News Portal

 • दिवङगत बुबाको पुन्यतिथिमा उदाहरणीय दानधर्म तथा स्मृति सेवा प्रतिस्ठान गठन

  हिमालीसंचार संवाददाता
  २७६ पटक

  काठमाडौँ। संखुवासभामा जन्मी झापाको गौरादहलाई कर्मभुमि बनाई हाल इटहरीमा बसोबास गरिरहेका डम्बरबहादुर अधिकारीका छोराछोरीहरुले दिवङ्गत बुबाको नाममा स्मृति प्रतिस्ठान गठन गरी ४ जिल्लाका विभिन्न संस्थालाई आर्थिक सहयोग गरेका छन्।

  गत २०७७ माघमा इटहरीमा निधन भएका अधिकारीको पहिलो बार्षिक पुन्यतिथिमा २०७८ माघ १५ गते श्रदेय डम्बरबहादुर अधिकारी स्‍मृति सेवा प्रतिस्ठान गठन गरिएको हो। प्रतिस्ठानको अध्यक्षमा कर्णकुमारी अधिकारी र संयोजकमा गोबिन्द मानसिङ अधिकारी रहनुभएको छ। संरक्षकका भुपेन्द्र अधिकारी र सदस्यमा टेकबहादुर अधिकारी (दिपक) रहनु भएको छ।

  आफ्ना बुबाको स्मृतिमा अधिकारी परिवारले संखुवासभा, झापा, मोरङ र सुनसरीका ४ जिल्लामा रहेका शैक्षिक तथा परोपकारी संस्थाहरुमा शैक्षिक सामग्री तथा लुगाकपडाहरु वितरण गर्न आर्थिक सहयोग निकासा गरेका हुन्।

  संखुवासभाको बानेश्वरमा खुडादेवी मन्दिर स्थापनाको लागि अधिकारी परिवारले २५ हजार रुपैयाँ आर्थिक सहयोग हस्तान्तरण गरेको नरेन्द्र अधिकारीले जानकारी दिनुभएको छ। यो सहयोग रकम सम्बन्धित परिवारबाट प्राप्त गरिसकेको र एक साताभित्र एक कार्यक्रम आयोजना गरेर वितरण गरिने बताइएको छ।

  त्यसैगरी डम्बरबहादुर अधिकारीका छोराछोरीले आफुले अध्ययन गरेको गौरादहको स्कुलचौन उच्च माबिमा २५ हजार रुपैयाँ बराबरको न्यानो कपडा तथा शैक्षिक सामग्री वितरणका लागि रक्म प्राप्त गरेको प्राचार्य बाबुराम भण्डारीले बताउनुभयो।

  त्यसैगरी गौरादहकै डाेरामारी उच्च माबिमा पनि २५ हजार रुपैयाँ बराबरको न्यानो कपडा तथा शैक्षिक सामग्री वितरण गर्नका लागि आर्थिक सहयोग प्राप्त भएको प्राचार्य केदार भण्डारीले जानकारी दिनुभएको छ।

  त्यसैगरी डम्बरबहादुर अधिकारीको कान्छी छोरी सबित्रा अधिकारी सुबेदीले पनि २५ हजार रुपैयाँ बराबरको न्यानो कपडा तथा शैक्षिक सामग्री बेलाबरी नगरपालिकाको श्री भगवती प्रा.बि.मा वितरणका लागि रकम निकासा गर्नुभएको छ।

  गौरादह नगरपालिका अधिकारी खत्री देवाली समिती अध्यक्ष दिल बहादुर अधिकारी खत्रीसमक्ष अधिकारी बन्शवली परोपकारलाई १० हजार रुपैयाँ आर्थिक सहयोग हस्तान्तरण गरिएको छ भने मायाघर सेवा आश्रम सुनसरी इटहरीलाई १० हजार रुपैयाँ सहयोग गरिएको छ।

  त्यसैगरी खस क्षेत्री कोषको सहयोगार्थ १० हजार सहयोग उपलब्ध गराइएको छ। बुबाकै स्मृतिमा ईन्द्रपुर नगरपालिका सदस्य, ईन्द्रपुर नमुना स्कुलका प्राचर्य्, युवा समाजसेबी अर्जुन ढकालले कपी कलम बितरणको लागि १० हजार सहयोग अधिकारी परिवारबाट प्राप्त भएको जानकारी दिनुभएको छ।

  दिवङत अधिकारीका छोराछोरी स्वदेश तथा विदेशमा रहेका छन्। माइला छोरा टेकबहादुर अधिकारी दिपक वैदेशिक रोजगारीको सिलसिलामा लामो समयदेखि युएईमा हुनुहुन्छ।

  युएईमा रहदा झापाली समाज युएईको सामाजिक अभियानमा सक्रिय टेकबहादुर अधिकारीले झापाली समाज युएईका विगतका सेवामूलक कामहरुबाट प्रेरणा पाएर आफ्नो बुबाको स्मृतिमा परोपकारी कामहरु गरेको र भविस्यमा पनि गर्दै जाने बताउनुभएको छ। अधिकारी परिवारको यो उदाहरणीय सहयोग अनुकरणीय रहेको झापाली समाज युएईका कार्यवाहक अध्यक्ष अमरराज राईले प्रतिक्रिया दिनुभएको छ।

  टेकबहादुर अधिकारी प्रतिस्ठानको सक्रिय सदस्य हुनुहुन्छ। प्रतिस्ठानका संरक्षक भुपेन्द्र अधिकारी, अष्ट्रेलियाको मेलबर्नमा बसोबास गर्दै आउनु भएको छ। निजले त्रिभुवन विश्वबिद्यालयबाट अंग्रेजी बिषयमा एम.ए, एम.एड. साथै अष्ट्रेलियाको टोरेन्स युनिभर्सिटीबाट एम.वि.ए र एम.जि.पि.एम.गर्नु भएको छ।

  विभिन्न संघसंस्थाको स्थापना गर्दै आफ्नो पेशा संगसंगै सामाजिक कार्यमा पनि लागेका अधिकारी खष क्षेत्री नेपाल झापा जिल्लाको प्रथम अध्यक्ष पनि हुनुहुन्छ। जेठाे छोरा गोविन्दमान सिंह अधिकारी मोरङ बेलबारी सरस्वती बिध्या मन्दिर अङ्ग्रेजी स्कुलका संस्थापक प्राचार्य हुनुहुन्छ।

  _______

  हिमाली संचार | हिमाली संसार प्रा.लि.
  थप समाचारका लागि हाम्रो वेबसाइट
  https://himalisanchar.com/

  नोट : Himalisanchar.com मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए, कुनै विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव र समाचार प्रकाशित गर्नुपरेमा वा, बिज्ञापन दिनुपरेमा हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ। हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नुहुन्छ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एउटै नम्बर प्लेट भएका दुई मोटरसाइकल भाइरल, नियन्त्रणमा लिन प्रहरीको सर्कुलर

  काठमाडौं – बुधबार बिहान गौशाला चोकमा एउटै नम्बर प्लेटका २ वटा मोटरसाइकल ट्राफिक जाम हुदा...

  लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले दिइन् राजीनामा

  बुटवल – लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन् । उनले...

  फोक्सिङटार पुल अन्तिम चरणमा, ९० प्रतिशत काम सम्पन्न भएको कम्पनीको दावी

  खोटाङ – खोटाङ जिल्लाको खोटेहाङ गाउँपालिका वडा नं. ९ लिच्कीराम्चे र उदयपुर जिल्लाको रौतामाई गाउँपालिका...

  बालुवाटारमा आगलागी, ५ वटा दमकल परिचालन

  काठमाडौं – काठमाडौं महानगरपालिका काठमाडौको बालुवाटारमा भिषण आगलागी भएको छ । बालुवाटार स्थित सुनौलो परिवार...

  विप्लव नेतृत्वको नेकपा परित्याग गरी नेकपा माओवादी केन्द्र प्रवेश गर्दै

  काठमाडौं – विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य ओमप्रकाश पुनसहितका नेता कार्यकर्ता नेकपा (माओवादी...

  Only In USA