News Portal

 • नेतासँग योजना, भोक र सपना हुनुपर्छ, सपना पूरा गर्ने त्याग र क्षमता हुनुपर्छः खुसाङ राई

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ८० पटक

  असिम राई देशकै आशा लाग्दा युवा नेतृत्व हुन् । २०७४ सालको स्थानीय चुनावमा जनताले अत्यधिक मत दिएर राईलाई जिताए। उनले आफ्नो गाउँपालिकाको नाम “थुलुङ दुधकोशी” नामकरण गर्न सफल भए । आफ्नो आदिम भुमिमै शताब्दीयौं देखि विभेदकारी र एकल जातिवादी राज्यसत्ताले सोझा र इमानदार थुलुङ राईहरूलाई गुमनाम बनाएको थियो ।

  असिम राईले कुशलतापूर्वक थुलुङ राईहरूको पहिचान स्थापित गरे । उनले ढलेको शीर उठाए । चोमोलुङझैं स्वाभिमान ठड्याई दिए। अहिले विश्वभरका थुलुङ राईहरू र न्यायका हिमायती जनताले गर्व गर्छन् । असिम राईको ठाउँमा अरु कोही जितेको भए यति महत्वपूर्ण र ऐतिहासिक काम कदापि हुने थिएन । 

  प्रमुखज्यु! पालिकाको साथ र सहयोगमा थुलुङ राई भाषा र संस्कृतिको सवालमा इतिहासमैं प्रथमपटक युगान्तरकारी काम भएका छन् । न्याय र समानताका शुन्दरतम बाटाहरू खनिएका छन् । यही बाटैबाटो हिँडेर हाम्रा नानीहरू भोली न्याय र समानताको सुन्दर युगमा प्रवेश गर्ने छन् । यदि असिम राई नभएको भए यी तमाम कामहरू पनि सम्भव हुने थिएन । जिल्लामै नमुना दुधकोशी सामुदायिक अस्पताल बन्ने थिएन । प्राविधिक शिक्षालयहरू खोलिने थिएनन् । 

  “जित्नु र जिताउनु ठूलो कुरो हैन । जितेर काम गर्नु चाहिँ ठूलो कुरा हो । जो असिम राईले गरेर देखाए । नेतासँग योजना हुनुपर्छ । भोक हुनुपर्छ । सपना हुनुपर्छ । सपना पूरा गर्ने त्याग र क्षमता हुनुपर्छ । जुन क्षमता असिम राईज्युसँग पुरापुर छ।”

  वहाँ जस्तो नेतृत्व पाउनु थुलुङ दुधकोशीका जनताको शौभाग्य हो । प्रमुखज्यूले आफ्नो कमिट्मेन्ट ५ वर्षमा पूरा गरेर देखाए । जनताप्रतिको दायित्व, जिम्मेवारी र कर्तव्य पूरा गरेर देखाए । 

  अब आफ्नो दायित्व पूरा गर्ने जिम्मेवारी जनताको हो । कर्तव्य पुरा गर्ने पालो जनताको हो । यही वैशाख ३० गते आफूलाई प्राप्त जिम्मेवारी थुलुङ दुधकोशीवासी महान जनताले बुद्दिमतापूर्ण ढंगले जिम्मेवारी पूरा गर्ने छन् र नयाँ युगको शंखघोष गर्नेछन् । महान जनतालाई अग्रीम शुभकामना । प्रीय नेतालाई नाम जस्तै अन्तरआत्मादेखी असिम बधाई!

  _______

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा.लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://himalisanchar.com/

  नोट : Himalisanchar.com मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए, कुनै विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव र समाचार प्रकाशित गर्नुपरेमा वा, बिज्ञापन दिनुपरेमा हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ। हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नुहुन्छ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एउटै नम्बर प्लेट भएका दुई मोटरसाइकल भाइरल, नियन्त्रणमा लिन प्रहरीको सर्कुलर

  काठमाडौं – बुधबार बिहान गौशाला चोकमा एउटै नम्बर प्लेटका २ वटा मोटरसाइकल ट्राफिक जाम हुदा...

  लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले दिइन् राजीनामा

  बुटवल – लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन् । उनले...

  फोक्सिङटार पुल अन्तिम चरणमा, ९० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको कम्पनीको दावी

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका वडा नं. ९ लिच्कीराम्चे र उदयपुर जिल्लाको रौतामाई गाउँपालिका...

  बालुवाटारमा आगलागी, ५ वटा दमकल परिचालन

  काठमाडौं – काठमाडौं महानगरपालिका काठमाडौको बालुवाटारमा भिषण आगलागी भएको छ । बालुवाटार स्थित सुनौलो परिवार...

  विप्लव नेतृत्वको नेकपा परित्याग गरी नेकपा माओवादी केन्द्र प्रवेश गर्दै

  काठमाडौं – विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य ओमप्रकाश पुनसहितका नेता कार्यकर्ता नेकपा (माओवादी...

  Only In USA