News Portal

 • जसपाको कार्यकारिणी समिति ३४ सदस्यीय, महन्थसहित १७ जना निकालिए

  हिमालीसंचार संवाददाता
  १२५ पटक

  काठमाडौं।
  जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को कार्यकारिणी समिति ३४ सदस्यीय कायम भएको छ। जसपाको मंगलबार बसेको कार्यकारिणी समितिको बैठकले ३४ सदस्यीय कार्यकारिणी समिति कायम गरेको जसपाका प्रचार प्रसार विभागका डम्मर खतिवडाले बताए।

  ‘पार्टीको आधिकारीकता दावी गर्दा अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको पक्षमा हस्ताक्षर गर्ने मात्रै जसपाका कार्यकारिणी सदस्य हुन्। अर्को पक्षमा दावी गर्नेहरु कार्यकारिणी समितिमा छैनन्’ उनले भने, ‘तत्कालका लागि ३४ सदस्यीय कार्यसमिति कायम भएको छ।अब थप्नु परेमा पार्टीले निर्णय गर्छ।’

  सोमबार निर्वाचन आयोगमा भएको हेड काउण्टमा उपेन्द्र यादवको पक्षमा ३४ जनाले हस्ताक्षर गरेका थिए। महन्थ ठाकुरको पक्षमा १६ जना थिए भने रेशम चौधरी तटस्थ बसेका थिए। जसपाको निर्णय अनुसार महन्थसहितका १६ जना र तटस्थ बसेका चौधरी अब कार्यकारिणी सदस्य रहँदैनन्। उनीहरुले अर्को पार्टी गठन नगरेको अवस्थामा सांसद पद भने कायम रहन्छ। जसपाको कार्यकारिणी समितिको बैठक बुधबार पनि बस्दैछ।

  कार्यकारिणी समिति बैठकले कार्यविभाजनको समेत टुंगो लगाउने एक कार्यकारिणी सदस्यले बताए। जसपामा एक अध्यक्ष चयन समेत हुनसक्ने स्राेतको दावी छ। विधानमा दुई अध्यक्षको व्यवस्था रहेकाले अध्यक्षको चयन हुने संभावना रहेको ती कार्यकारिणी सदस्यले बताए।

  ‘बैठकले अध्यक्ष, वरिष्ठ नेता, उपाध्यक्ष लगायतका पदाधिकारी चयन गर्न सक्छ। कार्यकारिणी सदस्य समेत थप्न सक्छ’ ती सदस्यले भने। उनका अनुसार अशोक राईको अध्यक्ष हुने संभावना छ। ‘त्यस्तो भयो भने मधेसी, जनजाति र खसको प्रतिनिधित्व हुन्छ’ उनले भने। अहिले भट्टराई जसपाको संघीय परिषद अध्यक्ष छन् भने राई जसपाको वरिष्ठ नेता छन्।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  म ओलीभन्दा जेठो हुँ, राजीनामा दिएपछि सकियो – वामदेव गौतम

  काठमाडौं। नेकपा एमालेबाट राजीनामा दिएका नेता वामदेव गौतमले केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा बस्न नसक्ने पुनः...

  ऐमाले भित्र अझै खटपट: १० बुँदे कार्यान्वयन नभए बैठक बहिस्कार गर्ने तेस्रो धारको चेतावनी

  काठमाडौं – एमाले एकताका लागि प्रस्ताव गरिएको १० बुँदे प्रस्तावको इमान्दारीपूर्वक कार्यान्वयन नभएको भन्दै नेकपा...

  आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट प्रचण्डसँग लड्ने बादलको घोषणा

  काठमाडौं – नेकपा (एमाले) का स्थायी कमिटी सदस्य रामबहादुर थापा ‘बादल’ ले आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट...

  धमिलो पानीमा माछा मार्न खोज्दै निधि, देउवाको आलोचनामा रमाए शेखर

  सन्जिब पन्त, काठमाडौं। एमालेभित्रको विवाद नेपाली कांग्रेसमा पनि सर्ने सम्भावना निकै बलियो गरेर बढेको छ।...

  नेकपा एकीकृत समाजवादी पाटीले पदाधिकारीको टुंगो लगायो

  काठमाडौं – नेता माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीले पदाधिकारीको टुंगो लगाएको छ। एकीकृत समाजवादीको...