुरीलाई सेवा दिईदै अाईरहेका छन ।

  बिधुत प्राधिकरणले कालाे सुचिमा रहेका ग्राहाक बाट २ लाख ४१ हजार ५सय ६७ रुपैया ९ पैसा रकम समेत उठाएकाे छ । त्यसैगरी चाेरी गरेर  बिधुत प्रयाेग गर्ने १ सय ५७ ग्राहकबाट १० लाख ११ हजार ५ सय ८३ रुपैयाँ ५० पैसा समेत राजस्व उठाउन हाे ।

  त्यसैगरी बिधुत खपत गरेर रकम नतिर्ने १हजार ४ सय २१ जना ले तिर्नुपर्ने २ करोडौं १२ लाख २५ हजार ९सय ६२ रुपैयाँ ४२ पैसा असुली हुनुपर्नेमा प्राधिकरणले १ हजार १९ ग्राहक संग १ करोडौं ६५ लाख १४ हजार ३८ रुपैयाँ ८१ पैसा समेत संङकलन गरेको छ ।

  उक्त प्राधिकरणमा स्वीकृति दरवन्दि ७८ जना रहेता पनि प्राधिकरणमा भने ५१ जना मात्रै कर्मचारीहरु  रहेेेेका छन । बिराटनगर वितरण केन्द्र अन्तर्गत उप केन्द्र काे रुपमा रहेर काम गर्दे अाएकाे र २०६७ साउन १ गतेदेखि रंगेली बितरण केन्द्र काे रुपमा स्थापित भएको रंगेली प्राधिकरण का प्रमुख संन्जय गुप्ता लेे बताए ।

  ग्रहककाे सेवाका लागि यस केन्द्र अन्तर्गत एउटा सवस्टेशन ८ वटा फ्युुज सेवा र एउटा बिधुत महसुल संङकलन केेेन्द्र तथा रहेको छ । विधूत महशुल अनलाइन सेवा बैकहरु तथा ई सेवाबाट रंगेली बितरण केन्द्र अन्तर्गत अमरदह, कानेपाेखरी, सिजुवा, रमाईलाे, कर्सिया, रामचाेक, हाेक्लाबारी, रंजनि लागयत २४ स्थान मार्फत बिधुत महसुल समेत तिर्न सकिने लेखा प्रमुख भाेला चाैधरी ले बताए  ।

  नेपाल बिधुत प्राधिकरणका विभीन्न कर्मचारी सङ्घ सगठन रंगेली ईकाइ समितिद्वारा बिधुत चुहावट नियन्त्रण तथा महशुल संकलन र मिटर रिडिङ सहित छडके चेक जाँच सम्वन्धित जनचेतना मुलक कार्यक्रम अभियान सन्चालन गर्दा अाएकाे छ ।

  आर्थिक वर्ष २०७४।०७५ मा अपेक्षाकृत चूहावट प्रतिसत ६.६२ ले घटेर २९.८२ रहेको छ । यस आ.व. मा विद्यूत चोरी गरिरहेको अवस्थामा चूहावट नियन्त्रण्ँ टोलीद्धारा विभिन्न समयमा पानी तान्ने मोटर ४६, चार्जर बैट्री ४, सोलार प्यानल १, टेबूल पंखा ६ भाईब्रेटर १ वेल्डिंग मेसीन ३, सिटी रिक्सा चार्जर ४, टि.भि. ५, रड कटर ३ थान जफत समेत गरेको छ ।

  प्राधिकरणले लोड अनूसारको कम्तिमा रु ३ हजार देखि ७२ हजार सम्म जरिवाना अशूल  गरेर कार्बाहि गरेको लेखा प्रमूख चौधरीले बताए ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...