News Portal

 • सुर्खेत उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचनमा, जिल्लाको राजनीतिक माहौल पनि चर्चामा !

  हिमाली संचार संवाददाता
  २६७ पटक

  सुर्खेत : सुर्खेत उद्योग बाणिज्य संघको शनिबार मंसिर २९ गते हुने निर्वाचनले सुर्खेतको व्यापारिक माहौल निकै गर्माएको छ । व्यापारिक माहौल मात्र होइन जिल्लाको राजनीतिक माहौल पनि चर्चामा आएको छ । धनबहादुर रावत नेतृत्वको लोकतान्त्रिक प्यानल र प्रकाश उप्रेती नेतृत्वको संयुक्त प्यानल आफ्नो पक्षमा नतिजा पार्न भरमग्दुर प्रयास गरिरहेका छन् ।

  दुवै नेतृत्वले व्यवसायिक हकहितका लागि भनेर आफ्ना प्रतिवद्धताहरु सार्वजनिक गरिरहेका छन् । यसका साथै कर्णाली प्रदेशको राजधानी वीरेन्द्रनगर सुर्खेतलाई औद्योगिक नगरीको रुपमा विकास गर्ने, व्यवसायीहरुको वीमा, विस्थापित र पलायन व्यवसायीहरुका लागि स्थापित राहत कोष बृद्धि गर्नेजस्ता सामूहिक समस्याहरुलाई आफूहरुको नेतृत्वले समाधान गर्ने दावी गर्दै भोट मागिरहेका छन् ।

  विगतमा झैं सधैं कांग्रेस निकटका व्यवसायीहरुको पकडमा हुने उद्योग बाणिज्य संघमा यतिबेला कांग्रेसकै दुई वटा टिम बनेको छ । रावत नेतृत्वको प्यानललाई कांग्रेसको पूर्ण समर्थन छभने उप्रेती नेतृत्वमा कांग्रेसकै केही र नेकपाका केहीको समर्थन रहेको बताइन्छ । त्यतिमात्र होइन संघका पूर्व अध्यक्षहरु यसपटक दुई खेमा विभाजित भएका छन् । स्वघोषित हेवीवेट भनिएका निरक केसी, विष्णुबहादुर शाही, पदमबहादुर शाही र प्रकाश अधिकारी प्रकाश उप्रेतीको नेतृत्वलाई सघाउन पुगेका छन्भने अर्का पूर्व अध्यक्ष टेकबहादुर भण्डारी रावत नेतृत्वको पक्षमा लागेका छन् ।

  सुर्खेत उद्योग बाणिज्य संघमा स्वघोषित हेवीवेटहरु भनिनेहरु पनि टेकबहादुर भण्डारीकै कृपाबाट संघको अध्यक्ष बन्न पुगेका थिए । संघमा भण्डारी नै हेवीवेटहरुका पनि महाहेवीवेट हुन भन्ने कुरा संघको प्रत्येक निर्वाचनले देखाइरहेको छ । पूर्वअध्यक्ष सूर्यबहादुर खड्काको नाम संयुक्त प्यानलले आफ्नो विज्ञप्तीमा झुड्याएपनि उनको समर्थन रावतलाई रहेको छ । स्वार्थले भरिएको संयुक्त प्यानल सवैभन्दा महत्वपूर्ण पक्ष त जतिबेला एकले अर्कालाई सिध्याउन लागिपरेका पूर्व अध्यक्ष पदमबहादुर शाही र विष्णुबहादुर शाही यतिबेला संगै कुम जोडाउन पुगेका छन् ।

  पदमबहादुर शाही कांग्रेस र विष्णुबहादुर शाही तत्कालीन एमाले पक्षबाट आ–आफ्नो समूहको नेतृत्व गर्दै उत्रिँदा एकले अर्कालाई सिध्याउन लागिपरेको स्वयं भुक्तभोगी व्यापारीहरु बताउँछन् । अहिले पदम शाही र विष्णु शाहीको व्यक्तिगत स्वार्थ मिल्दा प्रकाश उप्रेतीलाई मोहरा बनाएर संयुक्त व्यवसायी प्यानल बनाइएको छ । दुई शाही पनि टेकबहादुर भण्डारीकै कारण अध्यक्ष बनेको उनीहरुले विर्सेको अन्य व्यवसायीहरु बताउँछन् । यसका साथै वर्तमान अध्यक्ष प्रकाश अधिकारी पनि दुई शाहीसंगै मिलेर स्वार्थको खोलालाई नदीको रुपमा बढाउन पुगेका छन् ।

  अधिकारी संघमा निर्वाचित भएपछि संघ सवैभन्दा छिन्नभिन्न भएको सुर्खेतको व्यवसायीहरुको आरोप छ । निर्वाचनमा पराजित भएका पक्षहरुसंग वार्ताको कुनै पहल गर्न नसक्ने, सुर्खेतमा चुनाव जितेर नेपालगन्ज बसिरहने जस्ता उनका प्रवृत्तिले संघ इतिहासमै छिन्नभिन्न भएको बताइन्छ । त्यतिमात्र होइन अधिकारीकै पालामा सुर्खेत उद्योग बणिज्य संघको समानान्तर संस्था चेम्बर अफ कर्मशको जन्म भयो । यदि अधिकारीले मिलाउन सकेको भए अर्को संस्था जन्मने थिएन ।

  सवै व्यवसायीहरुलाई मिलाउन नसकेका शाहीहरु र अधिकारी यतिबेला साझा बनाउँछौं भन्दै वक्तव्यबाजी गरिरहेका छन् । जसले संघलाई साझा बनाउन भन्दा एकले अर्कालाई सिध्याउन लागे उनीहरु नै अहिले साझाको नाममा अर्को प्यानल खडा गर्न लगाएका छन् । उनीहरु व्यक्तिगत स्वार्थका लागि मिलेको नाटक गरेको र उनीहरुबाट सुर्खेती व्यवसायीहरुको हकहित नहुने भन्दै धेरै व्यवसायीहरु रावतको प्यानलको पक्षमा रहेको मतदाताहरु बताउँछन् ।

  निर्वाचन समितिका अनुसार शनिवार विहान ९ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म मतदान हुनेछ । संघमा १८९४ मतदाता रहेका छन् । मतदान सकिएपछि मतगणना गरिने निर्वाचन समितिले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कोरोना जन्तरमै मख्ख मुख्यमन्त्री शाही !

  सुर्खेत – कर्णाली प्रदेशका मुख्यमन्त्री महेन्द्र बहादुर शाही ११ दिनसम्मको भ्रमण सिध्याएर फर्किएका छन्। भ्रमणका...

  खोटाङको खोटेहाङ गाउपालिकामा केन्द्रिय विद्युत लाइन विस्तार

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका-२, वाप्लुखामा केन्द्रिय विद्युत विस्तार गरिएको छ। जिल्लाका स्थानीय तहमा...

  हेर्नुहोस आज असोज ५ गते सोमवारको राशिफल

  वि.सं.२०७७ साल असोज ५ गते सोमवार || सन् २०२० सेप्टेम्बर २१ तारीख || नेपाल संवत...

  “नेपाली हौ गर्व गर्छौ…!” राष्ट्रीय भावनाले ओतप्रोत गीत सार्वजनिक (भिडियो सहित)

  काठमाण्डौ – “नेपाली हौं गर्व गर्छौं, इमान्दारका सन्तान भै” बोलको राष्ट्रिय गीत केही समय अगाडी...

  पहिरो पिडीतका लागि संकलित रकम बैकमा जम्मा गर्ने, व्याबस्थापनका लागि खर्च हुने

  दुर्गा श्रेष्ठ, सिन्धुपाल्चोक – सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे नगरपालिका–७ घुम्थाङको भिरखर्क र नागपुजेमा गत २८ गते राती...

  हामीसंग इनस्ट्राग्राममा जोडिनुहोस।

  नेपाली राष्ट्रिय गीत | सयौं थुगाँ…

  हिमालीसंचार डटकमको युटुबमा जोडिनुहोस।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडीनुहोस।