News Portal

 • एनआरएनए मकाउको ७ औं अधिवेशनको तयारी पुरा, निर्वाचन समिति घोषणा

  हिमालीसंचार संवाददाता
  ४१५ पटक

  मकाउ – गैरआवासीय नेपाली संघ, राष्ट्रिय समन्वय परिषद मकाउको मौजुदा कार्यसमितिले आगामी जुलाई १८ तारिख २०२१ हुन लागेको सातौ राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि सम्पूर्ण तयारी पुरा महाधिवेशनका लागि ३ सदस्यीय निर्वाचन समितिको घोषणा समेत गरेको छ।

  गत जुन ११ तारिख २०२१ बसेको संधको ३७ औ बैठकको निर्णय अनुसार ३ तीन सदस्य निर्वाचन समिति गठन गरेको हो । निर्वाचन आयुक्तमा गैरआवासीय नेपाली संध, राष्ट्रिय समन्वय परिषदका पूर्व अध्यक्ष सुदर्शन थापा मगर, निर्वाचन सदस्य खम्बा राज केसी र निर्वाचन सदस्य युवा राज न्यौपाने चयन गरेको हो ।

  गैरआवासीय नेपाली संध राष्ट्रिय समन्वय परिषद् मकाउको जुलाई ४ तारिख सम्ममा राष्ट्रिय समन्वय परिषद मकाउमा पंजीकृत आवेदन ८ सय २४ जनाले दिएका मध्ये ७ सय १५ जनाको मात्र स्वीकृत भएको थियो । त्यस्तै, २ सय २५ जनाको निवेदन ड्राफमा रहेको छ । संधको ७३ जना नया सदस्य रहेका छन्, ४ जनाको निवेदन पेन्डिङ रहेको छ भने ३२ जनाको निवेदन अस्वीकृत भएको संधका अध्यक्ष पूर्णबहादुर गुरुङले हिमालीसंचार डटकमलाई जानकारी दिए।   

  संधको बैठक गत जुलाई १० तारिख २०२१ शनिवार सनमालो रोष्टुरेन्टमा १७:०० बजे बसेको थियो । बैठकले पञ्जिकित सदस्य शुल्क साथै आई.सी.सी. पठाउने बारेमा समेत निर्णय गरेको छ। गैर आवासीय नेपाली राष्ट्रिय समन्वय परिषद मकाउको ७ औ अधिवेशन आगामी जुलाई १८ तारिख लेनमार्क होटल मकाउ स्थित हुने निश्चत भएको समेत संधका अध्यक्ष गुरुङले जानकारी दिए।

  _______

  हामीसँग फेसबुक, ट्वीटर, यूट्यूब तथा इन्स्टाग्राममा जोडिन सक्नु हुनेछ।

       फेसबुकमा जोडीनुहोस :

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  म ओलीभन्दा जेठो हुँ, राजीनामा दिएपछि सकियो – वामदेव गौतम

  काठमाडौं। नेकपा एमालेबाट राजीनामा दिएका नेता वामदेव गौतमले केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा बस्न नसक्ने पुनः...

  ऐमाले भित्र अझै खटपट: १० बुँदे कार्यान्वयन नभए बैठक बहिस्कार गर्ने तेस्रो धारको चेतावनी

  काठमाडौं – एमाले एकताका लागि प्रस्ताव गरिएको १० बुँदे प्रस्तावको इमान्दारीपूर्वक कार्यान्वयन नभएको भन्दै नेकपा...

  आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट प्रचण्डसँग लड्ने बादलको घोषणा

  काठमाडौं – नेकपा (एमाले) का स्थायी कमिटी सदस्य रामबहादुर थापा ‘बादल’ ले आगामी निर्वाचनमा चितवनबाट...

  धमिलो पानीमा माछा मार्न खोज्दै निधि, देउवाको आलोचनामा रमाए शेखर

  सन्जिब पन्त, काठमाडौं। एमालेभित्रको विवाद नेपाली कांग्रेसमा पनि सर्ने सम्भावना निकै बलियो गरेर बढेको छ।...

  नेकपा एकीकृत समाजवादी पाटीले पदाधिकारीको टुंगो लगायो

  काठमाडौं – नेता माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीले पदाधिकारीको टुंगो लगाएको छ। एकीकृत समाजवादीको...