News Portal

 • नापी र मालपोत खाली भए पदपूर्ति : मन्त्री अर्याल

  १६४ पटक

  काठमाडौं : भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री पद्मा अर्यालले भ्रष्ट कर्मचारीलाई कारबाही गर्दा मालपोत र नापी खाली भए नयाँ पदपूर्ति गर्ने बताएकी छन् ।

  केही दिनअघि अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका प्रमुख आयुक्त नवीन घिमिरेले भ्रष्ट कर्मचारीलाई कारबाही गरे नापी र मालपोत कार्यालय खाली हुने अभिव्यक्ति दिएपछि त्यसको जवाफमा मन्त्री अर्यालले दुई महिनाभित्रै नयाँ पदपूर्ति गर्न सकिने बताएकी हुन् ।

  ‘संवैधानिक निकायले मालपोत र नापी कार्यालमा छानबिन गरेमा ती कार्यालय जनशक्ति (कर्मचारी) विहिन हुने अभिव्यक्ति आउनु संवदेनशील हो, यदि खाली भएमा दुई महिनाभित्र नयाँ भर्ना खोलेर दक्ष जनशक्ति ल्याउने सामर्थ्य मन्त्रालयसँग छ’ मंगलबार ललितपुरस्थित भूमिसुधार तथा मालपोत कार्यालयमा सरलीकृत फारामको शुभारम्भ गर्दै उनले भनिन् ।

  मालपोत र नापी कार्यालयका कर्मचारी अनियमिताको आरोपमा दिनदिनैजसो पक्राउ पर्दा आफ्नो शिर झुकेको मन्त्री अर्यालले बताइन् ।

  अहिले अरुले औंला ठ्ड्याउने अवस्थामा रहेको मालपोत र नापी कार्यालयहरु भोलिका दिनमा प्रशंसायोग्य कार्यालय बनाउने उनले बताइन् । कर्मचारीहरु कमाउनका लागि नभई सेवाका लागि यी कार्यालयमा आउने वातावरण सिर्जना गर्ने आफूले लक्ष्य राखेको मन्त्री अर्यालको भनाइ छ ।

  सरकारले मालपोत कार्यालयहरुमा प्रयोग हुँदै आएका लिखत तथा फारामहरुलाई सरलीकरण गरी मंगलबारदेखि सेवाग्राहीमैत्री फाराम लागू गरेको बताएको छ । विगतमा रहेका ‘नाङ्ले’ फारामलाई विस्थापन गरी सेवाग्राही आफैंले भर्न सक्ने गरी नयाँ फाराम लागू गरिएको हो ।

  ‘जनताको सम्पत्तिलाई अभिलेख गरी सुरक्षित बनाउने दायित्व भएका कार्यालयले सेवाग्राहीलाई केन्द्रमा राखेर गुणस्तरीय सेवा प्रदान गर्नुपर्छ’, मन्त्री अर्यालले भनिन्, ‘मन्त्रालय अन्तर्गतका कार्यालयलाई व्यवस्थित गरी समय सापेक्ष अत्याधुनिक सेवा पारदर्शी रुपमा प्रवाह गरिनुपर्छ ।’

  मन्त्रालयले तयार गरी राजपत्रमा प्रकाशित गरेको सरलीकृत फाराम मंगलबार सेवाग्राहीलाई हस्तान्तरण गरी मंगलबार भर्न लगाइएको थियो । मंगलबारदेखि ललितपुर मालपोत कार्यालय टोकन प्रणालीमा समेत प्रवेश गरेको छ । देशभर रहेका १ सय ३१ वटा मालपोत र नापी कार्यालयहरुमा टोकन र बैकिङ प्रणली लागू गर्ने मन्त्री अर्यालले प्रतिवद्धता जनाइन् ।

  हामीसंग फेसबुकमा जोडिनुहोस।

   

  हिमाली संचार | हिमाली संसार मिडिया प्रा. लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://www.himalisanchar.com

  प्रतिक्रिया दिन तल जानुहोला !

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुष्पन प्रधानको पंन्छिमा प्रेम जिमिको जिवन्त अभिनय !

  कुवेत : नेपाल लगायत बीश्वभर चर्चमा रहेको अहीलेका लोकप्रिय पुष्पन प्रधानको सुमधुर स्वरमा सुसज्जित पंन्छि...

  आर्य-क्षेत्री समाज मकाउले २९६ औं पृथ्वी जन्म जयन्ति मनाउने  

  कर्ण अधिकारी/मकाउ : चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा केही महिना पहिला स्थापना भएको आर्य-क्षेत्रीहरूको समाज मकाउले...

  विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल डेढ लाखमा बिक्री

  सिड्नी : सगरमाथा आरोही तथा विश्व साइकल यात्री पुष्कर शाहको पुरानो साइकल सिड्नीमा झण्डै डेढ...

  तपाईंको राशिफल : आज वि.सं.२०७५ साल मंसिर २९ गते शनिबार, इश्वी सन् २०१८ डिसेम्बर १५ तारिख नेपाल संवत् ११३९

  – ज्योतिष लक्ष्मीप्रसाद बराल ९८४१३५२१६४ मेष – चु, चे, चो, ला, लि, लु, ले, लो,...

  कुवेतमा लोकपप गायक दुर्गेश थापाले मच्चाए धमाका !

  कुवेत : लोक पप गायक दुर्गेश थापा र बिबि मल्लले कुवेत तताएका छन् । कुवेतको...